• „Ułani, ułani” w klasie 0a

  dodano dnia: 24 stycznia 2024 / 19:12

  Dzieci z klasy 0a wzięły udział w Szkolnym Konkursie Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej, śpiewając piosenkę „Hej, hej ułani”. Dzieciom przygrywała kapela góralska w składzie: mama Agi - pani Magdalena, dziadek Mai - pan Andrzej i wychowawczyni – pani Gosia. 

  Bardzo dziękujemy za poświęcony czas i zaangażowanie.

  Czytaj więcej
 • Klasa 0b na balu karnawałowym

  dodano dnia: 14 maja 2023 / 23:25
  Czytaj więcej
 • Bal karnawałowy u Biedronek

  dodano dnia: 14 maja 2023 / 23:20
  Czytaj więcej
 • Bal karnawałowy w klasie 0a

  dodano dnia: 13 marca 2023 / 19:36

  21 lutego nasza klasa zamieniła się w kolorową salę balową dzięki pięknym dekoracjom i kolorowym światłom. We wspólnej zabawie i tańcach brały udział księżniczki, superbohaterowie, piłkarze, służby specjalne, zwierzątka: myszka, kotek i panda oraz różne postacie z bajek. Rodzice postarali się
  o smaczny poczęstunek dla swoich dzieci. Na koniec zabawy nie zabrakło wspólnych zdjęć. Szkoda, że na kolejny bal trzeba czekać cały rok.  

  Czytaj więcej
 • Bal karnawałowy w grupie ,,Pszczółki”

  dodano dnia: 5 marca 2023 / 23:42

  Karnawał to czas radosny, w którym dominuje radość i zabawa. Tak było i w przedszkolnej grupie ,,Pszczółki”. Dzieci, przebrane za piękne postacie z bajek, uczestniczyły w balu zorganizowanym właśnie dla nich. W sali zrobiło się kolorowo i radośnie, przedszkolaki w barwnym korowodzie zaprezentowały się najlepiej, jak umiały. Następnie odbyły się pląsy w rytm skocznej muzyki, przerywane licznymi konkurencjami. Zwieńczeniem balu był smaczny, słodziutki poczęstunek. Z nastroju dzieci można było wywnioskować, iż zabawa się podobała.

   

  Irena Mąka

  Czytaj więcej
 • Motylki na balu karnawałowym

  dodano dnia: 5 marca 2023 / 23:41

  Zimowy dzień lutego ociepliła gorąca atmosfera panująca na odbywającym się balu karnawałowym w naszej najmłodszej grupie przedszkolnej „Motylki”. Dzieci wspaniale się bawiły. Piękne stroje świetnie prezentowały się na tle kolorowo przystrojonej sali. Wszystkim dopisywał wspaniały nastrój, przedszkolaki były zachwycone zabawą. Na zakończenie dzieci wspólnie usiadły do pięknie udekorowanego stołu, by móc poczęstować się pysznymi smakołykami przygotowanymi przez rodziców.

   

  Anna Burkat

  Czytaj więcej
 • Dzień Babci i Dziadka w klasie 0b

  dodano dnia: 10 lutego 2023 / 17:16
  Czytaj więcej
 • Dzień Babci i Dziadka w grupie Motylków

  dodano dnia: 10 lutego 2023 / 17:16

  Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, dlatego przedszkolaki z grupy „Motylki”, w pięknie udekorowanej sali, przedstawiły program artystyczny przygotowany specjalnie na Dzień Babci i Dziadka.

  Czytaj więcej
 • Klasa 0a świętuje Dzień Babci i Dziadka

  dodano dnia: 10 lutego 2023 / 17:16

  26 stycznia do szkoły licznie przybyli goście - babcie i dziadkowie, którzy zostali przywitani przez panią dyrektor Barbarę Kujawską. Dzieci wspólnie z wychowawczynią, panią Małgorzatą Matys, przygotowały przedstawienie pt. „Program TV: Za co kochamy babcię i dziadka”. 

  Czytaj więcej
 • Pszczółki występują dla wyjątkowych gości

  dodano dnia: 10 lutego 2023 / 17:16

  W styczniowy  dzień, gdy  za oknami królowała zima i białą szatą otulała świat, w sali „Pszczółek” zapanowała ciepła i serdeczna atmosfera, rozgrzewająca serca wszystkich obecnych uczestników. 26 stycznia, w czwartkowy poranek, zaproszeni dziadkowie i babcie mogli przybyć do grupy ,,Pszczółek” w przedszkolu, by móc obejrzeć występ artystyczny swoich wnuków.

  Czytaj więcej
 • Urodziny Zosi

  dodano dnia: 24 stycznia 2023 / 1:7

  Pierwszą solenizantką w nowym roku była  Zosia. W dniu swoich urodzin zasiadła na przygotowanym klasowym tronie i włożyła na głowę złotą koronę. Wszyscy odśpiewali urodzinową piosenkę, złożyli Zosi życzenia i namalowali urodzinowe kartki. Nie zabrakło słodkiego poczęstunku.  

  Czytaj więcej
 • Zerówkowe kolędowanie

  dodano dnia: 24 stycznia 2023 / 1:7

  W grudniu dzieci z klasy 0a wzięły udział w Szkolnym Konkursie Kolęd. W tym roku wykonały góralską kolędę „Syćka sie radujom”. Dzieciom przygrywała kapela góralska w składzie: pan Tomasz Łapka, pan Jan Stasik i pani Małgorzata Matys. W dniu konkursu wszystkie dzieci przyszły ubrane w stroje regionalne. Bardzo dziękujemy rodzicom za pomoc i zaangażowanie w to szkolne wydarzenie.

  Czytaj więcej
 • Ciekawostki o Polsce

  dodano dnia: 18 listopada 2022 / 21:1

  W listopadowy ranek naszą klasę odwiedziła babcia Szymka, która przeczytała nam kilka ciekawostek o Polsce z „Elementarza dla dzieci”. Wszyscy z zaciekawieniem słuchali ciekawostek o Parkach Narodowych oraz zamkach znajdujących się w naszym kraju.

  Babci Szymka dziękujemy za poświęcony czas.

  Czytaj więcej
 • Spotkanie z książką w klasie 0a

  dodano dnia: 18 listopada 2022 / 21:1

  Kolejną osobą, która odwiedziła naszą grupę, była mama Eli, pani Małgorzata. Ela wybrała nam swoją ulubioną bajkę z serii o Kici Koci pt. „Kicia Kocia gotuje”. Wszyscy słuchaliśmy z zaciekawieniem historii małej kotki. Drugą pozycją, którą przygotowała Ela, był „Elementarz dobrych manier pana Szopa”. Dzięki radom pana Szopa dzieci w zabawny sposób przypomniały sobie, jak należy się dobrze zachowywać w różnych sytuacjach. Okazało się także, że autorka tego elementarza, pani Patrycja Wojtkowiak- Skóra, jest dobrą znajomą rodziców Eli.

  Dziękujemy pani Małgosi za poświęcony czas i przekazujemy gorące pozdrowienia dla autorki elementarza.  

   

  M. Matys

  Czytaj więcej
 • W kraju Kleopatry

  dodano dnia: 18 listopada 2022 / 21:1

  W listopadzie naszą klasę odwiedziła mama Zuzi. Pani Krysia zabrała nas do świata starożytnego Egiptu, czytając nam książkę z serii „Moi bohaterowie. Kleopatra”. W książce przedstawione są losy Kleopatry, ostatniej królowej starożytnego Egiptu, której dokonania zasługują na podziw za to, że zmieniły świat na lepszy. Na koniec dzieci dostały od mamy Zuzi cukierki, gdyż uważnie słuchały opowiadania oraz prawidłowo odpowiadały na pytania dotyczące jego treści.

  Mamie Zuzi, pani Krysi, dziękujemy za poświęcony czas i słodką niespodziankę.

  Czytaj więcej
 • Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

  dodano dnia: 17 listopada 2022 / 22:23

  Międzynarodowe Święto Postaci z Bajek obchodzone jest co roku w rocznicę urodzin Walta Disney’a, czyli 5 listopada. W grupie „Motylków” i „Pszczółek” obchodziliśmy je 16.11.2022r. W tym dniu dzieci przyszły do przedszkola przebrane w wybraną przez siebie postać z ulubionej bajki. Oprócz przebrań nie zabrakło zabaw i pląsów. Było również czytanie bajek, rozwiązywanie zagadek, bajkowych zadań czy też oglądanie wybranych bajek Walta Disneya. Spotkanie z postaciami z bajek udało się wyśmienicie.

  Molitorys – Sperka, Anna Burkat

  Czytaj więcej
 • Migowy dla dzieci

  dodano dnia: 17 listopada 2022 / 22:23

  Dzieci z grupy Motylki mają możliwość uczestniczenia w interdyscyplinarnym projekcie edukacyjnym „Migowy dla dzieci”. Przez kilka miesięcy będą uczyć się elementów języka migowego poprzez zabawę. Nauka języka migowego przez dzieci wpływa na rozwój motoryki małej i dużej, wspomaga kreatywność, zapamiętywanie i logiczne myślenie, rozwija koordynację wzrokowo - ruchową, poszerza horyzonty, buduje pewność siebie i pozwala poznać nowy język obcy, wspomagając umiejętności interpersonalne z osobami głuchymi.

  Czytaj więcej
 • Światowy Dzień Drzewa

  dodano dnia: 17 listopada 2022 / 22:23

  W ramach obchodów Światowego Dnia Drzewa dzieci z oddziałów przedszkolnych zostały zapoznane  ze znaczeniem drzew w środowisku i w życiu człowieka oraz poznały produkty i wyroby z drzew. Podczas wyjścia do ogrodu oglądaliśmy kory drzew, przytulaliśmy się do nich oraz zbieraliśmy opadłe liście, które później zasuszyliśmy. Na koniec dzieci wykonały pracę plastyczną, której bohaterem było oczywiście drzewo.

  Molitorys – Sperka, Irena Mąka

  Czytaj więcej
 • „W świecie postaci z bajek” – projekt edukacyjny w klasie 0a

  dodano dnia: 17 listopada 2022 / 0:3

  5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. W tym roku klasa 0a świętowała go w dniach 4 – 9 listopada, realizując projekt edukacyjny „W świecie postaci z bajek”. Celem projektu było rozwijanie zainteresowań dzieci bajkami i baśniami, tworzenie sytuacji doskonalących mowę, zdolność koncentracji, skupienia uwagi  oraz stwarzanie okazji do swobodnej i twórczej ekspresji plastycznej.

  Nasze działania zaczęliśmy od rozmowy na temat różnych bajek. Oglądając zdjęcia, odgadywaliśmy, z jakiej bajki pochodzi dana postać.  Następnego dnia wybraliśmy wierszyki oraz zagadki do nauczenia w domu, które posłużyły nam podczas bajkowego korowodu, a także piosenkę „Na Wojtusia z popielnika”, która od razu wpadła nam w ucho.

  Czytaj więcej