Europejski Dzień Języków Obcych

12 października 2023 roku odbył się w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych. Święto to obchodzone jest corocznie. Powstało z inicjatywy Rady Europy w dniu 6 grudnia 2001 roku jako zakończenie Europejskiego Roku Języków. Wydarzenie to ma zwrócić uwagę na bogactwo języków i różnorodność kulturową mieszkańców Europy.

Uczniowie naszej szkoły bardzo chętnie biorą udział w Europejskim Dniu Języków Obcych. Przygotowują prelekcje na temat poszczególnych państw, które są częścią Unii Europejskiej. Najbardziej lubianą przez naszych uczniów częścią tego dnia jest przyrządzanie potraw charakterystycznych dla określonych państw Unii Europejskiej, flag, ubiorów będących nierozerwalnym i niezwykle pięknym elementem każdego narodu. Wszystkie grupy jak zawsze zaprezentowały się świetnie.

Zespół Nauczycieli Języków Obcych