Dzień Górnika

Dnia 3 grudnia 2021 r. uczniowie najmłodszych klas świętowali Dzień Górnika. Dzieci dowiedziały się, jak ciężka i odpowiedzialna jest praca pod ziemią, a także poznały wiele ciekawostek na temat górniczego stroju oraz święta górników zwanego Barbórką. W ramach zajęć artystycznych malowały rysunki węglem oraz zrobiły i udekorowały górnicze czapki, które wszystkim bardzo się podobały. Na koniec zajęć obejrzały bajkę z serii „Bolek i Lolek wśród górników”. W ramach sprawdzenia zdobytych wiadomości, uczniowie rozwiązywali quiz i brai udział w teleturnieju w aplikacji Wordwall. Wykonując zadania projektowe i wykorzystując technologię informacyjną, uczniowie realizowali projekt edukacyjny w ramach programu HUMINE.

Nauczyciele: Agnieszka Babiarza, Małgorzata Matys