• Branżowe Symulacje Biznesowe - REVAS

  dodano dnia: 29 maja 2023 / 5:47

  Uczniowie klas siódmych oraz ósmych od lutego mogą korzystać z innowacyjnego narzędzia do nauki przedsiębiorczości - Branżowych Symulacji Biznesowych. Zajęcia odbywają się pod okiem nauczycieli, którzy zdobyli umiejętności oraz kwalifikacje podczas praktycznych warsztatów z trenerami REVAS.

  Czytaj więcej
 • Moduł IV „Migowy dla dzieci”

  dodano dnia: 15 maja 2023 / 21:57
  Przedszkolaki z grupy „Motylki” zrealizowały IV moduł Interdyscyplinarnego Projektu Edukacyjnego „Migowy dla dzieci”, którego organizatorem
  i pomysłodawcą jest MiguMig – zabawy z językiem migowym. Ekspertem Modułu IV projektu była Agata Jakuszko z http://drawthewords.pl/.
  W ramach IV modułu przedszkolaki zrealizowały wyjątkowe zajęcia, podczas których dzieci uczyły się rysować, naśladując kolejne ruchy narzędzia pisarskiego za ekspertem i migać nazwy zwierząt. Miały przy tym wspaniałą zabawę i w końcu uwierzyły, że każdy potrafi rysować.
   
  Anna Burkat
   
   
  Czytaj więcej
 • Wyjazd na spektakl pt. „Balladyna”

  dodano dnia: 14 maja 2023 / 22:34

  W poniedziałek, 3 kwietnia 2023 roku, uczniowie klas szóstych, siódmych i ósmych pojechali do Jurgowa na spektakl pt. „Balladyna”. Przedstawienie zostało przygotowane przez grupę teatralną „Mali Kombinatorzy”, działającą pod kierunkiem pani Beaty Koszut oraz księdza Piotra Kosakowskiego. Dzięki udziałowi w spektaklu ósmoklasiści przypomnieli sobie przed egzaminem treść lektury obowiązkowej, zaś ich młodsi koledzy po raz pierwszy zetknęli się z dramatem Juliusza Słowackiego. Spektakl dostarczył uczniom wielu emocji.

  Czytaj więcej
 • Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny”

  dodano dnia: 4 maja 2023 / 22:33

  W czwartek, 16 marca 2023  roku, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny”. Do konkursu przystąpiło 72 uczniów naszej szkoły, podejmując się intelektualnych wyzwań. Uczniowie przez 75 minut mierzyli się z testem złożonym z 30 pytań. Teraz czekamy na wyniki!

  Czytaj więcej
 • Ogólnopolska Olimpiada Antysmogowa

  dodano dnia: 4 maja 2023 / 22:20

  Dnia 30 marca 2023 w naszej szkole odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Antysmogowa. Wzięli w niej udział uczniowie klas 7–8 szkoły podstawowej zainteresowani tematyką ekologiczną. Był to konkurs wiedzy o powietrzu i zmianach klimatu.

  Czytaj więcej
 • Światowy Dzień Ziemi w działaniu

  dodano dnia: 3 maja 2023 / 23:32

  21 kwietnia br. cała społeczność naszej szkoły włączyła się w obchody światowego Dnia Ziemi. Podobnie jak w latach poprzednich, również tym razem zrobiliśmy to nie teoretycznie, ale czynnie, praktycznie.

  Czytaj więcej
 • Projekt grantowy pn. „Małopolska Tarcza Humanitarna. Fundusze Europejskie dla Ukrainy – Pakiet Edukacyjny”

  dodano dnia: 3 maja 2023 / 23:17

  Informujemy, że w naszej szkole realizowany jest Projekt grantowy pn. „Małopolska Tarcza Humanitarna. Fundusze Europejskie dla Ukrainy – Pakiet Edukacyjny”. W ramach zadania grantowego zostaną zakupione pomoce dydaktyczne, prowadzone są dodatkowe zajęcia z fizyki, historii, zajęcia świetlicowe, spotkania z psychologiem szkolnym i pedagogiem szkolnym. Zadanie grantowe sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19.

  Czytaj więcej
 • Ogólnopolski Turniej BRD

  dodano dnia: 24 kwietnia 2023 / 23:57

  22 kwietnia 2023 w SP nr 2 w Zakopanem odbył się Ogólnopolski Turniej BRD na szczeblu powiatowym. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny: grupa młodsza - Zofia Andrzejewska 5a, Karolina Łacniak 5b, Jan Kowalczyk 5b, Marcel Babiarz 5b oraz grupa starsza - Andrzej Wiśniewski 6a, Stanisław Bubla 6a, Marcin Skupień-Stasik 6a. 

  Czytaj więcej
 • Gratulujemy!

  dodano dnia: 24 kwietnia 2023 / 23:57

  Serdecznie gratulujemy Zespołowi Góralskiemu „Mali Wiyrchowianie” zdobycia I miejsca w XIV Tatrzańskim Festiwalu Zespołów Góralskich „Złote Kierpce”. Wspaniały sukces to rezultat wielu godzin pracy, wysiłku podejmowanego w ramach pozaszkolnych zajęć prowadzonych w Bukowiańskim Centrum Kultury „Dom Ludowy” w Bukowinie Tatrzańskiej. Gratulujemy także kierownikowi i instruktorowi zespołu – Pani Agnieszce Koszarek, życząc nieustającego zapału oraz utalentowanych, pracowitych podopiecznych.

  Dalszych sukcesów!

  Czytaj więcej
 • Spotkanie ze strażakiem dh. Pawłem Budzem

  dodano dnia: 2 maja 2023 / 13:52

  .   

  Czytaj więcej
 • „Powrót do domu, czyli prawdziwych przyjaciół poznajemy w biedzie”

  dodano dnia: 20 kwietnia 2023 / 7:14

  Dnia 28 lutego 2023 roku grupy przedszkolne Pszczółki, Biedronki oraz grupa Oa  udały się do miejscowego Domu Ludowego, by  obejrzeć spektakl teatralny pt. „Powrót do domu, czyli prawdziwych przyjaciół poznajemy w biedzie” w wykonaniu aktorów z teatrzyku objazdowego „Bajdurka” z Rabki - Zdroju.                                        

  Czytaj więcej
 • Spotkanie z ratownikami medycznymi

  dodano dnia: 2 maja 2023 / 14:2

  .

  Czytaj więcej
 • Okulary VR w klasie 1a

  dodano dnia: 20 kwietnia 2023 / 7:13

  Klasa 1a uczestniczyła w zajęciach komputerowych z użyciem okularów VR, zakupionych przez szkołę w ramach projektu Laboratoria Przyszłości. Dzieci, zakładając te okulary, przenoszą się w dowolny zakątek świata i mogą oglądać z bliska wieżę Eiffla czy pływać z delfinami w oceanie. Bardzo cieszymy się, że nowe technologie są dostępne dla naszych uczniów.

   

  Iwona Hełdak

  Czytaj więcej
 • Zabawa karnawałowa klas starszych

  dodano dnia: 20 kwietnia 2023 / 7:13

  Karnawał to niewątpliwie czas zabawy i radości. Dlatego po ciężkiej pracy w I okresie nauki uczniowie jak najbardziej zasłużyli na dobrą rozrywkę w postaci dyskoteki karnawałowej, która odbyła się 14 lutego. Po południu zaczęły się tańce dla uczniów klas IV-VIII. O oprawę muzyczną zadbało kółko didżejów pod opieką pana Zbyszka Kujawskiego. Było mniej przebierańców, ale niektórym nie zabrakło wyobraźni i przyodziali się w stroje karnawałowe. Panowała fantastyczna atmosfera, a tańcom nie było końca. Jednak wszystko co dobre, szybko się kończy. Kolejny bal karnawałowy już za rok.

  I. Czepielik

  Czytaj więcej
 • „Woda jako miejsce pracy i wypoczynku”

  dodano dnia: 20 kwietnia 2023 / 7:12

  Uczniowie klas 4-7 wzięli udział w konkursie plastycznym „Woda jako miejsce pracy i wypoczynku” w ramach programu „Aktywni Błękitni – szkoła przyjazna wodzie”. Zwyciężyła Patrycja Czernik z klasy 5a. Gratulujemy!

   

  Dorota Sztokfisz

  Czytaj więcej
 • Udział klasy IIb w konkursie „Kubusiowi Przyjaciele Natury”

  dodano dnia: 20 kwietnia 2023 / 7:11

  W tym roku szkolnym klasa IIb pod kierunkiem wychowawcy, pani Małgorzaty Stachoń, wzięła udział w XV edycji (2022/2023) ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Kubusiowi Przyjaciele Natury”. W ramach programu uczniowie uczyli się zasad ochrony środowiska, szacunku do roślin i zwierząt, zasad segregacji odpadów i recyklingu, właściwego odżywiania, gospodarowania pieniędzmi czy aktywnego spędzania czasu w zgodzie z naturą. Dowiedzieli się również, skąd się biorą zmiany klimatyczne i jaki mają wpływ na naszą planetę.

  Czytaj więcej
 • Dzień Liczby Pi

  dodano dnia: 20 kwietnia 2023 / 7:8

  Na świecie Dzień Liczby Pi obchodzony jest 14 marca. Liczba ∏ – Pi to stosunek długości obwodu koła do długości jego średnicy. Zwykle zapamiętuje się Pi jako 3,14, ale liczba Pi ma nieskończenie wiele miejsc po przecinku, a kolejność cyfr wydaje się całkiem przypadkowa. Liczba Pi jest jedną z pierwszych odkrytych przez człowieka liczb niewymiernych i nie da się jej przedstawić ani pod postacią skończonej liczby, ani jako wynik dzielenia dwóch liczb. Data 14 marca nie została wybrana przypadkowo, a wprost przeciwnie, z powodu skojarzeń z pierwszymi cyframi rozszerzenia dziesiętnego liczby Pi. Data „14 marca” zapisywana jest w USA, jako „3.14”. Celem wydarzenia było popularyzowanie matematyki i przełamanie niechęci do tego przedmiotu. Młodzież chętnie wzięła udział w wydarzeniu.

  Czytaj więcej
 • Nagrody w konkursie „Tatry moja miłość”

  dodano dnia: 20 kwietnia 2023 / 7:4

  5 kwietnia 2023 roku w Szkole Podstawowej w Ratułowie odbyło się uroczyste rozdanie nagród w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Tatry - moja miłość”. Na spotkanie zostali zaproszeni laureaci oraz wyróżnieni uczniowie wraz z opiekunami. Jury nagrodziło 23 prace spośród 527 nadesłanych. Tematem przewodnim tegorocznej edycji było ukazanie piękna Tatr w jesiennej odsłonie. 

  Czytaj więcej
 • Szkolny konkurs kolęd i piosenki świątecznej

  dodano dnia: 20 kwietnia 2023 / 7:1

  W poniedziałek, 19.12.2022, w naszej szkole odbył się świąteczny konkurs kolęd i piosenki świątecznej. Nowością w tegorocznym konkursie była możliwość zaśpiewania również w języku angielskim lub niemieckim. Uczniowie od klas 0 po klasy 8 zaprezentowali tradycyjne i góralskie kolędy, pastorałki oraz znane piosenki świąteczne.

  Czytaj więcej