• Dzień Rodziny

  dodano dnia: 21 czerwca 2022 / 7:12
   
  Rodzice to najważniejsze osoby w życiu każdego dziecka i odwrotnie, dzieci to szczęście w życiu mamy i taty. Dlatego 14 czerwca 2022 roku uczniowie kl. 3a z myślą o swoich rodzicach zorganizowali Dzień Rodziny. Przygotowali przedstawienie z oprawą muzyczną, grą na instrumentach, były wiersze, piosenki, życzenia i tańce. Następnie dzieci wręczyły swoim rodzicom własnoręcznie wykonane prezenty. Rodzinne spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem.
  Czytaj więcej
 • Skawiński – wieczny tułacz, pielgrzym czy poszukiwacz szczęścia?

  dodano dnia: 13 czerwca 2022 / 22:53

  W czerwcu uczniowie klasy VIIa przystąpili do realizacji projektu edukacyjnego związanego z omawianą podczas lekcji języka polskiego lekturą „Latarnik” Henryka Sienkiewicza. Po prześledzeniu losów głównego bohatera uczniowie wykonali prace, które zobrazowały dzieje bohatera. Na osi czasu siódmoklasiści umieścili najważniejsze zdarzenia z życia Skawińskiego. Prace zostały następnie zaprezentowane na forum klasy, wspólnie omówione, przeanalizowane. Uczniowie wykazali się przy tym nie tylko znajomością treści lektury, ale i wiedzą historyczną, opowiadając o wydarzeniach, w których bohater brał udział, a także wiadomościami z geografii, śledząc, gdzie los rzucał bohatera. Każda z grup zwróciła uwagę na symbolikę latarni, szczegółowo ją omawiając. Zarówno podczas pracy nad projektem, jak i podczas prezentacji siódmoklasiści spisali się na medal.

  B.Kujawska

  Czytaj więcej
 • "Nie pal przy mnie, proszę"

  dodano dnia: 21 czerwca 2022 / 7:21

  Na przełomie maja i czerwca 2022 roku w klasach III realizowany był program edukacyjny "Nie pal przy mnie, proszę" pod patronatem Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Ma on charakter profilaktyczny, a jego celem jest wykształcenie u dzieci umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, w których inne osoby palą przy nich papierosy. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach realizowanych metodami aktywizującymi. Tematykę dotyczącą biernego palenia przybliżała dzieciom postać wiewiórki Wiki, która wprowadzała ich w kolejne tematy. Na zakończenie programu dzieci pracowały w grupach nad plakatami promującymi zdrowy styl życia i ostrzegającymi przed skutkami palenia tytoniu.

  Czytaj więcej
 • Projekt edukacyjny pt. „Szlakiem UNESCO”

  dodano dnia: 13 czerwca 2022 / 22:53

  W maju uczniowie kl.3b realizowali projekt edukacyjny pt. „Szlakiem UNESCO”. Jego głównym celem było zapoznanie uczniów z organizacją UNESCO, a także z miejscami wpisanymi na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Lista ta jest katalogiem arcydzieł sztuki i mapą najcenniejszych miejsc na świecie. O wpisaniu na nią decyduje międzynarodowy komitet, który corocznie rozpatruje nominacje zgłaszane przez poszczególne kraje. Obecnie na liście znajduje się 17 miejsc (15 dziedzictwa kulturowego oraz 2 dziedzictwa przyrodniczego). Na liście oczekujących na nominację znajduje się zaś 5 obiektów.

  Czytaj więcej
 • Dzień Rodziny w klasie 3b

  dodano dnia: 13 czerwca 2022 / 22:53

  W poniedziałkowe popołudnie uczniowie klasy 3b spędzili miło czas w Niebieskiej Dolinie. Rozpaliliśmy ognisko, by biesiadować i świętować Dzień Rodziny. Wspólnie z rodzicami i rodzeństwem piekliśmy kiełbaski oraz kosztowaliśmy słodkie  pyszności, upieczone przez mamy. Na świeżym powietrzu, w tak cudownych okolicznościach przyrody, wszystko smakowało przepysznie. Kiedy rodzice wymieniali się doświadczeniami, dzieci oddawały się wspólnej zabawie. Atrakcją były gry i zabawy, śpiewy i tańce. Nie obyło się bez konkursów zręcznościowych dla dzieci, a także dla rodziców.

   

  Wspólnie spędzony czas sprzyjał kształtowaniu pozytywnych relacji w grupie i rodzinie. 

   

  Elżbieta Lichaj

  Czytaj więcej
 • Ogólnopolskim Konkursie „Orzeł Edukacji Wczesnoszkolnej”

  dodano dnia: 13 czerwca 2022 / 22:53

  12 maja 2022 r. chętni uczniowie klas 1-3 wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie „Orzeł Edukacji Wczesnoszkolnej”.  Konkurs miał na celu urozmaicenie i rozszerzenie programu nauczania, a jednocześnie popularyzację nauki przez zabawę. 

  Czytaj więcej
 • Wycieczka klas pierwszych do Inwałdu

  dodano dnia: 13 czerwca 2022 / 22:53

  23 maja 2022 r. klasy 1a i 1b były na wycieczce w Inwałdzie. W Parku Miniatur rozpoznawaliśmy budowle, o jakich uczyliśmy się na lekcjach. Największym zainteresowaniem cieszyła się Wieża Eiffla, ale odnaleźliśmy także budowle charakterystyczne dla Zakopanego: Willę "Pod Jedlami", zabytkowy drewniany Kościół na Pęksowym Brzyzku, Kościółek na Jaszczurówce projektu Witkacego i wiele innych budowli, które są symbolami różnych krajów na świecie. Po zwiedzaniu przeżyliśmy chwile grozy w kinie 5D i oddaliśmy się szaleństwu na karuzelach i wirujących filiżankach, a także oglądaniu widoków z bardzo dużej wysokości na ogromnym kole z gondolami. Spotkaliśmy się z uroczą smoczycą ziejącą ogniem i widzieliśmy przerażające narzędzia tortur. Poznaliśmy dwa nietypowe zawody. Braliśmy udział w wykonywaniu powrozów i wyginaniu metalowych prętów w kuźni. Pełni wrażeń wróciliśmy do rodzinnych domów z nadzieją, że jeszcze kiedyś odwiedzimy Inwałd.

  Wychowawczynie: Lucyna Gera, Małgorzata Stachoń

  Czytaj więcej
 • Gminnym Turnieju Piłki Ręcznej

  dodano dnia: 10 czerwca 2022 / 6:30

  W maju 2022 roku uczniowie naszej szkoły osiągnęli historyczny sukces sportowy. Chłopcy zajęli I miejsce w Gminnym Turnieju Piłki Ręcznej. Pierwszy raz udało im się pokonać w tej dyscyplinie drużynę z Leśnicy

  Serdecznie gratulujemy!

  Czytaj więcej
 • Wojewódzki Konkurs Plastyczny "TATRY - moja miłość"

  dodano dnia: 10 czerwca 2022 / 6:29

  Helena Bryja, uczennica klasy 8a, zajęła I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym "TATRY-moja miłość". Helenie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, nie tylko plastycznych.

  Opiekun: Karolina Styczeń

  Czytaj więcej
 • Wycieczka klasy 3a

  dodano dnia: 10 czerwca 2022 / 6:28

  Dnia 3 czerwca 2022r. kl. 3a uczestniczyła w wyjeździe do Niedzicy. Wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzania zamku i wozowni. Kolejnym etapem był godzinny rejs statkiem wycieczkowym "Harnaś". Następnie spacerkiem przeszliśmy się na zaporę. Z korony zapory podziwialiśmy piękne widoki na zamki w Niedzicy i Czorsztynie, jezioro i Pieniny. Nie mogło zabraknąć czasu na zakup pamiątek. Zadowoleni udaliśmy się na pyszny obiad do restauracji "Hajduk". W dobrych nastrojach, ze śpiewem na ustach, wróciliśmy do domu. Dziękujemy tacie Karolinki Bukowskiej za pomoc w organizacji wycieczki.

  Kl. 3a z wychowawczynią

  Czytaj więcej
 • Wycieczka klas siódmych

  dodano dnia: 10 czerwca 2022 / 6:25

  Dnia 17.05.2022r. uczniowie klasy 7a i 7b wraz z opiekunami udali się na wycieczkę szkolną do parku rozrywki Energylandia w Zatorze. Uczniowie skorzystali z najnowszych atrakcji, brali udział w konkursach, wygrywali nagrody. Dzień był udany, wszyscy wrócili bardzo szczęśliwi.

  Nauczyciele: Małgorzata Budz, Rafał Paruzel

  Czytaj więcej
 • Święto Dzieci Gminy Bukowina Tatrzańska

  dodano dnia: 2 czerwca 2022 / 7:37

  1 i 2 czerwca 2022 roku Pan Wójt zorganizował dla przedszkolaków i najmłodszych uczniów Dzień Dziecka – Święto Dzieci Gminy Bukowina Tatrzańska.

   

  Czytaj więcej
 • Piknik rodzinny - SP Leśnica Groń

  dodano dnia: 2 czerwca 2022 / 7:37
  Czytaj więcej
 • Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Bukowina Tatrzańska

  dodano dnia: 2 czerwca 2022 / 7:18

  Gratulujemy naszej drużynie zajęcia I miejsca w Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Bukowina Tatrzańska

  Czytaj więcej
 • Sukces klasy 1b – Akademia Bezpiecznego Puchatka

  dodano dnia: 29 maja 2022 / 21:38

  W bieżącym roku szkolnym klasa 1b wzięła udział w Akademii Bezpiecznego Puchatka. Jest to ogólnopolski program edukacyjny skierowany do uczniów klas I szkół podstawowych, obejmujący tematykę związaną z bezpieczeństwem dzieci w czterech sferach: na drodze, w domu, w szkole oraz w internecie. W Programie każdego roku uczestniczy ponad 200 000 dzieci i niemal 13 000 nauczycieli z prawie 10 000 szkół podstawowych. Po przeprowadzeniu zajęć, na podstawie otrzymanych materiałów, zdobytą przez dzieci wiedzę weryfikuje Ogólnopolski Test Bezpieczeństwa. 

  Czytaj więcej
 • Dzień Dziecka

  dodano dnia: 29 maja 2022 / 21:37

  Dzień Dziecka w klasach 4-8 obfitował w różnorodne zajęcia integracyjne. Uczniowie aktywnie spędzili czas na kąpielach w basenach termalnych, grze w kręgle, czy też na zajęciach artystycznych w Domu Ludowym. Dla dzieci starszych i młodszych był to radosny dzień.

  Czytaj więcej
 • Rajd Szlakami Oddziału Partyzanckiego Wojciecha Duszy „Szaroty”

  dodano dnia: 29 maja 2022 / 21:37

  27 maja 2022 odbył się Rajd Szlakami Oddziału Partyzanckiego Wojciecha Duszy „Szaroty”, który rozpoczął się o godz. 8:00 na Placu Niepodległości
  w Zakopanem.

  Czytaj więcej
 • Wycieczka do Morskiego Oka

  dodano dnia: 29 maja 2022 / 21:37

             W dniu 20.05.2022 odbyła się wycieczka do jednego z najpiękniejszych zakątków naszego kraju - Morskiego Oka. Inicjatorami tego wyjazdu było 10 przewoźników: Roman Kocęba, Jan Łapka, Wiesław Rzepka, Paweł Stasik, Andrzej Chowaniec, Jan Stasik, Jan Buńda, Maciej Sieczka, Paweł Zawada oraz Wojciech Orłowski, którzy zaproponowali uczniom darmowy przejazd zaprzęgami konnymi na trasie Palenica - Morskie Oko, za co serdecznie im dziękujemy.

              Jesteśmy wdzięczni również Pani Danucie Szostak za bezpłatne dowiezienie na miejsce uczniów z Ukrainy uczęszczających do naszej szkoły. Piękna pogoda, cudowne widoki i uśmiechy na twarzach dzieci sprawiły, że wycieczkę uważamy za bardzo udaną.

  Czytaj więcej
 • Prezent od Pana Jana

  dodano dnia: 20 maja 2022 / 5:35
  19 maja odwiedził  nas Pan Jan Mirga. Pan Janek uczył kiedyś w naszej szkole wychowania fizycznego. Dziś przyniósł uczniom prezent - podarował 3 piłki.
   
  Panie Janku, dziękujemy!
  Czytaj więcej