II GMINNE DYKTANDO PATRIOTYCZNE

Dnia 30 listopada 2021 roku odbyło się w naszej szkole II Gminne Dyktando Patriotyczne, którego cele to przede wszystkim: popularyzacja wiedzy na temat poprawnej polszczyzny oraz kultury i historii narodowej; kształtowanie postawy zaangażowania w pielęgnowanie narodowej tradycji i historii, w tym kultury języka polskiego; a także integracja młodzieży z terenu Gminy Bukowina Tatrzańska.

W konkursie wzięli udział uczniowie ze szkół z Białki Tatrzańskiej, Bukowiny Tatrzańskiej, Jurgowa, Czarnej Góry i Brzegów. Uczestnicy zmierzyli się
z dyktandem o tematyce patriotycznej w dwóch kategoriach wiekowych: klasy IV-VI oraz klasy VII-VIII. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy
i upominki, a mistrzowie poprawnej pisowni nagrody. Gratulujemy uczestnikom, a szczególnie zwycięzcom. Dziękujemy również nauczycielom języka polskiego z terenu Gminy Bukowina Tatrzańska za przygotowanie uczniów do konkursu.

A oto zwycięzcy:

KLASY IV – VI

I miejsce – Jakub Trzop (Szkoła Podstawowa w Bukowinie Tatrzańskiej)

II miejsce – Zofia Remiasz (Szkoła Podstawowa w Białce Tatrzańskiej)

III miejsce – Paulina Wojtanek (Szkoła Podstawowa w Czarnej Górze)

KLASY VII-VIII

I miejsce – Marcelina Cikowska (Szkoła Podstawowa w Bukowinie Tatrzańskiej)

II miejsce – Aneta Mąka (Szkoła Podstawowa w Białce Tatrzańskiej)

Zuzanna Trzop (Szkoła Podstawowa w Bukowinie Tatrzańskiej)

III miejsce – Weronika Plewa (Szkoła Podstawowa w Białce Tatrzańskiej)

Nauczyciele: B. Kujawska, B. Koszut, M. Bryja