• Andrzejki w klasie 5a

  dodano dnia: 5 grudnia 2022 / 22:18

  Andrzejki w klasie 5a przygotowały dziewczyny, które do wspólnej zabawy zaprosiły swoich kolegów. Były zagadki, skecze, wróżby i nauka tańczenia belgijki. Dziewczęta upiekły dla wszystkich babeczki i pischingera.

   

  Dorota Sztokfisz

  Czytaj więcej
 • Konkurs recytatorski „Jesień w poezji”

  dodano dnia: 5 grudnia 2022 / 22:18

  W szkole odbył się konkurs recytatorski „Jesień w poezji”, w którym udział wzięły klasy 0-III. I miejsca zdobyli: Małgosia Haładyna - kl. Ib, Iga Gdula- Ib, Małgosia Taras - kl. IIa. II miejsca zdobyli: Ala Łacek - O, Filip Kamiński - Ia, Roman Molchanov- Ib, Szymek Stasik- IIa, Zuzia Hodorowicz - IIIa, Wojtek Stasik - IIIb, Ignacy Babiarz - kl. IIIb. III miejsca : Tymon Stasik -Ia, Franek Liber Ib.

   

  Anna Liptak, Anna Toporek

  Czytaj więcej
 • Odwiedziny św. Mikołaja w grupach Pszczółki i Motylki

  dodano dnia: 5 grudnia 2022 / 22:18

  W tym roku Mikołaj ma bardzo dużo pracy. Chcąc zdążyć na czas z prezentami, musiał rozpocząć wizytę u przedszkolaków już drugiego grudnia. Motylki i Pszczółki wyczekiwały Mikołaja z niepokojem. Gdy już przybył do sali, powitały gościa uśmiechem ma twarzy i piosenką. Mikołaj zaś obdarzył wszystkich prezentami. Nie zapomniał nawet o naszym przedszkolnym żółwiku.

   

  Irena Mąka, Anna Burkat

  Czytaj więcej
 • Szkockie andrzejki

  dodano dnia: 30 listopada 2022 / 23:43

  W ubiegłą środę, 30 listopada 2022 roku, w szkole odbyły się szkockie andrzejki. Uczniowie zapoznali się z kulturą i tradycjami Szkocji, której patronem jest św. Andrzej. Klasa 6a przeprowadziła prelekcje, 7a wykonała tematyczną gazetkę, a wielu uczniów szkoły założyło ubrania w kratę lub w kolorach szkockiej flagi: niebieskim i białym. Na szkolnych korytarzach rozbrzmiewała szkocka muzyka. Klasy ósme zaprezentowały swój projekt: „Co jednorożec i oset mają wspólnego z wulkanem?”, którego celem było zdobycie, opracowanie i zaprezentowanie informacji na temat szkockich zamków, ubrań, potraw, zwierząt i symboli narodowych. Był to projekt międzyprzedmiotowy (geografia – lekcja o Szkocji; informatyka - poszukiwanie informacji, tworzenie kodów QR; język angielski –główny język projektu). Na zakończenie uczniowie dokonali samooceny oraz ewaluacji projektu.

  Joanna Krzysztofiak, Iwona Walas

  Czytaj więcej
 • Andrzejki w klasie 2b

  dodano dnia: 30 listopada 2022 / 23:43

  30 listopada 2022 roku odbyły się nasze klasowe andrzejki. Chłopcy ustawili stoły i krzesła oraz zadbali o wystrój klasy. Dziewczynki wspólnie ułożyły na stole pyszne ciastka upieczone przez nasze   koleżanki i naszego kolegę  oraz przekąski przygotowane przez rodziców.

  Czytaj więcej
 • Andrzejki w klasach trzecich

  dodano dnia: 30 listopada 2022 / 23:43

  W klasach trzecich odbyły się andrzejki, podczas których dzieci obejrzały edukacyjny film o tym dniu oraz brały udział w przygotowanych wróżbach. Było wiele śmiechu i zabawy, a po tym odbył się wspaniały poczęstunek, który przygotowali rodzice.

  Anna Liptak, Anna Toporek

  Czytaj więcej
 • Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania

  dodano dnia: 28 listopada 2022 / 23:53

  8 listopada to obchodzony w całej Europie Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. W tym dniu uczniowie klasy IVa zadbali, aby jedzenie było inne niż zwykle – nie tylko kolorowe, smaczne, różnorodne, ale przede wszystkim zdrowe. Klasa IVa na lekcji wychowawczej zorganizowała sobie klasowe biesiadowanie. Zdjęcia pokazują, że jedzenie nie tylko może być smaczne, kolorowe i zdrowe, ale i zachęcające do wspólnego kreatywnego działania. Uczniowie nauczyli się, że ”śniadanie daje moc”. Dlatego tak ważne jest, abyśmy do szkoły wychodzili po śniadaniu i z drugim śniadaniem w plecaku.

   

  Katarzyna Kowalczyk

  Czytaj więcej
 • Zajęcia techniczne w klasie IIIa

  dodano dnia: 28 listopada 2022 / 23:53

  Na zajęciach technicznych robimy wiele ciekawych rzeczy, np. róże z jesiennych liści i jeżyki z szyszek, które zebraliśmy na Zielonej Szkole w Łazach.

   

  Anna Liptak

  Czytaj więcej
 • Sałatka jarzynowa

  dodano dnia: 28 listopada 2022 / 23:53

  Klasa IIIa zrobiła na lekcjach sałatkę jarzynową. Dzieci zostały podzielone na dwie grupy. Po pokrojeniu tych samych składników okazało się, że sałatki inaczej wyglądają i smakują, ale i tak obie były pyszne.

   

  Anna Liptak

  Czytaj więcej
 • Zajęcia edukacyjne w Zubrzycy Górnej

  dodano dnia: 28 listopada 2022 / 23:53

  4 listopada 2022 roku uczniowie z klas III pojechali na zajęcia edukacyjne do Orawskiego Parku Etnograficznego do Zubrzycy Górnej. Poznali tam drogę zrobienia moskola od bicia cepami zboża, mielenia ziarna, zagniatania ciasta, aż do samego spożycia moskola i wypicia kawy zbożowej.

  Czytaj więcej
 • Hodowla fasoli w klasie IIIa

  dodano dnia: 28 listopada 2022 / 23:53

  W klasie IIIa założyliśmy hodowlę fasoli, o którą musieliśmy cały czas dbać. Niektórym z nas wyrosły piękne okazy, a innym niestety hodowla nie wyszła i muszą wykonać doświadczenie jeszcze raz. Warto dbać o rośliny!

   

  Anna Liptak

  Czytaj więcej
 • Zielona Szkoła

  dodano dnia: 28 listopada 2022 / 23:53

  W dniach 02.09.2022-12.09.2022 klasy III udały się na Zieloną Szkołę do Łazów leżących nad morzem. W czasie pobytu dzieci miały wspaniałą pogodę i przez cały czas przebywały na świeżym powietrzu. Na plaży uczestniczyły w wielu konkursach, np. na najładniejszą budowlę przedstawiającą sprzęt wojenny, bałtycką syrenkę i zamek z piasku.

  Czytaj więcej
 • Migowy dla dzieci

  dodano dnia: 28 listopada 2022 / 17:57

  2,5-latki i 3-latki z grupy Motylki z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Bukowinie Tatrzańskiej zakończyły I Moduł Interdyscyplinarnego Projektu Edukacyjnego „Migowy dla dzieci” autorstwa J. Łechtańskiej z MiguMig – zabawy z językiem migowym. Dzieci poznały nazwy kolorów oraz nauczyły się, jak zamigać różne emocje. Ekspertem w module pierwszym była pani Dobrosława Horbacz z portalu Paluszkowe Rozśpiewanki.

  Anna Burkat

  Czytaj więcej
 • Dzień Pluszowego Misia

  dodano dnia: 28 listopada 2022 / 17:31

  25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza dziecięca zabawka - pluszowy miś. Uczniowie z klas 0-3 przynieśli do szkoły swoje ulubione pluszaki i spędzili z nimi cały dzień. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny MIŚ”.

  Czytaj więcej
 • Programowanie na lekcjach informatyki

  dodano dnia: 27 listopada 2022 / 23:53

  W formie zabawy uczniowie klas piątych na lekcjach informatyki mogli zmierzyć się z zagadnieniami z zakresu programowania. Podczas zajęć piątoklasiści programowali Skri-Boty. Dzieci poznały robota edukacyjnego i uczyły się go kontrolować za pomocą prostej aplikacji do programowania bloczkowego. Już na tym etapie uczniowie dowiedzieli się, za jakie części robota odpowiadają konkretne bloczki, a także jakie warunki i kolejność można stosować, aby robot wykonał odpowiednią sekwencję ruchów.

  Czytaj więcej
 • Andrzejkowe nocowanie w szkole

  dodano dnia: 27 listopada 2022 / 23:31

  Uczniowie klasy VIb połączyli wieczór andrzejkowy z nocowaniem w szkole. Dzieci spotkały się w swojej sali 25 listopada 2022 roku o godz. 18.00. Były zabawy andrzejkowe, tańce i karaoke, wspólna pizza, gry planszowe, piżamowy pokaz mody, oglądanie meczu i filmu oraz aktywność fizyczna w sali gimnastycznej. Wszyscy uczestnicy mieli dużą frajdę z możliwości spędzenia nocy w szkole, a dzięki temu integrowali się i pogłębiali koleżeńskie więzi. Wesoło spędzony czas i nocne rozmowy do „białego rana” na pewno długo pozostaną w pamięci szóstoklasistów, którzy niewyspani, ale zadowoleni opuszczali szkołę.

   

  Maria Bryja

  Czytaj więcej
 • Turniej badmintona

  dodano dnia: 27 listopada 2022 / 23:31

  W rywalizacji gminnej pojawiła się nowa dyscyplina sportowa - badminton. Nasza 8-osobowa drużyna dzielnie walczyła o każdy punkt w tej nowej sportowej zabawie. Najlepiej zaprezentowała się Kasia Buńda, która zajęła miejsce 4. i Adam Budz - miejsce 5. Pozostali nasi reprezentanci uplasowali się w pierwszej dziesiątce w swoich kategoriach liczących od 14 do 16 uczestników. Gratulujemy naszym zawodnikom sportowej postawy i zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

  Rafał Paruzel

  Czytaj więcej
 • Harcerski Festiwal Piosenki Patriotycznej

  dodano dnia: 27 listopada 2022 / 23:31

  19 listopada 2022 roku odbył się VI Harcerski Festiwal Piosenki Patriotycznej w Ochotnicy Górnej. Gromada Zuchowa zajęła II miejsce w kategorii zuchy.

   

  Anna Jezierczak 

  Czytaj więcej
 • dodano dnia: 27 listopada 2022 / 23:31

  Aktualny jadłospis znajduje się w zakładce stołówka pod linkiem https://spbukowina.edu.pl/glowne/nasza-szkola/stolowka 

  Czytaj więcej
 • „Ratujemy i uczymy ratować”

  dodano dnia: 27 listopada 2022 / 23:7

  Klasa 1a pod kierunkiem wychowawczyni, pani Iwony Hełdak, przystąpiła do realizacji programu edukacyjnego „Ratujemy i uczymy ratować”. Program ten skierowany jest do klas I-III w szkołach podstawowych. Celem zajęć jest zdobycie wiadomości i umiejętności w zakresie podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy. Dzieci oswajają się z tak ważnymi zagadnieniami i kształtują właściwe nawyki. Pierwsza pomoc staje się dla nich czymś naturalnym.

  Czytaj więcej