Code Week 2021

W dniach 11.10- 22.10.2021r. uczniowie klasy 0a wzięli udział w Europejskim Tygodniu Kodowania, realizując cykl 10 zajęć zaczerpniętych z Ogólnopolskiego Programu „Uczymy Dzieci Programować”.

Code Week to inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczestników w ciekawy i interesujący sposób. Nauka kodowania pomaga wszystkim zrozumieć otaczający nas świat, który ulega ciągłym zmianom.

W trakcie realizacji zajęć dzieci tworzyły zespół, uczyły się współpracy, poznały matę do kodowania, grały w grę planszową, układały wirtualne puzzle, wykonały trasę dla robotów, kodowały drogę rakiety, układały według instrukcji drzewko z kolorowych kubków na macie do kodowania, budowały wieżę z kubków, wykonały dyktando graficzne, szukały rozwiązań oraz sprawdzały swoją wiedze na temat Tygodnia Kodowania.

Na zakończenie zajęć każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom.

Realizacja zadań programowych Code Week podczas zajęć wychowania przedszkolnego wpisała się w projekt HUMINE.