Konkurs wiedzy na temat oszczędzania

Jednym z konkursów zorganizowanych przez opiekunów SKO był konkurs wiedzy na temat oszczędzania. Pytania dotyczyły pracy w banku, jednostek monetarnych, sposobów oszczędzania oraz pracy Szkolnej Kasy Oszczędności. Celem konkursu było nie tylko sprawdzenie wiedzy uczniów, ale także popularyzacja działalności SKO w naszej szkole i zachęcenie do oszczędzania. Konkurs trwał cały tydzień w czasie długich przerw międzylekcyjnych.
Na korytarzu obok gazetki ściennej SKO ustawione było specjalne stanowisko konkursowe, gdzie uczniowie starszych klas przeprowadzali konkurs. Uczestnicy losowali pytania, następnie na nie odpowiadali, a za prawidłową odpowiedź otrzymywali nagrody ofiarowane przez naszego partnera – Tatrzański Bank Spółdzielczy. Były to m.in.: baloniki, wiatraczki, smycze i naklejki Talentowisko. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem,a nagrody konkursowe znikały w okamgnieniu.