Wycieczka klas V do Doliny Białego

7 września 2023 roku uczniowie klasy 5a i 5b wzięli udział w zajęciach edukacyjnych „Po co istnieje park narodowy?” organizowanych przez Tatrzański Park Narodowy w ramach programu „Bliżej Tatr”.

W czasie wycieczki piątoklasiści dowiedzieli się m.in.: dlaczego w parku narodowym nie ma koszy na śmieci, czy biwak na terenie chronionym to dobry pomysł i jaki wpływ na życie zwierząt w Tatrach ma obecność psa na szlaku turystycznym. Podczas zajęć w Dolinie Białego uczestnicy zgłębiali wiedzę na temat parku narodowego oraz fauny i flory Tatr. Próbowali także odpowiedzieć na pytanie, jakimi prawami rządzi się przyroda w miejscach pozostawionych bez ingerencji człowieka.

Uczniowie nie tylko dowiedzieli się wielu cennych informacji, ale również aktywnie spędzili czas na świeżym powietrzu. Wycieczka bardzo się wszystkim podobała.

Renata Łukaszczyk, Michał Lichosyt - Ogrodny