Ewa Kramarz – nasza młoda poetka

Kilkoro uczniów z naszej szkoły wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie Literacko – Plastycznym „Poetyckie jaskółki”. Zadaniem uczestników było napisanie wiersza o dowolnej tematyce lub wykonanie pracy plastycznej związanej z utworem współczesnego polskiego poety. Uczennica klasy Vb, Ewa Kramarz, została laureatką tego konkursu, a jej wiersz pt. „Zima w Tatrach” został opublikowany w ósmym tomiku poezji „Poetyckie jaskółki”.

Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się 2 marca 2024 roku w Krakowie w siedzibie fundacji „Zawsze Warto”. Na to wydarzenie Ewa udała się wraz ze swoją mamą, panią Joanną Kramarz, która bardzo wspiera swoją córkę. Serdecznie gratulujemy naszej uczennicy tego ogromnego wyróżnienia na skalę całej Polski i życzymy jej dalszych sukcesów.

A oto wiersz naszej młodej poetki:

„Zima w Tatrach”

Ewa Kramarz

Górskie tereny zasypane są już śniegiem,

ogromna zima przychodzi biegiem.

Nawiedza lasy, góry i pola,

okryła puchem nawet przedszkola.

Na Kasprowym Wierchu już jest po kolana,

szczypie, dmucha, mrozi od samego rana.

A zaś w Morskim Oku wszystko skute lodem,

świstaki i sarny przymierają głodem.

Zatem zima w górach, choć jest bardzo groźna,

cieszą się nią wszyscy, bo jest bardzo mroźna.

Maria Bryja