• Gminne Konkursy o Jadwidze Zamoyskiej – rozdanie nagród

  dodano dnia: 27 listopada 2023 / 1:6

  19 listopada 2023 roku w Zakopanem odbyło się rozdanie nagród zdobytych przez uczniów w gminnych konkursach organizowanych przez Szkołę Podstawową w Brzegach. Były one związane z życiem i działalnością Jadwigi z Działyńskich Zamoyskiej. Uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w tych konkursach i zajęli wysokie miejsca.

  Czytaj więcej
 • Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości

  dodano dnia: 27 listopada 2023 / 1:3

  W naszej szkole 10 listopada 2023 roku odbyła się  akademia z okazji 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W uroczystym apelu, który rozpoczął się odśpiewaniem hymnu narodowego, wzięli udział uczniowie naszej szkoły, dyrekcja oraz nauczyciele. Uczniowie klasy 3a i 3b przedstawili  program artystyczny o patriotycznym charakterze.

  Czytaj więcej
 • „Szkoła do hymnu”

  dodano dnia: 27 listopada 2023 / 0:40

  Nasza szkoła włączyła się do kolejnej edycji akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”. W dniu 10 listopada o symbolicznej godzinie 11:11 przedszkolaki, uczniowie oraz nauczyciele wspólnie odśpiewali nasz hymn narodowy.

  Czytaj więcej
 • „Inspirujące bajki” w klasie 0a

  dodano dnia: 27 listopada 2023 / 0:41

  W listopadzie naszą klasę odwiedziła mama Jasia, która przeczytała nam dwa opowiadania z książki „Inspirujące bajki”. Jaś wraz z mamą wybrali historię o przyjaźni i zaufaniu oraz o wierze we własne możliwości.

  Pani Mariannie bardzo dziękujemy i z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkania z książką.

  Czytaj więcej
 • Pamiętamy o zmarłych

  dodano dnia: 27 listopada 2023 / 0:38

  Początek listopada to czas zadumy, modlitwy i wizyt na cmentarzach. Dzieci z klas 0a i IIb wraz z wychowawczyniami Małgorzatą Matys i Elżbietą Lichaj wybrały się na pobliski cmentarz.

  Czytaj więcej
 • 13. Gminny Konkurs Gawędy i Recytacji im. Hanki Nowobielskiej

  dodano dnia: 27 listopada 2023 / 1:2

  W niedzielę, 15 października 2023 roku, w Białce Tatrzańskiej odbył się 13. Gminny Konkurs Gawędy i Recytacji  im. Hanki Nowobielskiej. 

  Czytaj więcej
 • Zajęcia kulinarne

  dodano dnia: 27 listopada 2023 / 0:4

  W październiku dzieci z grup Biedronki, 0a i 0b uczestniczyły w zajęciach kulinarnych, na których wspólnie przygotowywały sałatkę jarzynową.

  Czytaj więcej
 • „Mądre bajki” w klasie 0a

  dodano dnia: 27 listopada 2023 / 0:0

  W październiku z książką zawierającą mnóstwo ciekawych bajek odwiedziła nas mama Stasia, pani Marzena. „Mądre bajki” to zbiór opowiadań, które przekazują naszemu dziecku najważniejsze wartości, prawdy i zasady oraz uczą tego, co w życiu najistotniejsze. Dzieci uważnie słuchały czytanej książki.

  Pani Marzenie dziękujemy za poświęcony czas.

   

  Małgorzata Matys

  Czytaj więcej
 • Sukcesy naszych uczniów w Konkursie Recytatorskim „Wędrowali ku wolnej Ojczyźnie”

  dodano dnia: 14 listopada 2023 / 21:52

  8 listopada w Szkole Podstawowej im. Legionów Polskich w Poroninie odbył się XIX Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „Wędrowali ku wolnej Ojczyźnie”. Wzięli w nim udział również uczniowie z naszej szkoły i zajęli wysokie miejsca.

  Czytaj więcej
 • Dzień Postaci z Bajek w bibliotece

  dodano dnia: 15 listopada 2023 / 15:18

  Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek to święto, które przypada 5 listopada, w rocznicę urodzin Walta Disneya. Przedszkolaki ze szkolnej zerówki oraz grupy Biedronki, a także uczniowie klas pierwszych Dzień Postaci z Bajek świętowali 6 listopada. Tego dnia w bibliotece szkolnej członkowie Kółka Bibliotecznego przeprowadzili konkursy sprawdzające znajomość bajek. Odbyły się również zabawy taneczne. Wszystkie dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach i doskonale się bawiły.

   

  Anna Toporek

  Czytaj więcej
 • „BohaterON” w naszej szkole

  dodano dnia: 13 listopada 2023 / 0:35

  Na przełomie października i listopada uczniowie klas IV-VIII wzięli udział w akcji „BohaterON – włącz historię”, w którą zaangażowała się nasza szkoła. Jest to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku.

  Czytaj więcej
 • Konkurs Recytatorski „Wiersze Juliana Tuwima”

  dodano dnia: 15 listopada 2023 / 15:16

  31 października 2023 roku w bibliotece szkolnej odbył się  Konkurs Recytatorski pt.  „Wiersze Juliana Tuwima”. Głównym celem konkursu była: popularyzacja twórczości Juliana Tuwima, zainteresowanie dzieci poezją, rozwijanie zdolności recytatorskich i aktorskich, kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego, prezentacja umiejętności uczniów, uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze.

  Czytaj więcej
 • Spektakl teatralny „Piotruś Pan”

  dodano dnia: 15 listopada 2023 / 15:20

  W dniu 27 października 2023 roku klasy IIIa i IIIb były w MCK w Nowym Targu na spektaklu teatralnym pt. „Piotruś Pan” zaprezentowanym przez aktorów wrocławskiego teatru. Przedstawienie było bardzo interesujące i dostarczyło wszystkim wielu artystycznych i estetycznych przeżyć. Mamy ochotę spotkać się tymi aktorami ponownie.

   

  Lucyna Gera, Małgorzata Stachoń

  Czytaj więcej
 • Święto Poczty Polskiej

  dodano dnia: 22 listopada 2023 / 23:34

  W październiku obchodzimy Dzień Listonosza i Dzień Poczty Polskiej. Z tej okazji dzieci z klasy 0a i 0b wybrały się na wycieczkę do Urzędu Pocztowego.

  Czytaj więcej
 • „Szary domek” i „Opowiadania do chichotania” w klasie 0a

  dodano dnia: 22 listopada 2023 / 23:33

  W październiku naszą klasę odwiedziła mama Łucji, pani Klaudia. Łucja wybrała dla nas dwie książki. Pierwsza z nich, „Szary domek”, opowiadała o poszukiwaniu prawdziwej przyjaźni. Natomiast „Opowiadania do chichotania” to krótkie i zabawne opowieści o codziennych sprawach widzianych oczami przedszkolaka. Wybrane pozycje książkowe wszystkim bardzo się podobały.

  Pani Klaudii dziękujemy za poświęcony czas.

   

  Małgorzata Matys

  Czytaj więcej
 • Ewakuacja

  dodano dnia: 22 listopada 2023 / 23:33

  We wrześniu w naszej szkole odbyły się próbne ewakuacje. Takie ćwiczenia są bardzo ważne, ponieważ przygotowują nas do odpowiedniego postępowania podczas prawdziwej ewakuacji w przypadku pożaru lub innego zagrożenia.

  Czytaj więcej
 • Roboty edukacyjne w klasie IIIa

  dodano dnia: 15 listopada 2023 / 15:21

  W dniu 25 października 2023 roku uczniowie klasy VIIa wraz z panią Anną Jezierczak przeprowadzili warsztaty z robotyki dla uczniów  klasy IIIa. W ramach zajęć młodsi koledzy  nauczyli się, jak sterować robotami. Przysporzyło nam to wiele radości.

   

  Lucyna Gera

  Czytaj więcej
 • Aktualności ze świetlicy

  dodano dnia: 15 listopada 2023 / 15:22

  W październiku przyszedł czas na kolejne przysłowie z naszego projektu: „Aksamity i atłasy nie dodają okrasy”. Z różnego rodzaju materiałów zrobiliśmy piękną galerię kolaży modowych.

  Czytaj więcej
 • Sukcesy naszych uczniów w Konkursie Literackim „Praca Ratowników TOPR”

  dodano dnia: 14 listopada 2023 / 21:45

  W październiku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w IX Konkursie Literackim „Praca Ratowników TOPR” organizowanym przez Zespół Szkolno – Przedszkolny w Murzasichlu.

  Czytaj więcej
 • „Książka kucharska pana Kleksa i uczniów klasy IVb” – projekt edukacyjny

  dodano dnia: 14 listopada 2023 / 21:32

           Omawiając utwór „Akademia pana Kleksa” nie można się nudzić. Przekonali się o tym uczniowie klasy IVb, którzy opisywali niezwykłego profesora i jego szkołę, poznawali ciekawą historię szpaka Mateusza oraz inne przygody bohaterów lektury.

  Czytaj więcej