Jak dbać o zęby?

Końcem marca uczniowie klas 0a i 0b uczestniczyli w spotkaniu „Jak dbać o zęby?”, które poprowadziła pani Sabina Bachleda, pracownik Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Zakopanem. Podczas prelekcji dzieci odpowiadały na pytania i zagadki zadawane przez pracownika Sanepidu. Dowiedziały się także: jakie produkty spożywcze szkodzą naszym zębom, jak prawidłowo szczotkować zęby, jak używać nici dentystycznej,  kiedy wymienić szczoteczkę na nową oraz jak często należy myć zęby. Aby zachęcić dzieci do systematycznego mycia zębów, pani Sabina rozdała wszystkim kalendarz mycia zębów oraz naklejki przyjaciela zdrowych zębów.

Dzieci z klasy 0a, wykorzystując zdobytą wiedzę na temat prawidłowego sposobu oraz czasu  szczotkowania, po śniadaniu umyły swoje zęby.

Nauczyciele: Agnieszka Babiarz, Małgorzata Matys