Egzamin na kartę rowerową

13 i 14 czerwca w naszej szkole odbył się egzamin na kartę rowerową. Przystąpili do niego uczniowie klas czwartych. Egzamin obejmował:

- część pisemną – pytania dotyczyły ogólnej znajomości przepisów ruchu drogowego, znajomości znaków drogowych i zasad ruchu drogowego obowiązujących pieszych i rowerzystów, zasad przejazdu przez skrzyżowania, udzielania pierwszej pomocy medycznej;

- część praktyczną – sprawdzenie umiejętności prawidłowej techniki jazdy, a w szczególności: pozycja kierującego na rowerze, upewnienie się o możliwości jazdy, upewnianie się o możliwości skrętów i sygnalizowanie zmian kierunku jazdy, hamowanie i zatrzymywanie pojazdu w określonym miejscu.

Wszystkim szczęśliwym posiadaczom pierwszego w życiu „prawa jazdy” GRATULUJEMY!

Dorota Sztokfisz, Zbigniew Kujawski