W świecie Ebenezera Scrooge’a

W grudniu uczniowie klas siódmych rozpoczęli przygodę z lekturą pt. „Opowieść wigilijna”. Na lekcjach języka polskiego pod opieką pani Barbary Kujawskiej i pani Marii Bryi realizowali międzyoddziałowy i międzyprzedmiotowy projekt edukacyjny wpisujący się w program HUMINE.

W ramach działań samodzielnych lub grupowych uczniowie wykonywali różnorodne zadania. W czasie nauczania stacjonarnego pracowali
w grupach i tworzyli plakaty przedstawiające duchy, które odwiedziły głównego bohatera. Natomiast tuż przed świętami, w czasie nauczania zdalnego, uczniowie układali życzenia, które chciałby przekazać ludziom odmieniony Ebenezer Scrooge, a następnie wykonywali kartki świąteczne
w aplikacji Canva. Na zakończenie, w ramach podsumowania wiadomości na temat lektury, uczniowie rozwiązywali krzyżówki i quizy w aplikacjach Wordwall, Learningapps i Kahoot.

Nauczyciele: Barbara Kujawska, Maria Bryja