Zajęcia świetlicowe w ramach Małopolskiej Tarczy Humanitarnej

Od kwietnia w naszej szkole odbywały się zajęcia świetlicowe o charakterze integracyjno-artystycznym w ramach projektu Małopolska Tarcza Humanitarna - Fundusze Europejskie dla Ukrainy - Pakiet Edukacyjny. Głównym celem była przede wszystkim wspaniała zabawa i integracja grupy. Dzieci rozwijały się artystycznie, tanecznie, muzycznie, plastycznie, ruchowo. Przez tych kilka miesięcy funkcjonowania świetlicy dzieci nawiązały wiele nowych przyjaźni, również tych polsko-ukraińskich, a bariera językowa niemal nie istniała. Było wiele radości, mnóstwo wzruszeń. Dzieci odkrywały swoje pasje i talenty. Udało się zrealizować najważniejsze z założeń całego programu, którym było zintegrowanie dzieci z Polski i Ukrainy.

Iwona Hełdak,  Małgorzata Stachoń