Zestawy SkriKit na języku polskim

W marcu uczniowie klasy 7b i 8c wykorzystywali zestawy klocków SkriKit w czasie pracy z lekturami szkolnymi na lekcjach języka polskiego. Dzieci pracowały w grupach. Ich zadaniem było ułożenie z klocków wylosowanego przedmiotu i wyjaśnienie, jaki ma on związek z lekturą.

Uczniowie klasy 7b omawiali dramat Juliusza Słowackiego pt. „Balladyna”. Zbudowali więc takie przedmioty jak: korona, nóż, dzban malin, piorun, wierzba płacząca, chata Wdowy, zamek oraz jezioro Gopło. Natomiast uczniowie klasy 8c pracowali z lekturą „Kamienie na szaniec”. W związku z tym z klocków powstały takie prace jak: więźniarka, czołg, karabin, żółw, posterunek żandarmerii niemieckiej, sklep mięsny, odznaka Buków oraz Znak Polski Walczącej.

Uczniowie dobrze się bawili, a przy tym rozwijali swoje umiejętności manualne, myślenie i wyobraźnię przestrzenną. Ponadto doskonalili również kompetencje językowe i musieli wykazać się znajomością lektur.

Nauczyciel: Maria Bryja