• W pracowni językowej - projekt eTwinning

  dodano dnia: 24 stycznia 2024 / 19:11

  Uczniowie klas trzecich biorą udział w projekcie „European Christmas Cookbook” w ramach programu eTwinning (Europejska społeczność szkolna). W projekcie wykorzystywane są sprzęty i urządzenia zakupione w ramach projektów NEDDS oraz Laboratoria Przyszłości.

  Czytaj więcej
 • Akademia Bezpiecznego Puchatka - konkurs

  dodano dnia: 17 kwietnia 2023 / 15:27

  Biorąc udział w ogólnopolskim programie Akademia Bezpiecznego Puchatka, mogliśmy podjąć się dodatkowej aktywności czyli przystąpić do konkursu. Zadaniem konkursowym było zaprezentowanie odpowiedzi na pytanie: „O jakich zasadach bezpieczeństwa powinniśmy pamiętać na drodze, w szkole, w domu, w Internecie lub w relacjach z rówieśnikami?”. Praca miała dotyczyć wybranego zagadnienia i mieć formę mapy myśli.

  Czytaj więcej
 • Loty dronem

  dodano dnia: 17 kwietnia 2023 / 15:24

  Na lekcji techniki uczniowie klas 6a i 6b zostali zapoznani z zasadami bezpiecznego korzystania z drona. Każdy uczeń miał możliwość wykonania próbnego startu, lotu i lądowania na terenie szkoły, ponieważ ze względu na dużą siłę wiatru ćwiczenia odbyły się w budynku. Czekamy na bardziej sprzyjające warunki pogodowe, aby wykonać lot na otwartej przestrzeni.

  Anna Jezierczak

  Czytaj więcej
 • Warsztaty komputerowe z okularami VR

  dodano dnia: 28 marca 2023 / 22:33

  Klasa 1b uczestniczyła w warsztatach komputerowych z użyciem okularów VR zakupionych w ramach projektu „Laboratoria przyszłości”. Tematyka warsztatów związana była z omawianym na zajęciach  zagadnieniem „Kosmos”. Po zajęciach uczniowie zafascynowani kosmosem wykonali
  w zespołach wspaniałe prace plastyczne.

  E. Lichaj

  Czytaj więcej
 • Okulary VR w klasie 2b

  dodano dnia: 28 marca 2023 / 22:31

  7 marca klasa 2b miała okazję po raz pierwszy skorzystać z okularów VR - wirtualnych gogli zakupionych w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”. Dzięki nim dzieci przeniosły się do wirtualnej rzeczywistości. Mogły oglądać lodowce na całym świecie oraz obejrzeć kolekcję ciekawych
  i wyjątkowych  zwierząt.

  M. Stachoń

  Czytaj więcej
 • Laboratoria Przyszłości w bukowiańskiej szkole

  dodano dnia: 16 marca 2023 / 0:21

  Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

  Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

  Laboratoria Przyszłości to Program skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów.

  Czytaj więcej