Spotkanie autorskie

7 czerwca 2022 r. w szkolnej bibliotece odbyło się trzecie spotkanie autorskie z pisarką, panią Katarzyną Targosz. W spotkaniu brały udział klasy trzecie. Pani Kasia w ciekawy i wyjątkowy sposób zainteresowała dzieci czytelnictwem, zaprezentowała swoje publikacje, opowiedziała uczniom, jak przebiegała jej droga do pisarstwa. Nie zabrakło również stałego momentu, w którym autorka przeczytała fragment książki.

Dzieci zostały zainspirowane do napisania w grupach książeczki, której okładkę i pierwszą stronę przygotowała pani Katarzyna. Pisarka zaproponowała dzieciom ciekawą formę pisania książki - każdy uczeń w grupie wymyśla jedno zdanie, a następny uczeń musi nawiązać i kontynuować tak, aby efektem finalnym była sensowna i spójna książka. Z niecierpliwością czekamy na pomysły klas trzecich. Kolejne spotkania odbędą się w nowym roku szkolnym.

Bibliotekarze