Akademia Bezpiecznego Puchatka

Akademia Bezpiecznego Puchatka to ogólnopolski program edukacyjny skierowany do uczniów klas I szkół podstawowych, obejmujący tematykę związaną z bezpieczeństwem dzieci w czterech sferach: na drodze, w domu, w szkole oraz w Internecie. Dzieci utrwalały wiedzę o zasadach ruchu drogowego, o tym jak unikać zagrożeń, jak bezpiecznie i zdrowo spędzać czas w domu, w szkole i w czasie zabawy.

Realizacja programu rozpoczęła się w październiku. Dzieci uczestniczyły w lekcjach dotyczących bezpieczeństwa, realizowanych na podstawie otrzymanych materiałów edukacyjnych. Z wielkim zapałem i zaangażowaniem przygotowywały plakaty i wykonywały różne aktywności. Kubuś Puchatek „uczył” dzieci, jak zgodnie z prawem poruszać się po drodze, jak przechodzić przez jezdnię, jeździć na rowerze oraz jak bezpiecznie i zdrowo odpoczywać w czasie wolnym od zajęć szkolnych. „Przypomniał” o konieczności noszenia odblasków, by być widocznym na drodze. „Poruszył” też zagadnienia dotyczące rozsądnego i bezpiecznego korzystania z Internetu oraz bezpiecznego zachowania w domu, kiedy dziecko zostanie samo. Po przeprowadzeniu zajęć zdobytą przez dzieci wiedzę weryfikował Ogólnopolski Test Bezpieczeństwa, do którego przystąpiliśmy w marcu. Dzieci świetnie poradziły sobie z pytaniami testowymi.

wych. Iwona Hełdak