Spotkanie z podróżnikiem

W dniu 2.10.2019 r. odbyło się w naszej szkole spotkanie klasy 7a oraz klas ósmych z podróżnikiem, panem Aleksandrem Dobą. Pan Doba samotnie opłynął kajakiem Bałtyk, jezioro Bajkał, dopłynął za Koło Podbiegunowe Północne, a przede wszystkim dwukrotnie przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki. Za pierwszym razem był to rejs z Senegalu do Brazylii, a powtórnie z Portugalii do USA. Ta samotna wyprawa kajakiem trwała 167 dni. W 2015 r. pan Aleksander Doba zdobył tytuł Podróżnika Roku według pisma National Geographic. Informacje o swoich wyczynach pan Aleksander podawał z pasją, ilustrował je slajdami, a nawet ofiarował naszej szkole książkę „Doba na oceanie”. Po spotkaniu były autografy i wspólne zdjęcia.