Przedświąteczny czas

Ostatni tydzień przed świętami dla dzieci z klas 0a i 0b był bardzo pracowity. Zaczęliśmy od wykonania pięknych stroików świątecznych
z wykorzystaniem plastrów drzewa, szyszek, gałązek iglastych, zasuszonych plasterków pomarańczy, cekinów, koralików, wstążeczek, sztucznego śniegu, świeczek oraz kleju na gorąco. Gdy już stroiki były gotowe, dzieci zabrały je do swoich domów.

Agnieszka Babiarz, Małgorzata Matys

W kolejnym dniu wspólnie z pomocą Pań z kuchni dzieci zabrały się za wykonanie tradycyjnych pierników. Ile było radości podczas wałkowania
i wykrawania foremkami ciasteczek. Wyszło ich naprawdę dużo. Kiedy już wszyscy skończyli zabawę z ciastem, pierniki trafiły do pieca. Piernikowy zapach unosił się po całej szkole. Po upieczeniu i ostygnięciu wszyscy zabrali się za dekorowanie lukrowymi pisakami, barwnikami i różnymi posypkami.  W trakcie dekorowania nie zabrakło degustacji upieczonych pierniczków. Wszystkim bardzo smakowały.

Na koniec tygodnia odbyły się klasowe wigilie. Wszystkie dzieci przyszły do szkoły ubrane bardzo elegancko. Rodzice przygotowali specjalny poczęstunek. Nie zabrakło opłatków oraz miodu. Po przeczytaniu fragmentu Biblii odbyła się wspólna modlitwa oraz składanie sobie życzeń. Później dzieci zasiadły do przygotowanego poczęstunku i zaśpiewały kilka kolęd. W stołówce szkolnej podczas obiadu dzieci również mogły spróbować potraw wigilijnych.