„Tropimy witaminy” - projekt edukacyjny w ramach HUMINE.

Klasa 3a wraz z wychowawczynią Iwoną Hełdak przystąpiła do realizacji projektu „Tropimy witaminy”. Jego celem było poszerzanie wiedzy dotyczącej zdrowego żywienia oraz uświadomienie znaczenia i roli witamin dla zdrowia człowieka.

Na realizację projektu przewidziany był tydzień. Sformułowano tematy dnia, wokół których zorganizowane były działania dzieci. Uczniowie zostali podzieleni na 4 drużyny i każda z nich miała wykonać określone zadania.  Na zajęciach komputerowych wyszukiwaliśmy różne informacje, niezbędne do realizacji tego projektu. Rozmawialiśmy na temat tego, jak można zmieniać swoje nawyki żywieniowe. Oglądaliśmy animację promującą zdrowy
i higieniczny tryb życia. Odbyła się również lekcja interaktywna - zaznajomienie z piramidą żywieniową. Wykonaliśmy plakaty o witaminach A, B, C, D. Przygotowaliśmy krótką inscenizację „Witaminowy pociąg”, którą zaprezentowaliśmy koleżankom i kolegom z młodszych klas, zachęcając ich do jedzenia marchewkowych chipsów. Sprawdzenie naszej wiedzy odbywało się za pomocą konkursów i quizów.