My też potrafimy skonstruować robota

W lutym klasy III realizowały projekt edukacyjny „Jestem konstruktorem robota”. Zajęcia zostały przeprowadzone z wykorzystaniem metodologii STEAM. Po zapoznaniu się z tematyką i omówieniu roli robotów w życiu człowieka, uczniowie zabrali się do działań praktycznych. Trzecioklasiści przynieśli z domu różnorodne materiały (kartony, folię aluminiową, papier, bibułę, korki, opakowania po produktach, nakrętki, wykałaczki itp.), a następnie w grupach wykonali swoje roboty. Później uczniowie musieli o nich opowiedzieć i wyjaśnić, jak działa robot i do czego służy. Najbardziej podobały się roboty do przechowywania przedmiotów, wydawania pieniędzy, robot – przebieralnia oraz robot – skarbonka. Na zakończenie zajęć dzieci zapoznały się ze SkriBotami, które zostały zakupione dzięki udziałowi szkoły w projekcie HUMINE.

Anna Liptak, Anna Toporek