• Kółko informatyczne w ramach projektu granowego Centrum Mistrzostwa Informatycznego

dodano dnia: 16 października 2022 / 22:5

Od października 2022r. uczniowie naszej szkoły mogą uczestniczyć w zajęciach koła informatycznego. Odbywa się ono we wtorki na lekcji 7. i 8. Jest prowadzone w ramach ogólnopolskiego projektu Centrum Mistrzostwa Informatycznego (CMI).  Jest to możliwe dzięki nawiązaniu przez szkołę współpracy z CMI oraz pozyskaniu grantu finansowego na realizację celów projektu.

Głównym celem projektu jest aktywizacja młodzieży uzdolnionej informatycznie oraz podniesienie kompetencji cyfrowych nauczycieli informatyki. Grantobiorca – nauczyciel zobowiązany jest do odbycia dwusemestralnego certyfikowanego kursu (288h) prowadzonego na jednej z 5 najlepszych uczelni technicznych w kraju przygotowującego do prowadzenia zajęć z algorytmiki i programowania, a następnie do przekazania zdobytej wiedzy uczniom w ramach kółka informatycznego.

CMI umożliwia uczestnikom odkrywanie i rozwój talentów uczniowskich szczególnie w zakresie informatycznym, nastawionym na rozwiązywanie problemów.  Uczestnicy zajęć mogą to osiągnąć między innymi poprzez start w zawodach algorytmicznych i projektowych, co może dodatkowo motywować uczniów i uczennice do rozwijania swoich zainteresowań i uzdolnień.

Uczestnictwo w zajęciach daje więc możliwość zdobycia wiedzy z zakresu algorytmiki, programowania, matematyki dyskretnej, ucząc tym samym logicznego myślenia, matematyczno –informatycznego, tak potrzebnego w dzisiejszych czasach. Kto wie… może na zajęcia już uczęszczają przyszli informatycy i programiści światowej sławy. J

Osoby, które chciałyby się jeszcze zapisać na zajęcia, mają czas do końca października. Serdecznie zapraszamy!!!

Więcej informacji na www.cmi.edu.pl lub u opiekuna koła CMI – p. Michała Lichosyta-Ogrodnego.

Projekt "Centrum Mistrzostwa Informatycznego" współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014 – 2020.