Rajd Szlakami Oddziału Partyzanckiego Wojciecha Duszy „Szaroty”

W maju odbył się Rajd Szlakami Oddziału Partyzanckiego Wojciecha Duszy „Szaroty”, który rozpoczął się o godz. 8:00 na Placu Niepodległości
w Zakopanem.

Poprzez uczestnictwo w wydarzeniu uczniowie klas ósmych uczcili pamięć Wojciecha Duszy „Szaroty” - pierwszej osoby na Podhalu, która zorganizowała oddział partyzancki walczący z niemieckim okupantem w czasie II wojny światowej. Naszą szkołę reprezentowało w tym roku szkolnymy 24 uczniów, 2 rodziców i 1 nauczyciel. Wyruszyliśmy z Placu Niepodległości w Zakopanem i przeszliśmy przez Gubałówkę do Nowego Bystrego, odwiedzając miejsca upamiętniające niemieckie mordy na członkach oddziału „Szaroty”. Rajd jest żywą lekcją historii, ma na celu poszerzenie wiedzy historycznej młodych mieszkańców Podhala oraz zaszczepienie w nich patriotycznej postawy. Przykład działa lepiej niż wykład. Cześć i Chwała Bohaterom. Pamiętamy!