• Poznajemy aplikację Quiver w klasie 0a

  dodano dnia: 3 kwietnia 2022 / 23:20

  W kwietniu dzieci z klasy 0a poznały nową aplikację Quiver, która sprawiła, że kolorowanki stały się interaktywne. Najpierw wraz z nauczycielem wydrukowały wybrane obrazki, a następnie pokolorowały je dowolnie według własnego pomysłu. Za pomocą ściągniętej na smartfon aplikacji, dzieci mogły ożywić swoje rysunki, skanując je do programu.  Dzięki temu pokolorowana prze nie postać poruszała się, machała do nich z ekranu. Dzieci mogły spróbować swoich możliwości w minigrach np. zbieranie śnieżynek, rzuty do celu czy strzelanie goli do bramki. Wszystkim bardzo spodobała się ta aplikacja i wywołała wiele uśmiechów na twarzach dzieci.

   Małgorzata Matys

  Czytaj więcej
 • Spotkanie z bajką - akcja czytelnicza w klasie 0a

  dodano dnia: 3 kwietnia 2022 / 23:30

  Kolejną mamą, która odwiedziła naszą klasę, była pani Kasia – mama Anielki. Przeczytała nam dwie bajki, jedną o trzech świnkach, a drugą o wronie. Dzieci słuchały z zaciekawieniem obydwu historii. Pani Kasi dziękujemy za poświęcony czas i z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkania.

  Wychowawczyni: Małgorzata Matys

  Czytaj więcej
 • Czyste Powietrze Wokół Nas

  dodano dnia: 3 kwietnia 2022 / 23:20

  W marcu w klasie 0a realizowany był Program Przedszkolnej Edukacji Antytytoniowy „Czyste Powietrze Wokół Nas”. Podczas akcji omawiany był problem dymu: jego źródeł, zagrożeń z nim związanych oraz sposobów radzenia sobie z nim. Szczególny nacisk kładziono na dym papierosowy.

  Czytaj więcej
 • Konkurs Promujący Czytelnictwo

  dodano dnia: 31 marca 2022 / 21:19

  W marcu odbył się konkurs plastyczny na plakat zachęcający do czytania książek. Wzięli w nim udział uczniowie najmłodszych klas wraz z rodzicami. Prace były kolorowe, twórcze i pomysłowe. Wszystkie plakaty zostały nagrodzone pamiątkowymi dyplomami oraz książkami zakupionymi w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

              Gratulujemy uczestnikom i zachęcamy do udziału w następnych konkursach.

  Nauczyciele: M. Matys, A. Babiarz

  Czytaj więcej
 • Spotkanie ze sztuką w klasie 0a

  dodano dnia: 31 marca 2022 / 21:19

  „Na palecie lśnią jak prawdziwe diamenty,

  Z metalowej tuby wyciśnięte pigmenty.

  Delikatnie i starannie są mieszane,

  Z wielkim przemyśleniem na płótno nakładane.”

  W marcu uczniowie klasy 0a realizowali tematy związane ze sztuką. Na początku dzieci obejrzały film edukacyjny o malarstwie i jego rodzajach. Zapoznały się również z pracą malarza, z informacjami o tym, jak powstają jego obrazy i jakich narzędzi i przyborów używa do tworzenia swoich prac. Dzieci dużo dowiedziały się o powstawaniu kolorów, znaczeniu barw, wzbogaciły swoją wiedzę o nowe pojęcia plastyczne – paleta, płótno, sztaluga. Poznały również nazwiska wybitnych malarzy: Leonarda da Vinci, Jana Matejki czy Vincenta van Gogha.

  Czytaj więcej
 • Z wizytą w banku Karpatia

  dodano dnia: 3 kwietnia 2022 / 23:20

  W marcu najmłodsi uczniowie naszej szkoły z klasy 0a odwiedzili Bank Spółdzielczy KARPATIA. Ich przewodnikiem była pani Elżbieta Hodorowicz – Salach, Dyrektor I Oddziału. Uczniowie mogli zobaczyć, jak wygląda praca w banku, zwiedzić pomieszczenia, zapoznać się ze sprzętem służącym do liczenia banknotów, zobaczyć różne waluty, a także zadać kilka pytań. Najwięcej radości sprawiła możliwość samodzielnego przeliczania pieniędzy z wykorzystaniem liczarki do banknotów. Na zakończenie dzieci dostały bankowe gadżety, smycze i długopisy, nie zabrakło również słodkości - bankowych krówek. Z uśmiechem na twarzy oraz z przekonaniem, iż pieniądze w banku są bezpieczne, dzieci wróciły do szkoły.

   

  Małgorzata Matys, Maria Bryja

  Czytaj więcej
 • Spotkanie z „Królewną Śnieżką” w klasie 0a

  dodano dnia: 31 marca 2022 / 21:19

  W marcu klasę 0a odwiedziła mama Ani, pani Renata, która przeczytała dzieciom bajkę pt. „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”. Wszyscy słuchali z zaciekawieniem i prawidłowo odpowiadali na pytania dotyczące treści bajki.

              Pani Renacie dziękujemy za poświęcony czas i z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkania.

  M. Matys

  Czytaj więcej
 • Kulig klasy 0b

  dodano dnia: 3 marca 2022 / 9:59

  1.03.2022r. uczniowie klasy 0b wzięli udział w kuligu. Dzięki pomocy pani Doroty Pietras mogliśmy zjeść gorące kiełbaski, wypić  pyszną herbatkę i bardzo miło spędzić czas.

  Czytaj więcej
 • Góralski Karnawał

  dodano dnia: 20 lutego 2022 / 23:3

  Uczniowie naszej szkoły mogli oglądać przejazd kapel i kolędników przez Bukowinę Tatrzańską. Wydarzenie to rozpoczęło Jubileuszowy 50. Góralski Karnawał. Wszystkim bardzo się ten przejazd podobał. Uczniowie klasy 0a wykonali piękne prace plastyczne ukazujące to wydarzenie.

  Czytaj więcej
 • Urodziny Wiktorii

  dodano dnia: 6 marca 2022 / 19:26

  Kolejną solenizantką, która obchodziła swoje siódme urodziny, była Wiktoria. Wszystkie dzieci złożyły jej życzenia urodzinowe, zaśpiewały głośne „Sto lat” i narysowały piękne rysunki, które wspólnie będą tworzyły książeczkę urodzinową. Wiktoria poczęstowała koleżanki i kolegów cukierkami.

  Czytaj więcej
 • Bezpieczne ferie zimowe

  dodano dnia: 18 stycznia 2022 / 20:32

  W ostatnim tygodniu przed feriami, jak co roku w naszej szkole, odbyły się pogadanki na temat bezpieczeństwa podczas ferii zimowych. W klasie 0a rozmowę wzbogacono o interesującą prezentację multimedialną, która przestrzegała dzieci przed niebezpieczeństwami, jakie mogą je spotkać w czasie zabaw na śniegu i lodzie. W ramach sprawdzenia zdobytych wiadomości, uczniowie rozwiązywali quiz i brai udział w teleturnieju w aplikacji Wordwall. Mamy nadzieję, że wszystkim uczniom ferie upłyną wesoło, zdrowo i bezpiecznie.

   

  Czytaj więcej
 • Urodziny Wiktorii

  dodano dnia: 30 stycznia 2022 / 21:33

  11 stycznia w klasie 0a obchodziliśmy kolejne urodziny. Tym razem swoje święto miała Wiktoria G., która świętowała swoje 7. urodziny. Dzieci odśpiewały głośne „Sto lat” i złożyły Wiktorii życzenia. Nie zabrakło słodkich cukierków, którymi solenizantka poczęstowała koleżanki i kolegów. Na koniec wszyscy narysowali piękne kartki urodzinowe.

  Czytaj więcej
 • Przedświąteczny czas

  dodano dnia: 21 grudnia 2021 / 21:5

  Ostatni tydzień przed świętami dla dzieci z klas 0a i 0b był bardzo pracowity. Zaczęliśmy od wykonania pięknych stroików świątecznych
  z wykorzystaniem plastrów drzewa, szyszek, gałązek iglastych, zasuszonych plasterków pomarańczy, cekinów, koralików, wstążeczek, sztucznego śniegu, świeczek oraz kleju na gorąco. Gdy już stroiki były gotowe, dzieci zabrały je do swoich domów.

  Agnieszka Babiarz, Małgorzata Matys

  Czytaj więcej
 • Góralskie śpiewanie

  dodano dnia: 21 grudnia 2021 / 21:5

  Na początku grudnia dzieci z klasy 0a zaczęły się uczyć góralskiej kolędy „Dobrze ześ się Jezu”, aby zaprezentować ją na szkolnym konkursie kolęd. Dzieciom przygrywała kapela góralska w składzie: pan Tomasz Buńda, pan Darek Buńda i pan Jan Stasik. Dzieci w dniu konkursu przyszły ubrane w stroje regionalne. Bardzo dziękujemy rodzicom za pomoc i zaangażowanie w to wydarzenie.

  Małgorzata Matys

  Czytaj więcej
 • Mikołajki w oddziale przedszkolnym

  dodano dnia: 9 grudnia 2021 / 22:34

  Dzieci z klasy 0a, wyczekując przybycia ważnego gościa, udekorowały pięknie klasowe okna, przystroiły choinkę, wykonały pracę plastyczną, a nawet przyszły ubrane w kolorze czerwonym. Kiedy św. Mikołaj zapukał do drzwi  i wszedł do środka, na buziach przedszkolaków pojawił się radosny uśmiech. Dzieci przywitały się ze św. Mikołajem i zaśpiewały mu przygotowaną piosenkę pt. „Święty Mikołaj zbliża się”. Na koniec spotkania obiecały, że będą grzeczne aż do kolejnego spotkania. Każde dziecko dostało piękny prezent.   

  Czytaj więcej
 • Imieniny Mikołaja

  dodano dnia: 9 grudnia 2021 / 22:34

  6 grudnia w klasie 0a obchodziliśmy imieniny Mikołaja. Tradycyjnie już przygotowaliśmy specjalny tron, zaśpiewaliśmy radosne „Sto lat”, złożyliśmy życzenia imieninowe oraz wykonaliśmy kolorowe rysunki. Mikołaj poczęstował wszystkich cukierkami.

  Czytaj więcej
 • Dzień Górnika

  dodano dnia: 1 grudnia 2021 / 22:14

  Dnia 3 grudnia 2021 r. uczniowie najmłodszych klas świętowali Dzień Górnika. Dzieci dowiedziały się, jak ciężka i odpowiedzialna jest praca pod ziemią, a także poznały wiele ciekawostek na temat górniczego stroju oraz święta górników zwanego Barbórką. W ramach zajęć artystycznych malowały rysunki węglem oraz zrobiły i udekorowały górnicze czapki, które wszystkim bardzo się podobały. Na koniec zajęć obejrzały bajkę z serii „Bolek i Lolek wśród górników”. W ramach sprawdzenia zdobytych wiadomości, uczniowie rozwiązywali quiz i brai udział w teleturnieju w aplikacji Wordwall. Wykonując zadania projektowe i wykorzystując technologię informacyjną, uczniowie realizowali projekt edukacyjny w ramach programu HUMINE.

  Nauczyciele: Agnieszka Babiarza, Małgorzata Matys

  Czytaj więcej
 • "O księżniczce, która nie chciała się bawić"- czytanie książki w klasie 0a

  dodano dnia: 1 grudnia 2021 / 22:14

  01.12.2021r. naszą klasę odwiedziła mama Helenki, pani Magdalena, aby przeczytać dzieciom bajkę. Helenka wraz z mamą wybrały opowiadanie pt. „O księżniczce, która nie chciała się bawić” Astrid Lindgren.

  Czytaj więcej
 • Zabawy na śniegu

  dodano dnia: 9 grudnia 2021 / 22:34

  Kiedy spadł pierwszy śnieg, od razu radość zagościła na twarzach dzieci. Wszyscy wybrali się na wspólną zabawę na plac zabaw. Były rzuty do celu kulkami śnieżnymi, aniołki, śniegowy zjazd oraz lepienie bałwana. Mróz nikomu nie przeszkadzał, wszyscy cali i zdrowi wrócili do budynku szkoły.

  Czytaj więcej
 • „Bezpieczna droga do szkoły” - spotkanie z policją

  dodano dnia: 9 grudnia 2021 / 22:33

  W ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” przeprowadzanej przez Fundację Novissima pod patronatem Wójta Gminy Bukowina Tatrzańska oraz Starosty Powiatu Tatrzańskiego, 29 listopada zostały przeprowadzone warsztaty dla uczniów klas 0‒2.

  Czytaj więcej