„Jak porozumiewają się roboty?” - projekt edukacyjny w klasie 3a.

W ramach HUMINE  uczniowie klasy 3a realizowali projekt „Jak porozumiewają się roboty?”. Szukali odpowiedzi na pytania:

- Do czego człowiek wykorzystuje roboty?

- Czy pracują jeszcze ludzie, czy już tylko maszyny?

- Gdzie można spotkać roboty w codziennym życiu?

- Jak działa inteligenty dom, samochód czy drukarka 3D?

Realizacja projektu rozpoczęła się od ćwiczeń kodowania. Kolejnym etapem było zapoznanie się z działaniem SkriBotów czyli robotów edukacyjnych. Dzieci chętnie sterowały robotem i miały dużo pytań do starszych kolegów, którzy wprowadzali ich w tajniki programowania.

Podsumowaniem projektu było wykonanie robotów wielofunkcyjnych z różnych surowców wtórnych. Uczniowie wymyślali budowę, działanie i przeznaczenie urządzenia. Wykazali się dużą kreatywnością i przygotowali wspaniałe prace. Realizując projekt, nie tylko poszerzali wiedzę i rozwijali swoje umiejętności, ale również dobrze się bawili.

Iwona Hełdak