"Szlachetna Paczka", czyli "Razem na Święta"

W ramach trzeciej edycji akcji MEiN „Razem na Święta” Szkoła Podstawowa w Bukowinie Tatrzańskiej włączyła się w akcję "Szlachetna Paczka". Celami zarówno "Szlachetnej Paczki", jak i akcji "Razem na Święta" są: zachęcenie uczniów do niesienia pomocy innym oraz budowanie wspólnot i więzi międzypokoleniowych. Ze względu na trwającą pandemię i obowiązujące obostrzenia organizacja akcji była trudniejsza. Uznaliśmy jednak, że szczególnie w tym okresie wiele osób czeka na nasze wsparcie i zwykłe gesty życzliwości. Dlatego jako szkolna społeczność podjęliśmy trud organizacji "Szlachetnej Paczki".

 Paczkę przygotowaliśmy po raz dziesiąty. Tak jak w latach poprzednich wsparliśmy paczkami dwie rodziny. Wyjątkowym atutem "Szlachetnej Paczki" jest, że pomagamy przez ofiarowanie rzeczy, które jako potrzebne zgłosiła dana rodzina.

Jak zwykle chętnych do pomagania nie brakło. I to nie tylko wśród szkolnej społeczności. Organizowali akcję, zbierali, pakowali, zadbali
o dostarczenie do Nowego Targu: uczniowie, pracownicy szkoły, rodzice, mieszkańcy miejscowości, sklepy, Gminna Spółdzielnia. Zebraliśmy produkty spożywcze, środki czyszczące, higieniczne, kosmetyki, odzież, obuwie, pościel, ręczniki, koc, poduszki, kołdrę, kask ochronny, płyty, stroik świąteczny, różnorodny sprzęt domowy (noże, mikrofalówkę, odkurzacz, żelazko, telefon, maszynkę do golenia, deskę do prasowania). Do jednej z potrzebujących rodzin trafił voucher na zabiegi fizjoterapeutyczne o wartości 1600 zł.

Zbierane przez kilka tygodni rzeczy zostały spakowane 9 grudnia w 63 pudełka, by w piątek trafić do magazynu "Szlachetnej Paczki" w Nowym Targu, a w weekend wolontariusze przewieźli je do wybranych rodzin.

Mamy nadzieję, że ofiarowane rzeczy będą dla rodzin wymierną pomocą.

Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w przeprowadzenie akcji "Szlachetna Paczka" w naszej szkole.

Zbigniew Kujawski