Wycieczka klas Vb i VIa w Pieniny

Pieniny to zdecydowanie jeden z najpiękniejszych punktów na mapie naszego kraju. Dlatego też, aby na własne oczy docenić ich piękno, 21 października bieżącego roku uczniowie klasy Vb i klasy VIa wybrali się właśnie tam na wycieczkę.

Słuchając opowieści pana przewodnika, podziwiając malowniczy przełom Dunajca oraz urzekający jesienny górski krajobraz, uczniowie zdobyli szczyt Sokolicy. Widok ze szczytu okraszony jest obecnością słynnej sosenki, która pomimo przeciwności losu, wciąż trwa i przyciąga kolejne rzesze turystów, toteż w tym miejscu dzieci wykonały najwięcej zdjęć. Następnie uczestnicy wycieczki tradycyjną flisacką tratwą przepłynęli Dunajec, zwiedzili Szczawnicę i udali się na najbardziej oczekiwany punkt programu, czyli zjazd kolejką grawitacyjną ze szczytu Palenicy. Zabawy nie było końca. Najbardziej wytrwali zjeżdżali nawet po kilka razy.