• Przygoda z aplikacją Plickers

  dodano dnia: 18 stycznia 2022 / 20:31

  14.01.2022r. kl.7a miała okazję zmierzyć się z zadaniami dotyczącymi lektury „Mały Książę” przygotowanymi w aplikacji Plickers. Uczniowie odpowiadali na pytania testowe i jednocześnie otrzymywali informację zwrotną co do prawidłowości udzielonych odpowiedzi. Aplikacja Plickers sprawdza się we wszystkich sytuacjach, w których używa się metodników znanych z oceniania kształtującego. Narzędzie to stanowi pomoc dla nauczyciela, który na bieżąco śledzi postępy uczniów, a samym uczniom sprawia dużą radość. Korzystanie z aplikacji edukacyjnych w czasie bieżącej pracy na lekcjach wpisuje się w realizowany w szkole projekt HUMINE.

  Barbara Kujawska

  Czytaj więcej
 • Z Małym Księciem na B – 612

  dodano dnia: 18 stycznia 2022 / 20:31

  Uczniowie klasy 7a wzięli udział w projekcie związanym z tytułową postacią z lektury „Mały Książę” A. de Saint – Exupery’ego. W ramach projektu uczniowie w kilkuosobowych zespołach przygotowali makiety przedstawiające planetę B – 612. Do ich budowy używali głównie materiałów przeznaczonych do recyklingu, czyli skrawków tkanin, rolek po ręcznikach papierowych, resztek plastikowych torebek foliowych, ścinków kolorowego papieru. Po przygotowaniu makiet grupy wykonały zdjęcia swoich prac. Fotografie musiały być odpowiednio skadrowane, a następnie przygotowane w programie graficznym, by mogły znaleźć się na jednej stronie pocztówki, którą uczniowie tworzyli jako kolejny etap projektu. Na zajęciach informatyki w programie Canva siódmoklasiści zaprojektowali pocztówkę i zredagowali jej treść. Przybrała ona formę życzeń skierowanych w imieniu Małego Księcia do: Pijaka, Bankiera, Geografa, Latarnika, Króla i Próżnego. Zajęcia zostały zrealizowane w ramach projektu HUMINE.

   

  Barbara Kujawska

  Michał Lichosyt - Ogrodny

  Czytaj więcej
 • Szkolna „ścianka”

  dodano dnia: 11 stycznia 2022 / 11:44

  Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za kolejną inicjatywę zrealizowaną w naszej szkole. Staliśmy się posiadaczami dwóch rollupów, które od teraz będą stanowiły tło szkolnych wydarzeń. Dzięki nim uczestnicy różnych spotkań, odbywających się w szkole, dowiedzą się o tym, kto współorganizował uroczystość. Bardzo dziękujemy Panu Maciejowi Kuchcie i Agencji Reklamowej KLINgraf za ogromną życzliwość dla naszej szkoły
  i bezpłatne wykonanie projektu rollupów.

  Pierwsza sesja fotograficzna na szkolnej ściance już za nami :-)

  Dziękujemy.

  Czytaj więcej
 • Wigilie klasowe

  dodano dnia: 2 stycznia 2021 / 17:57

  W ostatnim tygodniu nauki przed świętami Bożego Narodzenia uczniowie poszczególnych klas wraz z wychowawcami zorganizowali wigilie klasowe. Nieoceniona była również pomoc rodziców, którzy zaangażowali się w przygotowanie uroczystego poczęstunku. W pięknie udekorowanych klasach uczniowie w odświętnych strojach podzielili się opłatkiem
  i złożyli sobie świąteczne życzenia, a następnie zasiedli do wspólnego posiłku. Nie zabrakło również prezentów pod choinką, obdarowywania się upominkami i śpiewania kolęd. Wspólnie spędzone chwile były radosne i pełne wzruszeń.

  Czytaj więcej
 • Życzenia Świąteczne

  dodano dnia: 23 grudnia 2021 / 23:48
  Czytaj więcej
 • Magia świąt Bożego Narodzenia

  dodano dnia: 21 grudnia 2021 / 21:5

  W grudniu uczniowie klas czwartych i piątych wzięli udział w projekcie plastycznym „Magia świąt Bożego Narodzenia”. Miał on na celu rozwijanie kreatywności i zdolności manualnych, a ponadto poszerzenie wiadomości na temat świąt.

  Czytaj więcej
 • W świecie Ebenezera Scrooge’a

  dodano dnia: 7 stycznia 2022 / 16:36

  W grudniu uczniowie klas siódmych rozpoczęli przygodę z lekturą pt. „Opowieść wigilijna”. Na lekcjach języka polskiego pod opieką pani Barbary Kujawskiej i pani Marii Bryi realizowali międzyoddziałowy i międzyprzedmiotowy projekt edukacyjny wpisujący się w program HUMINE.

  Czytaj więcej
 • Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Warszawy w Bukowinie Tatrzańskiej dołączyła do grona Innowatorów Branżowej Przedsiębiorczości

  dodano dnia: 21 grudnia 2021 / 21:5

  Już wkrótce nasi uczniowie będą korzystać w ramach HUMINE z innowacyjnego narzędzia do nauki przedsiębiorczości – Branżowych Symulacji Biznesowych. Dzięki platformie edukacyjnej zyskają możliwość podejmowania realistycznych decyzji biznesowych podczas zarządzania wirtualną firmą, a nauka przedsiębiorczości stanie się jeszcze bardziej praktyczna.

  Czytaj więcej
 • Świąteczny Konkurs Kolęd

  dodano dnia: 21 grudnia 2021 / 21:5

  W środę, 15 grudnia, w naszej szkole odbył się Świąteczny Konkurs Kolęd. Uczniowie od klas 0 po klasy 8 zaprezentowali tradycyjne kolędy: "Wśród nocnej ciszy", "Dzisiaj w Betlejem", "Lulajże Jezuniu"; góralskie kolędy i pastorałki oraz znane piosenki świąteczne. Wykonawcy występowali solo lub
  w grupach.

  Dziękujemy wszystkim uczestnikom i z niecierpliwością czekamy na wyniki.

   

  Nauczyciele: Dorota Sztokfisz, Anna Liptak 

  Czytaj więcej
 • Matematyka z kodami QR

  dodano dnia: 7 stycznia 2022 / 15:31

  Członkowie koła matematycznego mogli przekonać się, że matematyka może być ciekawa dzięki wykorzystaniu technologii informacyjnej. Na zajęciach uczniowie klasy piątej otrzymywali zakodowane zadania, a następnie odczytywali kody QR przy pomocy swoich telefonów komórkowych
  i rozwiązywali łamigłówki matematyczne.

  Czytaj więcej
 • Podsumowanie Gminnego Konkursu „Kartka Bożonarodzeniowa”

  dodano dnia: 21 grudnia 2021 / 21:5

  Na początku grudnia w SP Czarna Góra 1 odbył się konkurs plastyczny pt. "Kartka Bożonarodzeniowa". Do konkursu z naszej szkoły stanęli uczniowie klasy 5a i 5b. Najlepsze dwie prace wykonały uczennice Amelia Kuruc - II miejsce i Karina Baran - III miejsce.

  Gratulujemy.

  Dorota Sztokfisz

  Czytaj więcej
 • "Szlachetna Paczka", czyli "Razem na Święta"

  dodano dnia: 13 grudnia 2021 / 19:24

  W ramach trzeciej edycji akcji MEiN „Razem na Święta” Szkoła Podstawowa w Bukowinie Tatrzańskiej włączyła się w akcję "Szlachetna Paczka". Celami zarówno "Szlachetnej Paczki", jak i akcji "Razem na Święta" są: zachęcenie uczniów do niesienia pomocy innym oraz budowanie wspólnot i więzi międzypokoleniowych. Ze względu na trwającą pandemię i obowiązujące obostrzenia organizacja akcji była trudniejsza. Uznaliśmy jednak, że szczególnie w tym okresie wiele osób czeka na nasze wsparcie i zwykłe gesty życzliwości. Dlatego jako szkolna społeczność podjęliśmy trud organizacji "Szlachetnej Paczki".

  Czytaj więcej
 • Badanie diagnostyczne klas 8

  dodano dnia: 9 grudnia 2021 / 0:58

  W dniach 6-8.12.2021r.uczniowie klas ósmych zmierzyli się z badaniem diagnostycznym z języka polskiego, matematyki oraz języka angielskiego.

  Trzymamy kciuki za dobre wyniki!

  Czytaj więcej
 • Odwiedziny przedstawicieli Gminy Bukowina Tatrzańska

  dodano dnia: 9 grudnia 2021 / 22:33

  8 grudnia naszą szkołę odwiedzili Wójt Gminy Bukowina Tatrzańska, pan Andrzej Pietrzyk, oraz Kierownik Gminnego Zespołu Oświatowego, pani Zofia Kuczyńska. Goście złożyli przedstawicielom szkolnej społeczności życzenia świąteczne, wręczyli słodkie prezenty dzieciom z oddziałów przedszkolnych oraz klas pierwszych. Najmłodsi uczniowie odwdzięczyli się przybyłym piosenkami i własnoręcznie przygotowanymi upominkami.

  Czytaj więcej
 • Wśród bohaterów „Pana Tadeusza”

  dodano dnia: 7 stycznia 2022 / 16:32

  W grudniu klasa 8c poznawała epopeję narodową pt. „Pan Tadeusz”. Uczniowie, pracując w grupach, wykonywali plakaty przedstawiające bohaterów utworu Adama Mickiewicza, które potem prezentowali swoim koleżankom i kolegom z klasy.

  Czytaj więcej
 • Zabawy na śniegu

  dodano dnia: 9 grudnia 2021 / 22:34

  Kiedy spadł pierwszy śnieg, od razu radość zagościła na twarzach dzieci. Wszyscy wybrali się na wspólną zabawę na plac zabaw. Były rzuty do celu kulkami śnieżnymi, aniołki, śniegowy zjazd oraz lepienie bałwana. Mróz nikomu nie przeszkadzał, wszyscy cali i zdrowi wrócili do budynku szkoły.

  Czytaj więcej
 • Klasy piąte z wizytą na Placu Broni

  dodano dnia: 7 stycznia 2022 / 16:33

  W grudniu uczniowie klas piątych na lekcjach języka polskiego omawiali utwór Ferenca Molnara pt. „Chłopcy z Placu Broni”. Wykonując zadania przygotowane przez panią Beatę Koszut i panią Marię Bryję, realizowali projekt edukacyjny w ramach programu HUMINE.

  Czytaj więcej