XXXIII POWIATOWY KONKURS EKOLOGICZNY

Jak co roku Liga Ochrony Przyrody i nasza szkoła byli organizatorami  Powiatowego  Konkursu Ekologicznego. Tematem tegorocznych zmagań było „90-lecie Pienińskiego Parku Narodowego”.

7 marca 2023 roku gościliśmy zawodników z dwunastu szkół z powiatów tatrzańskiego i nowotarskiego. Uczestnicy wykazali się wiedzą dotyczącą historii Pienińskiego Parku Narodowego, znajomością flory i fauny, ochrony przyrody, a także wpływu ruchu turystycznego na przyrodę parku. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy siódmej: Karina Bubla, Paulina Cikowska i Anna Vorobei.

Wyniki:

1. miejsce: SP z Ratułowa,
  2. miejsce SP z Sierockiego,
  3. miejsce SP z Suchego.

Uczniowie klasy siódmej pomagali w organizacji konkursu, a dzięki sponsorom, którymi byli: Urząd Gminy w Bukowinie Tatrzańskiej, Starostwo Powiatowe  w Zakopanem, LOP w Zakopanem i Szkoła Podstawowa w Bukowinie Tatrzańskiej, laureaci dostali atrakcyjne nagrody, a wszyscy uczestnicy upominki.

Hanna Krzyżanowska