Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości

Dzień 11 listopada 1918 roku był bardzo szczęśliwym dniem dla wszystkich Polaków. Po 123 latach niewoli Polska odzyskała niepodległość. Aby uczcić to ważne wydarzenie, co roku obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Uroczysta akademia z tej okazji odbyła się w naszej szkole 9 listopada 2021 roku. Przygotowali ją uczniowie klasy 5a i 5b pod kierunkiem pani Marii Bryi i pani Anny Jezierczak.

Uroczystość rozpoczęła się od odśpiewania hymnu państwowego. Następnie uczniowie zaprezentowali krótkie scenki, które w symboliczny sposób ukazywały rozbiory Polski oraz drogę Polaków do odzyskania niepodległości. Przeplatane one były piękną recytacją wierszy i śpiewaniem piosenek żołnierskich i patriotycznych.