„Książka kucharska pana Kleksa i uczniów klasy IVb” – projekt edukacyjny

Omawiając utwór „Akademia pana Kleksa” nie można się nudzić. Przekonali się o tym uczniowie klasy IVb, którzy opisywali niezwykłego profesora i jego szkołę, poznawali ciekawą historię szpaka Mateusza oraz inne przygody bohaterów lektury.

Na koniec uczniowie przenieśli się do kuchni Ambrożego Kleksa. To zadanie przysporzyło dzieciom najwięcej radości, ponieważ każdy mógł wymyślić swój własny przepis na niezwykłą potrawę, który należało napisać w programie Word. Dodatkowo uczniowie musieli przygotować ilustrację swojego dania. Prace czwartoklasistów posłużyły do stworzenia wspólnej „Książki kucharskiej pana Kleksa i uczniów klasy IVb”, w której znalazły się przepisy na zupy, dania główne oraz przepyszne desery.

Uczniowie wykazali się niezwykłą kreatywnością, a najwięcej radości sprawiło im tworzenie ostatecznej wersji książki, w której każdy czwartoklasista miał swoją własną stronę.

Maria Bryja