• Ciekawostki o Polsce

  dodano dnia: 18 listopada 2022 / 21:1

  W listopadowy ranek naszą klasę odwiedziła babcia Szymka, która przeczytała nam kilka ciekawostek o Polsce z „Elementarza dla dzieci”. Wszyscy z zaciekawieniem słuchali ciekawostek o Parkach Narodowych oraz zamkach znajdujących się w naszym kraju.

  Babci Szymka dziękujemy za poświęcony czas.

  Czytaj więcej
 • Spotkanie z książką w klasie 0a

  dodano dnia: 18 listopada 2022 / 21:1

  Kolejną osobą, która odwiedziła naszą grupę, była mama Eli, pani Małgorzata. Ela wybrała nam swoją ulubioną bajkę z serii o Kici Koci pt. „Kicia Kocia gotuje”. Wszyscy słuchaliśmy z zaciekawieniem historii małej kotki. Drugą pozycją, którą przygotowała Ela, był „Elementarz dobrych manier pana Szopa”. Dzięki radom pana Szopa dzieci w zabawny sposób przypomniały sobie, jak należy się dobrze zachowywać w różnych sytuacjach. Okazało się także, że autorka tego elementarza, pani Patrycja Wojtkowiak- Skóra, jest dobrą znajomą rodziców Eli.

  Dziękujemy pani Małgosi za poświęcony czas i przekazujemy gorące pozdrowienia dla autorki elementarza.  

   

  M. Matys

  Czytaj więcej
 • W kraju Kleopatry

  dodano dnia: 18 listopada 2022 / 21:1

  W listopadzie naszą klasę odwiedziła mama Zuzi. Pani Krysia zabrała nas do świata starożytnego Egiptu, czytając nam książkę z serii „Moi bohaterowie. Kleopatra”. W książce przedstawione są losy Kleopatry, ostatniej królowej starożytnego Egiptu, której dokonania zasługują na podziw za to, że zmieniły świat na lepszy. Na koniec dzieci dostały od mamy Zuzi cukierki, gdyż uważnie słuchały opowiadania oraz prawidłowo odpowiadały na pytania dotyczące jego treści.

  Mamie Zuzi, pani Krysi, dziękujemy za poświęcony czas i słodką niespodziankę.

  Czytaj więcej
 • Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

  dodano dnia: 17 listopada 2022 / 22:23

  Międzynarodowe Święto Postaci z Bajek obchodzone jest co roku w rocznicę urodzin Walta Disney’a, czyli 5 listopada. W grupie „Motylków” i „Pszczółek” obchodziliśmy je 16.11.2022r. W tym dniu dzieci przyszły do przedszkola przebrane w wybraną przez siebie postać z ulubionej bajki. Oprócz przebrań nie zabrakło zabaw i pląsów. Było również czytanie bajek, rozwiązywanie zagadek, bajkowych zadań czy też oglądanie wybranych bajek Walta Disneya. Spotkanie z postaciami z bajek udało się wyśmienicie.

  Molitorys – Sperka, Anna Burkat

  Czytaj więcej
 • Migowy dla dzieci

  dodano dnia: 17 listopada 2022 / 22:23

  Dzieci z grupy Motylki mają możliwość uczestniczenia w interdyscyplinarnym projekcie edukacyjnym „Migowy dla dzieci”. Przez kilka miesięcy będą uczyć się elementów języka migowego poprzez zabawę. Nauka języka migowego przez dzieci wpływa na rozwój motoryki małej i dużej, wspomaga kreatywność, zapamiętywanie i logiczne myślenie, rozwija koordynację wzrokowo - ruchową, poszerza horyzonty, buduje pewność siebie i pozwala poznać nowy język obcy, wspomagając umiejętności interpersonalne z osobami głuchymi.

  Czytaj więcej
 • Światowy Dzień Drzewa

  dodano dnia: 17 listopada 2022 / 22:23

  W ramach obchodów Światowego Dnia Drzewa dzieci z oddziałów przedszkolnych zostały zapoznane  ze znaczeniem drzew w środowisku i w życiu człowieka oraz poznały produkty i wyroby z drzew. Podczas wyjścia do ogrodu oglądaliśmy kory drzew, przytulaliśmy się do nich oraz zbieraliśmy opadłe liście, które później zasuszyliśmy. Na koniec dzieci wykonały pracę plastyczną, której bohaterem było oczywiście drzewo.

  Molitorys – Sperka, Irena Mąka

  Czytaj więcej
 • „W świecie postaci z bajek” – projekt edukacyjny w klasie 0a

  dodano dnia: 17 listopada 2022 / 0:3

  5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. W tym roku klasa 0a świętowała go w dniach 4 – 9 listopada, realizując projekt edukacyjny „W świecie postaci z bajek”. Celem projektu było rozwijanie zainteresowań dzieci bajkami i baśniami, tworzenie sytuacji doskonalących mowę, zdolność koncentracji, skupienia uwagi  oraz stwarzanie okazji do swobodnej i twórczej ekspresji plastycznej.

  Nasze działania zaczęliśmy od rozmowy na temat różnych bajek. Oglądając zdjęcia, odgadywaliśmy, z jakiej bajki pochodzi dana postać.  Następnego dnia wybraliśmy wierszyki oraz zagadki do nauczenia w domu, które posłużyły nam podczas bajkowego korowodu, a także piosenkę „Na Wojtusia z popielnika”, która od razu wpadła nam w ucho.

  Czytaj więcej
 • Wyjście na cmentarz

  dodano dnia: 6 listopada 2022 / 21:32

  W listopadzie zwracamy uwagę młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności. Dzieci z klas 0a i 0b wspólnie pomodliły się i zapaliły znicze na mogiłach żołnierzy i ludzi zasłużonych dla naszej miejscowości. W czasie wyjścia na pobliski cmentarz dzieci poznawały tradycje i zwyczaje związane ze świętem zmarłych w naszej kulturze i religii. Zrozumiały też, jak należy zachowywać się na cmentarzu, by nie zakłócać spokoju zmarłych i osób odwiedzających to miejsce.

   

  M. Matys

  Czytaj więcej
 • Urodziny Eli

  dodano dnia: 18 listopada 2022 / 21:1

  Kolejną listopadową solenizantką była Ela. Wszystkie dzieci złożyły jej życzenia urodzinowe, zaśpiewały głośne „Sto lat” i narysowały piękne rysunki, które wspólnie będą tworzyły książeczkę urodzinową. Ela poczęstowała koleżanki i kolegów cukierkami.

  Czytaj więcej
 • Urodziny Zosi

  dodano dnia: 18 listopada 2022 / 21:1

  W listopadzie swoje szóste urodziny obchodziła Zosia. Jak zwykle nie zabrakło złotej korony, tęczowego tronu, głośnego „Sto lat”, życzeń płynących z serca oraz kartek urodzinowych. Na koniec Zosia poczęstowała wszystkich kolorowymi cukierkami.

  Czytaj więcej
 • Urodziny w klasie 0a

  dodano dnia: 17 listopada 2022 / 0:31

  4 listopada w klasie 0a obchodziliśmy 6. urodziny Agi. Wspólnie odśpiewaliśmy piosenkę urodzinową, złożyliśmy życzenia i namalowaliśmy piękne urodzinowe kartki dla solenizantki.

  Jeszcze raz życzymy Agnieszce wszystkiego najlepszego!

  Czytaj więcej
 • Aktywnie spędzamy czas

  dodano dnia: 6 listopada 2022 / 21:32

  Aktywność fizyczna ma bardzo duży wpływ na rozwój i zdrowie dziecka. To jeden z ważniejszych elementów prawidłowego stylu życia, dlatego też ćwiczenia ruchowe w przedszkolu są istotnym elementem zajęć.

  Dzieci z klasy 0a aktywnie uczestniczą w ćwiczeniach gimnastycznych i zabawach ruchowych na sali gimnastycznej z użyciem różnych przyborów oraz pokonują tory przeszkód.

   

  Małgorzata Matys

  Czytaj więcej
 • Wycieczka klas 0a i 0b

  dodano dnia: 1 listopada 2022 / 21:57

  27 października 2022 roku dzieci z klasy 0a i 0b, korzystając z pięknej, jesiennej aury, udały się na wspólną wycieczkę. Swoją przygodę rozpoczęliśmy od Wierch Porońca, skąd szliśmy zielonym szlakiem i dotarliśmy na Rusinową Polanę. Podczas wędrówki towarzyszył nam przewodnik tatrzański, pan Janusz Lach, który zapoznał nas z zasadami obowiązującymi w Tatrzańskim Parku Narodowym oraz opowiedział różne górskie ciekawostki. Po odpoczynku na polanie zeszliśmy do Sanktuarium Matki Bożej Jaworzyńskiej, a później udaliśmy się już w drogę powrotną niebieskim szlakiem do Zazadniej. Wszyscy zadowoleni  i szczęśliwi z naszej górskiej wyprawy wróciliśmy do szkoły.

  A. Babiarz, M. Matys

  Czytaj więcej
 • Eksperymenty

  dodano dnia: 6 listopada 2022 / 21:32

  W październiku przedszkolaki z grup: ,,Pszczółki” i ,,Motylki” mogły uczestniczyć w licznych eksperymentach i doświadczeniach. Dzieci z zaciekawieniem obserwowały mieszanie barw, czy też powstawanie kolorowej tęczy z użyciem produktów spożywczych. Skupienie uwagi małych badaczy świadczyło o tym, że doświadczenia się podobały. Już wkrótce dalszy ciąg eksperymentowania w przedszkolu.

   

  Anna Burak, Irena Mąka

  Czytaj więcej
 • Spotkanie z „Franklinem”

  dodano dnia: 5 listopada 2022 / 21:36

  W październiku naszą klasę odwiedziła mama Wiktorii, pani Marta. Przeczytała nam historię Franklina, który nie słuchał rodziców i zgubił się w lesie. Dzieci z uwagą wysłuchały bajki o przygodach małego żółwika.

  Pani Marcie dziękujemy za poświęcony czas i z niecierpliwością czekamy na kolejne odwiedziny.

  Czytaj więcej
 • Masa solna

  dodano dnia: 5 listopada 2022 / 21:36

  Na zakończenie tematyki o warzywach dzieci z grupy MOTYLKI miały okazję bawić się w „małych rzeźbiarzy”. Nasze przedszkolaki to bardzo twórcze i kreatywne dzieci, dlatego wspólnie przygotowaliśmy masę solną. Dzieci wykorzystały ją do tworzenia różnych kształtów warzyw, następnego dnia pomalowały je farbą na właściwe kolory. Zajęcia te były wielką frajdą dla wszystkich przedszkolaków.

   

  Anna Burkat

  Czytaj więcej
 • Code Week 2022

  dodano dnia: 1 listopada 2022 / 21:57

  Od 10 do 21 października dzieci z klasy 0a uczestniczyły w X jubileuszowej edycji Europejskiego Tygodnia Kodowania CodeWeek. Jest to inicjatywa, która w ciekawy i interesujący sposób promuje programowanie i umiejętności cyfrowe wśród dzieci.

  W trakcie realizacji zajęć dzieci tworzyły zespół, uczyły się współpracy, poznawały matę do kodowania, rozwiązywały logiczne zagadki, budowały wieżę z kolorowych kubków, wykonywały dyktando graficzne na wirtualnej macie do kodowania, poszukiwały rozwiązań, tworzyły swój kod, budowały kolorowy tort według instrukcji na macie do kodowania oraz grały w grę planszową.

  Realizacja zadań programowych CodeWeek podczas zajęć wychowania przedszkolnego wpisała się w projekt HUMINE.

  Czytaj więcej
 • WITAMINKI

  dodano dnia: 5 listopada 2022 / 21:36

  Dzieci z grupy MOTYLKI wiedzą, że aby być zdrowym, trzeba się dobrze odżywiać, a najwięcej witamin mają owoce i warzywa. Dlatego przedszkolaki postanowiły sprawdzić, jak wyczarować pyszny sok z jabłek. Najpierw zapoznały się z urządzeniem do robienia soku – sokowirówką, jego działaniem oraz utrwaliły podstawowe zasady higieny i bezpieczeństwa. Następnie każdy samodzielnie wyciskał sok. Po skończonej pracy dzieci delektowały się jego smakiem.

  Anna Burkat

  Czytaj więcej
 • „Pyszna i zdrowa sałatka owocowa”

  dodano dnia: 31 października 2022 / 8:8

  Przedszkolaki z klasy 0b w ubiegłym tygodniu na zajęciach własnoręcznie przygotowały pyszną, zdrową sałatkę owocową. Po krótkiej rozmowie, opisie wyglądu owoców i rozpoznawaniu ich przy pomocy różnych zmysłów, dzieci chętnie przystąpiły do wykonania zadania. Praca zakończyła się degustacją, wszystkie owoce zostały skonsumowane z apetytem.

  Czytaj więcej
 • „Tatrzańska przygoda Zosi i Franka”- akcja czytelnicza w klasie 0a

  dodano dnia: 16 października 2022 / 22:5

  W ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom” w klasie 0a odbywają się cykliczne spotkania przy książce. 11 października naszą klasę odwiedziła mama Wojtusia, pani Paulina.  Wojtuś wybrał dla nas ciekawą książkę pt. „TOPR. Tatrzańska przygoda Zosi i Franka”. Książka opowiada prawdziwe historie o Zosi i Franku, którzy przyjechali po raz pierwszy w góry. Turyści zamieszkali w domu ratownika górskiego, który opowiadał im różne ciekawe historie. Mama Wojtusia przeczytała nam fragment o niedźwiedziach żyjących w Tatrzańskim Parku Narodowym. Podczas czytania dzieci mogły zobaczyć dodatkowe zdjęcia prezentowane na telefonie oraz usłyszeć odgłosy zwierząt.

  Pani Paulinie dziękujemy za poświęcony nam czas.

  Czytaj więcej