• Konkurs InstaLogik

  dodano dnia: 20 października 2022 / 23:52

  Zachęcamy  do wzięcia udziału w IV edycji konkursu InstaLogik. To popularyzatorski konkurs dla uczniów klas 4-8. Jego celem jest zachęcenie dzieci do zmierzenia się z zadaniami logicznymi oraz prostymi zadaniami programistycznymi, które wprowadzają uczniów w świat programowania. Zadania przygotowane są tak, żeby nie wymagały żadnej szczególnej wiedzy wstępnej.

  Konkurs realizowany jest w całości online. Każdy uczeń otrzymuje własne konto, na którym rozwiązuje zadania z dowolnego komputera (również w domu). Udział w konkursie jest bezpłatny.

  Konkurs został podzielony na trzy etapy:

  Etap 1.: termin 1 października - 28 października 2022, godz. 20:00.

  Kurs przygotowujący do 2. etapu (czas realizacji nie mniej niż 3 tygodnie).

  Sesja próbna przed 2. etapem, termin 1 grudnia 2022, godz. 17:00 – 18:00.

  Etap 2.: termin 10 grudnia 2022, godz. 10:00 – 11:30.

  Kurs przygotowujący do 3. etapu (czas realizacji nie mniej niż 3 tygodnie).

  Etap 3.: termin 18 marca 2023, godz. 10:00 – 11:30.

  Więcej informacji na temat konkursu na stronie: www.instalogik.pl. Osoby zainteresowane konkursem proszone są o kontakt z panem Michałem Lichosytem – Ogrodnym.

  Czytaj więcej
 • Zaczynamy przygodę z programowaniem

  dodano dnia: 16 października 2022 / 22:5

  Czytaj więcej
 • Kółko informatyczne w ramach projektu granowego Centrum Mistrzostwa Informatycznego

  dodano dnia: 16 października 2022 / 22:5

  Od października 2022r. uczniowie naszej szkoły mogą uczestniczyć w zajęciach koła informatycznego. Odbywa się ono we wtorki na lekcji 7. i 8. Jest prowadzone w ramach ogólnopolskiego projektu Centrum Mistrzostwa Informatycznego (CMI).  Jest to możliwe dzięki nawiązaniu przez szkołę współpracy z CMI oraz pozyskaniu grantu finansowego na realizację celów projektu.

   

  Głównym celem projektu jest aktywizacja młodzieży uzdolnionej informatycznie oraz podniesienie kompetencji cyfrowych nauczycieli informatyki. Grantobiorca – nauczyciel zobowiązany jest do odbycia dwusemestralnego certyfikowanego kursu (288h) prowadzonego na jednej z 5 najlepszych uczelni technicznych w kraju przygotowującego do prowadzenia zajęć z algorytmiki i programowania, a następnie do przekazania zdobytej wiedzy uczniom w ramach kółka informatycznego.

   

  CMI umożliwia uczestnikom odkrywanie i rozwój talentów uczniowskich szczególnie w zakresie informatycznym, nastawionym na rozwiązywanie problemów.  Uczestnicy zajęć mogą to osiągnąć między innymi poprzez start w zawodach algorytmicznych i projektowych, co może dodatkowo motywować uczniów i uczennice do rozwijania swoich zainteresowań i uzdolnień.

   

  Uczestnictwo w zajęciach daje więc możliwość zdobycia wiedzy z zakresu algorytmiki, programowania, matematyki dyskretnej, ucząc tym samym logicznego myślenia, matematyczno –informatycznego, tak potrzebnego w dzisiejszych czasach. Kto wie… może na zajęcia już uczęszczają przyszli informatycy i programiści światowej sławy. J

   

  Osoby, które chciałyby się jeszcze zapisać na zajęcia, mają czas do końca października. Serdecznie zapraszamy!!!

  Więcej informacji na www.cmi.edu.pl lub u opiekuna koła CMI – p. Michała Lichosyta-Ogrodnego.

   

   

  Projekt "Centrum Mistrzostwa Informatycznego" współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014 – 2020.

  Czytaj więcej