Wycieczka klas pierwszych

Dnia 13 IX pojechaliśmy na wycieczkę do Doliny Strążyskiej. W wyjeździe wzięło udział 40 dzieci, 7 opiekunów i przewodnik tatrzański pani D. Sztokfisz. Z Bukowiny Tatrzańskiej wyjechaliśmy o godzinie 8.15, podróż trwała pół godziny.

W trasę wyruszyliśmy około 9.00. Po drodze podziwialiśmy otaczającą przyrodę Tatrzańskiego Parku Narodowego. Poznaliśmy również zasady obowiązujące na terenie
TPN-u. Podczas kilku postojów odpoczywaliśmy, podjadając smakołyki. Po dotarciu do wodospadu Siklawica i zrobieniu zdjęć grupowych, udaliśmy się na Polanę Strążyską, gdzie dzieci mogły dłużej odpocząć.

Na koniec wędrówki dostaliśmy od pani przewodnik książeczki, w których można gromadzić pieczątki, bilety wstępu, ulotki, zdjęcia, najróżniejsze pamiątki z wycieczek, dzięki którym można otrzymać odznaki turystyczne. Później zakupiliśmy pamiątki i udaliśmy się w drogę powrotną. Wszyscy zmęczeni, ale w dobrych humorach, wróciliśmy do szkoły, gdzie czekali na nas rodzice.

Wychowawczynie M. Stachoń, L. Gera