Z wizytą na Olimpie

W lutym uczniowie klasy 5b w ramach programu HUMINE realizowali międzyprzedmiotowy projekt edukacyjny dotyczący mitologii. Na informatyce każdy uczeń pod kierunkiem pani Anny Jezierczak przygotowywał prezentacje wybranego boga greckiego, wykorzystując do tego celu Generator Postaci.

Kolejny etap projektu odbył się na lekcji języka polskiego. 23 lutego piątoklasiści mogli choć przez chwilę poczuć się boginiami i bogami greckimi. Uczniowie wzięli udział w „Uczcie bogów na Olimpie”. Każdy prezentował postać, w jaką się wcielił, opowiadał swoją historię, demonstrował atrybuty. Jak na prawdziwą ucztę przystało, wszyscy uczestnicy mogli skosztować boskiego pokarmu - ambrozji i nektaru. Spotkanie to podsumowało wiedzę uczniów na temat mitów, a także sprawiło im wiele radości.

Maria Bryja, Anna Jezierczak