Wybory Samorządu Uczniowskiego

Dnia 15.09.2021r. w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego.

Dnia 15.09.2021r. w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Kilka dni wcześniej przeprowadzona została kampania wyborcza. Reprezentanci poszczególnych klas przygotowali plakaty, które miały za zadanie zachęcić do oddania głosu właśnie na nich. Było 20 kandydatów
z klas IV-VIII.

W dniu wyborów wszystko zostało dopięte na ostatni guzik. W sali, w której odbywało się głosowanie, wisiały plakaty wyborcze, stała urna, siedziała komisja, zostały przygotowane specjalne miejsca do anonimowego głosowania. Łącznie swój głos oddało 164 uczniów z klas IV-VIII.

Po ostatecznych obliczeniach i odrzuceniu nieważnych głosów okazało się, że nowym przewodniczącym został Adam Kwiecień z klasy 8c. Zebrał on 105 głosów. Zastępcą została uczennica klasy 8c - Gabriela Rychtarczyk. Pozostałe funkcje w Samorządzie Uczniowskim będą pełnić Karolina Budzyńska z klasy 7b oraz Filip Bukowski z klasy 6a. Wygranym gratulujemy i życzymy owocnej pracy oraz samych sukcesów.

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego: I. Czepielik, R. Łukaszczyk