Z uczniami klas IV zwiedzamy gród Mirmiła, bohatera lektury „Kajko i Kokosz. Szkoła latania”.

W listopadzie 2021r. uczniowie z klas IV przystąpili do realizacji projektu związanego z lekturą książki pt. „Kajko i Kokosz. Szkoła latania”. W ramach samodzielnych działań dzieci stworzyły komiksy przedstawiające dalsze przygody bohaterów, opisywały magiczne przedmioty, których były pomysłodawcami.

Uczniowie podczas zajęć projektowali swoje grody w programie komputerowym, by następnie w zespołach stworzyć ich makiety. Makiety wykonano z różnych surowców wtórnych: korków, kartonów, plastikowych butelek. Powstałe grody są efektem współpracy i zgodnego podziału obowiązków.

W ten sposób czwartoklasiści, chociaż na chwilę, mieli okazję przenieść się w niezwykły świat bohaterów lektury, czerpiąc z tego radość i satysfakcję.

Nauczyciele: Maria Bryja, Beata Koszut