Dzień św. Patryka

W piątek, 15 marca 2024 roku, uczniowie naszej szkoły zapoznali się z elementami geografii, historii, gospodarki, kultury i tradycji jednego z krajów anglojęzycznych – Irlandii. Uczniowie klasy 4a przygotowali prelekcję na temat wybranych aspektów obszaru kulturowego języka angielskiego związanych z tą piękną, szmaragdową wyspą.

W korytarzach szkolnych rozbrzmiewała irlandzka muzyka, w stołówce szkolnej zagościły potrawy w kolorze irlandzkiej flagi: zielonym, białym i pomarańczowym, a uczniowie i nauczyciele założyli ubrania w zielonym kolorze.

Uczniowie  naszej szkoły mieli okazję wziąć udział w konkursie plastycznym, którego celem było stworzenie logogramu słowa „Irlandia”. W przygotowaniu projektu wykorzystano sztuczną inteligencję (Microsoft Copilot).

Iwona Walas