• W chacie Mikołaja

  dodano dnia: 9 grudnia 2021 / 0:4

  7 grudnia 2021r. klasa Ib  na zaproszenie św. Mikołaja była z wizytą w jego chacie. To jedyna okazja, by zobaczyć, jak mieszka, z jakiego kubka pije herbatę i czy naprawdę ogień w kominku płonie przez cały czas.

  Czytaj więcej
 • „Bezpieczna droga do szkoły” - spotkanie z policją

  dodano dnia: 9 grudnia 2021 / 22:33

  W ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” przeprowadzanej przez Fundację Novissima pod patronatem Wójta Gminy Bukowina Tatrzańska oraz Starosty Powiatu Tatrzańskiego, 29 listopada zostały przeprowadzone warsztaty dla uczniów klas 0‒2.

  Czytaj więcej
 • Andrzejki w 1a

  dodano dnia: 9 grudnia 2021 / 0:4

  W wigilię św. Andrzeja zapoznaliśmy się z tradycjami związanymi z tym dniem. Poznaliśmy wiele wróżb dotyczących naszej bliższej lub dalszej przyszłości, które oczywiście traktowaliśmy z przymrużeniem oka.

   

  Czytaj więcej
 • Szkockie andrzejki

  dodano dnia: 1 grudnia 2021 / 22:14

  30 listopada 2021r. uczniowie i nauczyciele świętowali szkockie andrzejki. Szkolne korytarze wypełniła tradycyjna, szkocka muzyka. Uczniowie założyli ubrania nawiązujące do szkockich zwyczajów, a podczas lekcji zapoznali się z historią i kulturą kraju, którego patronem jest św. Andrzej.

  Czytaj więcej
 • Andrzejki w klasie 1b

  dodano dnia: 6 grudnia 2021 / 0:28

  30 listopada 2021 roku uczniowie klasy Ib obchodzili andrzejki klasowe. W sali  pojawiły się różne magiczne postacie, m.in. czarodzieje i wróżki. Tego dnia dzieci przygotowały zabawy i wróżby andrzejkowe („Kalambury”, „Magiczny grosik”, „Jaki mam charakter?”, „Kim będę i co mnie czeka
  w przyszłości?”). Rozpoczęły wyścigiem butów, a później  poznały imię swojej przyszłej sympatii, przebijając papierowe serduszka. Wiele emocji wzbudziło również lanie wosku przez dziurkę od klucza.

  Czytaj więcej
 • Andrzejki w klasach drugich

  dodano dnia: 6 grudnia 2021 / 0:28

  Dzieci przebrane za różne postaci z bajek bawiły się przy dźwiękach muzyki dyskotekowej. Po krótkim poczęstunku były różne andrzejkowe wróżby. Dzieci doskonale spędziły czas
  i chciałyby, aby ten dzień tak szybko się nie skończył.

  A. Liptak, A. Toporek

   

  Czytaj więcej
 • Andrzejkowe zabawy w klasach 3a i 3b

  dodano dnia: 6 grudnia 2021 / 0:28

  Tradycyjnie 30 listopada kl. 3a i 3b zorganizowała andrzejkowe zabawy: wróżby, tańce, słodki poczęstunek. Wszyscy świetnie się bawili.

  Nauczyciele: I. Hełdak, E. Lichaj

  Czytaj więcej
 • „Dzieci rysują dla obrońców naszych granic”

  dodano dnia: 28 listopada 2021 / 9:27

  Uczniowie klasy 1b i 3a Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Warszawy w Bukowinie Tatrzańskiej przystąpili do akcji DUMA I SZACUNEK – „Dzieci rysują dla obrońców naszych granic”. Wykonali prace przedstawiające funkcjonariuszy Straży Granicznej, Wojska Polskiego oraz Policji, którzy z oddaniem pełnią Służbę i bronią polskiej granicy.

   

  M. Stachoń, I. Hełdak

  Czytaj więcej
 • Wycieczka edukacyjno- przyrodnicza klasy 1b

  dodano dnia: 28 listopada 2021 / 9:7

      We wtorek, 22 listopada 2021 roku, uczniowie klasy 1b brali udział w wycieczce edukacyjno – przyrodniczej w Tatrzańskim Parku Narodowym w ramach programu „Bliżej Tatr”.

  Czytaj więcej
 • Konkurs plastyczny „Jesienne drzewo”

  dodano dnia: 21 listopada 2021 / 21:54

  W klasach 0 – III został zorganizowany konkurs plastyczny „Jesienne drzewo”. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Dzieci wykazały się kreatywnością, starannością oraz pomysłowością. Wszystkim uczestnikom gratulujemy wykonania tak pięknych prac i zachęcamy do udziału
  w kolejnych konkursach szkolnych.

   

  Nauczyciela: A. Liptak, A. Toporek

  Czytaj więcej
 • „Jesienny stroik”

  dodano dnia: 21 listopada 2021 / 21:53

  W październiku został zorganizowany przez panią Małgorzatę Stachoń konkurs plastyczny pt. „Jesienny stroik”. Wzięli w nim udział uczniowie klas pierwszych i drugich.

  Czytaj więcej
 • Jesienny spektakl klasy 3b

  dodano dnia: 21 listopada 2021 / 19:2

  Teatr jest ważnym elementem rozwoju dziecka - kształtuje wyobraźnię, wzbogaca poczucie estetyki, uwrażliwia. Przygotowanie spektaklu pomaga niektórym dzieciom pokonać nieśmiałość, innym opanować nadmierne emocje, ale przede wszystkim jest to doskonała zabawa.   

  Z tego powodu, a także w związku z konkursem „Jesień w poezji”, uczniowie klasy 3 b przygotowali spektakl o tematyce jesiennej.

  Czytaj więcej
 • Wycieczka klas drugich

  dodano dnia: 12 listopada 2021 / 23:32

  3 listopada 2021 roku uczniowie klas drugich wybrali się na wycieczkę do Muzeum Jana Pawła II w Wadowicach, gdzie mogli poznać życie
  i działalność tego wielkiego Polaka. Następnie udali się do zamku i Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach.

  Czytaj więcej
 • „Pamiętajmy o tych, którzy odeszli”

  dodano dnia: 6 listopada 2021 / 21:16

  W pierwszym tygodniu listopada dzieci z klasy 0a i IIa wraz z wychowawczyniami wybrały się na pobliski cmentarz.

  Czytaj więcej
 • „Tropimy witaminy” - projekt edukacyjny w ramach HUMINE.

  dodano dnia: 3 listopada 2021 / 19:54

  Klasa 3a wraz z wychowawczynią Iwoną Hełdak przystąpiła do realizacji projektu „Tropimy witaminy”. Jego celem było poszerzanie wiedzy dotyczącej zdrowego żywienia oraz uświadomienie znaczenia i roli witamin dla zdrowia człowieka.

  Czytaj więcej
 • „Leśny wyścig”

  dodano dnia: 21 listopada 2021 / 21:56

  Dużą zaletą gier planszowych jest  to, że pełnią one wiele funkcji edukacyjnych. Najważniejszą z nich jest to, że już od najmłodszych lat uczą dzieci zdrowego współzawodnictwa. Jest to także fantastyczna okazja do tego, żeby nauczyć dziecko uczciwości i przestrzegania obowiązujących reguł. Dzieci z klasy 2a mogły spróbować swoich sił podczas grania w gry planszowe na lekcjach z panią Anią Liptak.

  Czytaj więcej
 • Kolorowe szafki dla uczniów

  dodano dnia: 19 października 2021 / 6:12

  Od 13 października klasy 1-3 mają kolorowe, indywidualne szafki. Wzory wybrali sobie uczniowie pod kierunkiem wychowawców. Radość po zmontowaniu półeczek była ogromna. Można teraz przechowywać swoje skarby w zamknięciu. 

  Czytaj więcej
 • EkoPrzyjaciele

  dodano dnia: 4 października 2021 / 0:22

  Klasa 2a podczas wykonywania zabawek z surowców wtórnych.

  Czytaj więcej
 • Wycieczka klas drugich do Krakowa i Wieliczki

  dodano dnia: 4 października 2021 / 0:14

  14 września klasy 2a i 2 B wybrały się na wycieczkę do Krakowa i Wieliczki.

  Czytaj więcej
 • Wycieczka klas trzecich do Wieliczki i Bachledówki

  dodano dnia: 22 września 2021 / 7:25

  14. 09. 2021r. zebraliśmy się pod szkołą całkiem wcześnie, około godziny 7:15. Pierwszym punktem w planie naszej wyprawy były Tężnie w Wieliczce.

  Czytaj więcej