Wycieczka klasy 7a i 7b

24 listopada 2021 roku klasy siódme wzięły udział w wycieczce, która była współfinansowana przez Ministerstwa Edukacji i Nauki w ramach programu „Poznaj Polskę”.

Uczniowie udali się do Wygiełzowa, gdzie zwiedzili obiekty związane z wiejską produkcją rzemieślniczą, kościół z dzwonnicą, zespół małomiasteczkowy i inne przykłady architektury wsi nadwiślańskiej. Następnie wyruszyli do zamku w Ogrodzieńcu, który jest największym obiektem zamkowym na Śląsku. Zgłębili tam wiedzę sięgającą XIV wieku oraz utrwalili wiadomości dotyczące wielu wydarzeń historycznych, między innymi potopu szwedzkiego. W trakcie eskapady uczniowie mieli także zapewnione wyżywienie. Wycieczka odbyła się w duchu patriotyzmu, poczucia przynależności do swojego kraju oraz regionu.

Nauczyciele: M. Budz, R. Paruzel