Wieczornica patriotyczna

Listopad to miesiąc ważny dla Polaków, gdyż jest on związany z odzyskaniem przez Polskę niepodległości. W związku z tym nasza szkoła podejmowała w tym czasie wiele działań o tematyce patriotycznej. Jedną z takich inicjatyw była zorganizowana dnia 23 listopada 2021 roku wieczornica patriotyczna, którą przygotowały uczennice klas 8 pod kierunkiem pani Barbary Kujawskiej, pani Beaty Koszut, pani Izabeli Czepielik
i pani Marii Bryi.

W wydarzeniu tym wzięli udział uczniowie klas VII i VIII, którzy przypomnieli sobie drogę Polaków do odzyskania niepodległości, oglądając prezentację multimedialną przygotowaną przez ucznia klasy 8a. W atmosferę tamtych dni przeniosły nas również uczestniczki Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego „Wędrowali ku wolnej Ojczyźnie”, które pięknie wyrecytowały wiersze znanych polskich poetów. Nie zabrakło również wspólnego śpiewania pieśni żołnierskich i patriotycznych.

            Po bardziej oficjalnej części wieczoru przyszła pora na gry i zabawy o tematyce patriotycznej. Każda klasa stworzyła drużynę, która rywalizowała z pozostałymi w takich konkurencjach jak: puzzle patriotyczne, quiz na temat „Mazurka Dąbrowskiego” przygotowany przez organizatorów w aplikacji Kahoot, interaktywne „Koło fortuny” oraz teleturniej muzyczny „Jaka to melodia?”, który oczywiście dotyczył pieśni żołnierskich i patriotycznych. Konkursy te doskonale wpisały się w realizowany w naszej szkole projekt HUMINE. Uczniowie uczyli się i rozwijali postawę szacunku i miłości do ojczyzny, a przy tym doskonale się bawili. Wieczornica patriotyczna zakończyła się rozdaniem dyplomów i słodkim poczęstunkiem.

 

Nauczyciele języka polskiego i historii