„Drugie życie odpadów” – Konkurs Ekologiczny SKO

Na początku marca Szkolna Kasa Oszczędności zorganizowała Konkurs Ekologiczny, który polegał na wykonaniu czegoś użytecznego z rzeczy już niepotrzebnych.

W konkursie wzięło udział 38 uczniów w różnym wieku. Uczestnicy, tworząc swoje ciekawe prace konkursowe, wykorzystali wiele niepotrzebnych rzeczy: stare opony od auta i motoru, pudełka, kartony, butelki plastikowe, tekturę, zakrętki, skarpetki, rolki po papierze toaletowym i wiele innych. Dzieci wykazały się pomysłowością i kreatywnością, wykonując nowe, użyteczne przedmioty.

Powołana komisja w składzie: pani Elżbieta Hodorowicz- Salach – Dyrektor I oddziału Banku Spółdzielczego Ziem Górskich KARPATIA, pani Alicja Wierzbanowska - przedstawiciel Bukowiańskiego Centrum Kultury „Dom Ludowy”, pani Dorota Sztokfisz – nauczyciel plastyki oraz pan Zbigniew Kujawski – pedagog miała ciężki orzech do zgryzienia, aby wyłonić laureatów. Po wnikliwiej analizie prac konkursowych jury postanowiło docenić pracę wszystkich uczestników, przyznając im dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

M. Matys, M. Bryja