Gminny Konkurs „Śpiewać każdy może”

29 lutego 2024 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród w Gminnym Konkursie „Śpiewać każdy może”, w którym wzięły udział dzieci z oddziałów przedszkolnych z terenu Gminy Bukowina Tatrzańska. Zadaniem uczestników konkursu było zaprezentowanie i nagranie wybranej piosenki związanej z Dniem Babci i Dziadka.

Jury w składzie: pani Elżbieta Hodorowicz- Salach – dyrektor oddziału Banku Spółdzielczego Ziem Górskich KARPATIA, pani Alicja Wierzbanowska - przedstawiciel Bukowiańskiego Centrum Kultury „Dom Ludowy” oraz pani Dorota Sztokfisz – nauczyciel muzyki, podczas oglądania występów brało pod uwagę:

• zgodność piosenki z tematem konkursu,
  • opanowanie pamięciowe tekstu,
  • czystość i poprawność wykonania (walory wokalne, poczucie rytmu),
  • ogólne wrażenie artystyczne.

Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów: Bank Spółdzielczy Ziem Górskich KARPATIA, Bukowiańskie Centrum Kultury „Dom Ludowy” oraz GS Tatry.

Komisja konkursowa postanowiła przyznać następujące miejsca w trzech kategoriach wiekowych:

• Grupy najmłodsze:

1. „Pszczółki” - Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Warszawy w Bukowinie Tatrzańskiej.
  2. „Motylki” - Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Warszawy w Bukowinie Tatrzańskiej.
  3. „Kreciki” - Przedszkole Samorządowe w Jurgowie.

• Grupy mieszane:

1. Oddział Przedszkolny - Szkoła Podstawowa im. Władysława Zamoyskiego w Brzegach.
  2. „Biedronki” - Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Warszawy w Bukowinie Tatrzańskiej.
  3. „Motylki” - Szkoła Podstawowa nr 1 im. św. Kingi w Czarnej Górze.
  4. Nie przyznano.

• Grupy najstarsze:

1. Klasa 0a - Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Warszawy w Bukowinie Tatrzańskiej.
  2. „Sówki” - Przedszkole Samorządowe w Jurgowie.
  1. Klasa 0b - Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Warszawy w Bukowinie Tatrzańskiej.
  2. Nie przyznano.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy pięknych wystąpień i dziękujemy za udział w konkursie.