Uczta u Nerona - klasa VIII a czyta fragmenty ,,Quo vadis”

W listopadzie uczniowie klasy VIII a realizowali projekt związany z lekturą „Quo vadis”. Składały się na niego różnorodne działania, które poszerzały wiedzę i wymagały pracy samodzielnej lub grupowej. Część uczniów przygotowała prezentację multimedialną dotyczącą autora powieści – Henryka Sienkiewicza. Inni stworzyli w aplikacji Kahoot quizy dotyczące treści lektury i jej bohaterów, które potem rozwiązywali ich koledzy i koleżanki z klasy. Działania te doskonale wpisały się w realizowany w naszej szkole program HUMINE.

Zwieńczeniem projektu była „uczta u Nerona”, w czasie której uczniowie ubrani w tradycyjne rzymskie stroje czytali fragmenty powieści ,,Quo vadis”. Akcja została zainicjowana przez panią Izabelę Czepielik w celu propagowania czytelnictwa i ukazania, że lekturę można również przeczytać dla przyjemności. Uczestnicy uczty wykazali się wielkim zaangażowaniem, przygotowali stroje i poczęstunek. Zmagania z lekturą okazały się niezapomnianym przeżyciem.

I. Czepielik