Klasy piąte z wizytą na Placu Broni

W grudniu uczniowie klas piątych na lekcjach języka polskiego omawiali utwór Ferenca Molnara pt. „Chłopcy z Placu Broni”. Wykonując zadania przygotowane przez panią Beatę Koszut i panią Marię Bryję, realizowali projekt edukacyjny w ramach programu HUMINE.

Najbardziej pracochłonnym zadaniem było zrobienie makiety Placu Broni na podstawie opisu z lektury. Uczniowie wykorzystali różnorodne materiały do budowy placu i wykazali się pomysłowością. Pracując w grupach, uczyli się wspólnego podejmowania decyzji i podziału obowiązków. Efekty ich pracy można było podziwiać na wystawie zorganizowanej na korytarzu szkolnym.

Innym zadaniem grupowym było stworzenie krzyżówek na temat lektury. Uczniowie rysowali je na dużych arkuszach papieru, układali pytania, a następnie prezentowali swoja prace pozostałym grupom, których zadaniem było rozwiązanie krzyżówki.

Pod koniec tygodnia, w ramach podsumowania wiadomości na temat lektury, uczniowie wykonywali różne zadania interaktywne
w aplikacjach Wordwall i Learningapps. Ćwiczenia te pomogły im utrwalić wiedzę na temat treści książki.

Nauczyciele: Beata Koszut, Maria Bryja