Baśniowe spotkanie uczniów klas IV z panem Kleksem

W październiku 2021r. uczniowie z klas IV przystąpili do realizacji projektu związanego z lekturą książki J. Brzechwy pt. „Akademia pana Kleksa” w ramach programu HUMINE.

W ramach samodzielnych działań dzieci stworzyły prace plastyczne przedstawiające szkołę pana Kleksa. Podczas zajęć wzięły udział w lekcji kleksografii, samodzielnie wykonywali kleksy, a następnie je opisywali. Uczniowie wykonali również portrety pana Kleksa w formie plakatów i rzeźb, wykorzystując opisy tej postaci zawarte w lekturze. Efekty pracy uczniów zostały zaprezentowane w holu naszej szkoły.

W ten sposób czwartoklasiści, chociaż na chwilę, mieli okazję przenieść się w niezwykły świat „Akademii pana Kleksa”, czerpiąc z tego radość
i satysfakcję.

Nauczyciele: Maria Bryja, Beata Koszut