• Imieniny Mikołaja

  dodano dnia: 9 grudnia 2021 / 22:34

  6 grudnia w klasie 0a obchodziliśmy imieniny Mikołaja. Tradycyjnie już przygotowaliśmy specjalny tron, zaśpiewaliśmy radosne „Sto lat”, złożyliśmy życzenia imieninowe oraz wykonaliśmy kolorowe rysunki. Mikołaj poczęstował wszystkich cukierkami.

  Czytaj więcej
 • Dzień Górnika

  dodano dnia: 1 grudnia 2021 / 22:14

  Dnia 3 grudnia 2021 r. uczniowie najmłodszych klas świętowali Dzień Górnika. Dzieci dowiedziały się, jak ciężka i odpowiedzialna jest praca pod ziemią, a także poznały wiele ciekawostek na temat górniczego stroju oraz święta górników zwanego Barbórką. W ramach zajęć artystycznych malowały rysunki węglem oraz zrobiły i udekorowały górnicze czapki, które wszystkim bardzo się podobały. Na koniec zajęć obejrzały bajkę z serii „Bolek i Lolek wśród górników”. W ramach sprawdzenia zdobytych wiadomości, uczniowie rozwiązywali quiz i brai udział w teleturnieju w aplikacji Wordwall. Wykonując zadania projektowe i wykorzystując technologię informacyjną, uczniowie realizowali projekt edukacyjny w ramach programu HUMINE.

  Nauczyciele: Agnieszka Babiarza, Małgorzata Matys

  Czytaj więcej
 • "O księżniczce, która nie chciała się bawić"- czytanie książki w klasie 0a

  dodano dnia: 1 grudnia 2021 / 22:14

  01.12.2021r. naszą klasę odwiedziła mama Helenki, pani Magdalena, aby przeczytać dzieciom bajkę. Helenka wraz z mamą wybrały opowiadanie pt. „O księżniczce, która nie chciała się bawić” Astrid Lindgren.

  Czytaj więcej
 • Zabawy na śniegu

  dodano dnia: 9 grudnia 2021 / 22:34

  Kiedy spadł pierwszy śnieg, od razu radość zagościła na twarzach dzieci. Wszyscy wybrali się na wspólną zabawę na plac zabaw. Były rzuty do celu kulkami śnieżnymi, aniołki, śniegowy zjazd oraz lepienie bałwana. Mróz nikomu nie przeszkadzał, wszyscy cali i zdrowi wrócili do budynku szkoły.

  Czytaj więcej
 • „Bezpieczna droga do szkoły” - spotkanie z policją

  dodano dnia: 9 grudnia 2021 / 22:33

  W ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” przeprowadzanej przez Fundację Novissima pod patronatem Wójta Gminy Bukowina Tatrzańska oraz Starosty Powiatu Tatrzańskiego, 29 listopada zostały przeprowadzone warsztaty dla uczniów klas 0‒2.

  Czytaj więcej
 • Dzień Pluszowego Misia

  dodano dnia: 28 listopada 2021 / 9:27

  26 listopada w klasach zero odbył się Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia oglądaliśmy zdjęcia dzieci ze swoimi ulubionymi misiami, które wykonały
  w domu, dzięki pomocy rodziców.

  Czytaj więcej
 • Andrzejki w zerówkach

  dodano dnia: 6 grudnia 2021 / 0:28

  25.11.2021r. w klasach 0a i 0b odbyła się zabawa andrzejkowa. W tym dniu wszyscy przyszli ubrani dyskotekowo lub przebrani za postać z bajki. Dzieci wraz ze swoimi wychowawczyniami wspólnie udekorowały salę kolorowymi balonami. Rodzice przygotowali słodki poczęstunek, a pan Zbyszek zadbał o odpowiednią atmosferę, montując w salach kolorowe światła dyskotekowe.

  Czytaj więcej
 • „Dzień Postaci z Bajek”- projekt edukacyjny klas zero

  dodano dnia: 21 listopada 2021 / 21:54

  W listopadzie klasy 0a i 0b realizowały w ramach programu HUMINE projekt edukacyjny „Dzień Postaci z Bajek”. Celem projektu było rozwijanie zainteresowań dzieci bajkami i baśniami, tworzenie sytuacji doskonalących mowę, zdolność koncentracji, skupienia uwagi  oraz stwarzanie okazji do swobodnej i twórczej ekspresji plastycznej.

  Czytaj więcej
 • Urodziny Helenki

  dodano dnia: 21 listopada 2021 / 21:55

  17 listopada w klasie 0a obchodziliśmy kolejne 6. urodziny. Helenka, siedząc na przygotowanym specjalnym krześle, z koroną na głowie, wysłuchała głośnego „Sto lat” oraz pięknych urodzinowych życzeń od swoich koleżanek i kolegów. Nie zabrakło słodkości przyniesionych przez Helenkę. Na koniec dzieci namalowały urodzinowe obrazki.

  Czytaj więcej
 • Wycieczka do Fabryki Talentów oraz do Centrum Edukacji Przyrodniczej

  dodano dnia: 20 listopada 2021 / 12:50

  10 listopada dzieci z klas 0a i 0b udały się na wspólną wycieczkę. Pierwszym punktem programu była wizyta w Fabryce Talentów w Kościelisku. Dzieci uczestniczyły w zajęciach kulinarnych, podczas których wykonały przepyszne mini pizze. Pozostały czas spędziły na swobodnych zabawach w sali zabaw, a także zajęciach ruchowych z animatorami. Na koniec pobytu w Fabryce Talentów o godz. 11.11 dzieci wspólnie odśpiewały hymn państwowy.

  Czytaj więcej
 • Mali Patrioci

  dodano dnia: 21 listopada 2021 / 21:55

  W listopadzie dzieci realizowały tematy związane z Polską. Poznały trzy symbole narodowe, doskonaliły śpiewanie hymnu państwowego, dowiedziały się, co to jest odzyskanie niepodległości przez Polskę, a także wykonały piękne prace plastyczne.

  Czytaj więcej
 • Konkurs plastyczny „Jesienne drzewo”

  dodano dnia: 21 listopada 2021 / 21:54

  W klasach 0 – III został zorganizowany konkurs plastyczny „Jesienne drzewo”. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Dzieci wykazały się kreatywnością, starannością oraz pomysłowością. Wszystkim uczestnikom gratulujemy wykonania tak pięknych prac i zachęcamy do udziału
  w kolejnych konkursach szkolnych.

   

  Nauczyciela: A. Liptak, A. Toporek

  Czytaj więcej
 • „Aniołek Gabryś i Szymek rozrabiaka”- poznajemy zawód pisarki

  dodano dnia: 3 listopada 2021 / 19:56

  3 listopada w szkolnej bibliotece odbyło się spotkanie dzieci z klas 0a i 0b z pisarką - panią Katarzyną Targosz. Pani Kasia opowiedziała o swoich książkach dla najmłodszych oraz dorosłych, zapoznała dzieci z etapami powstawania książki, a także opowiedziała o swoim zawodzie. Na spotkanie przyniosła również maskotkę świstaka, która zawsze towarzyszy jej podczas takiego wydarzenia.

  Czytaj więcej
 • „Pamiętajmy o tych, którzy odeszli”

  dodano dnia: 6 listopada 2021 / 21:16

  W pierwszym tygodniu listopada dzieci z klasy 0a i IIa wraz z wychowawczyniami wybrały się na pobliski cmentarz.

  Czytaj więcej
 • Poznajemy pracę bibliotekarki

  dodano dnia: 12 listopada 2021 / 23:32

  Klasy 0a i 0b wraz z wychowawczyniami, panią Agnieszką Babiarz i Małgorzatą Matys, wybrały się na zajęcia biblioteczne do Gminnej Biblioteki Publicznej im. Michaliny Ćwiżewiczowej w Bukowinie Tatrzańskiej.

  Czytaj więcej
 • „Czerwony Kapturek”- Cała Polska Czyta Dzieciom

  dodano dnia: 27 października 2021 / 8:57

  Kolejną bajką w ramach akcji czytelniczej Cała Polska Czyta Dzieciom był „Czerwony Kapturek”. Chociaż wszyscy znają losy tej dziewczynki, to każdy słuchał z zaciekawieniem.

  Czytaj więcej
 • Zajęcia biblioteczne

  dodano dnia: 28 października 2021 / 5:55

  15 października dzieci z klasy 0a uczestniczyły w zajęciach bibliotecznych prowadzonych przez panią Anię Toporek.

  Czytaj więcej
 • „Dumbo”- spotkanie przy bajce

  dodano dnia: 28 października 2021 / 5:59

  Kolejną mamą, która nas odwiedziła, by przeczytać nam bajkę, była pani Monika, mama Julki.  Tym razem dzieci posłuchały o przygodach słonika Dumbo. Wszystkim bardzo się ta historia podobała.  Pani Monice bardzo dziękujemy. 

  Czytaj więcej
 • Kreatywne zajęcia kulinarne

  dodano dnia: 28 października 2021 / 5:59

  „Chcesz być zdrowy, jedz owoce,

  bo owoce dobra rzecz,

  jeśli będziesz jadł codziennie,

  dobre zdrowie będziesz mieć”

  Czytaj więcej
 • Code Week 2021

  dodano dnia: 27 października 2021 / 8:55

  W dniach 11.10- 22.10.2021r. uczniowie klasy 0a wzięli udział w Europejskim Tygodniu Kodowania, realizując cykl 10 zajęć zaczerpniętych z Ogólnopolskiego Programu „Uczymy Dzieci Programować”.

  Czytaj więcej