Z Małym Księciem na B – 612

Uczniowie klasy 7a wzięli udział w projekcie związanym z tytułową postacią z lektury „Mały Książę” A. de Saint – Exupery’ego. W ramach projektu uczniowie w kilkuosobowych zespołach przygotowali makiety przedstawiające planetę B – 612. Do ich budowy używali głównie materiałów przeznaczonych do recyklingu, czyli skrawków tkanin, rolek po ręcznikach papierowych, resztek plastikowych torebek foliowych, ścinków kolorowego papieru. Po przygotowaniu makiet grupy wykonały zdjęcia swoich prac. Fotografie musiały być odpowiednio skadrowane, a następnie przygotowane w programie graficznym, by mogły znaleźć się na jednej stronie pocztówki, którą uczniowie tworzyli jako kolejny etap projektu. Na zajęciach informatyki w programie Canva siódmoklasiści zaprojektowali pocztówkę i zredagowali jej treść. Przybrała ona formę życzeń skierowanych w imieniu Małego Księcia do: Pijaka, Bankiera, Geografa, Latarnika, Króla i Próżnego. Zajęcia zostały zrealizowane w ramach projektu HUMINE.

Barbara Kujawska

Michał Lichosyt - Ogrodny