• Aktualności ze świetlicy - luty

  dodano dnia: 14 kwietnia 2024 / 23:3

  W lutym mieliśmy tylko dwa tygodnie nauki szkolnej, ale staraliśmy się wykorzystać je jak najlepiej. W ramach naszego całorocznego projektu „Świetliczaki na tropie przysłów” poznaliśmy rozmaite zachowania i zabawy podwórkowe z różnych stron świata, m.in. pakistańską zabawę Rangoli, której efekty można zobaczyć na zdjęciach.

  Czytaj więcej
 • Aktualności ze świetlicy - styczeń

  dodano dnia: 14 kwietnia 2024 / 21:18

  W styczniu nadszedł czas na kolejne zadania z projektu „Świetliczaki na tropie przysłów”. Najpierw poznaliśmy krainy geograficzne Polski i wspólnie zrobiliśmy gazetkę ścienną z podziałem na te krainy oraz lornetki z papieru toaletowego. Kolejnym zadaniem w tym miesiącu była łamigłówka matematyczno - logiczna. Próbowaliśmy swoich sił, układając tangramy. Nie było to wcale takie proste, jak mogło by się wydawać!

  Czytaj więcej
 • Grudniowe aktualności ze świetlicy

  dodano dnia: 14 kwietnia 2024 / 21:18

  W grudniu, w ramach współpracy międzyszkolnej, wysłaliśmy do zaprzyjaźnionej świetlicy w Szkole Podstawowej nr 10 w Dębicy własnoręcznie zrobione kartki z życzeniami. Oprócz tego codziennie otwieraliśmy okienka w naszym kalendarzu adwentowym, przy okazji realizując również nasz roczny projekt, czyli „Świetliczaki na tropie przysłów”.

  Czytaj więcej
 • Listopadowe aktualności ze świetlicy

  dodano dnia: 3 stycznia 2024 / 22:57

        W listopadzie z okazji Dnia Postaci z Bajek w świetlicy szkolnej odbył się konkurs z zagadkami. Walka była bardzo zacięta. Uczniowie byli odważni jak Merida Waleczna, sprytni jak Aladyn i szybcy jak Struś Pędziwiatr.

         

  Czytaj więcej
 • Aktualności ze świetlicy

  dodano dnia: 15 listopada 2023 / 15:22

  W październiku przyszedł czas na kolejne przysłowie z naszego projektu: „Aksamity i atłasy nie dodają okrasy”. Z różnego rodzaju materiałów zrobiliśmy piękną galerię kolaży modowych.

  Czytaj więcej
 • Świetliczaki na tropie pierwszego przysłowia

  dodano dnia: 9 października 2023 / 21:43

  We wrześniu rozpoczęliśmy projekt świetlicowy pt. „Świetliczaki na tropie przysłów”. Zaczęliśmy od przysłowia: „Trening czyni mistrza”. Zorganizowaliśmy turniej gier i zabaw na sali gimnastycznej oraz stworzyliśmy galerię naszych ulubionych sportów i sportowców.

  Joanna Krzysztofiak

  Czytaj więcej
 • „Świetliczaki na tropie przysłów”

  dodano dnia: 9 października 2023 / 20:59

  W tym roku szkolnym nasza świetlica bierze udział w całorocznym projekcie pt. „Akademia świetlicowa. Świetliczaki na tropie… przysłów” organizowanym przez Wydawnictwo SUKURS. Celem projektu jest wychowanie aktywnego, świadomego swoich możliwości i posiadającego umiejętność współistnienia z przyrodą ucznia, uwrażliwienie dzieci na piękno otaczającego świata i potrzebę ochrony przyrody, działanie na rzecz ochrony różnorodności biologicznej i ekosystemów na terenie naszego kraju i świata, rozwijanie zdolności manualnych ucznia oraz zainicjowanie współpracy między placówkami w całej Polsce.

  Joanna Krzysztofiak

  Czytaj więcej
 • Aktualności ze świetlicy

  dodano dnia: 9 października 2023 / 20:57

  Oprócz gier i zabaw w naszej świetlicy znajdujemy również czas na naukę. Dzieci zawsze mogą odrobić zadanie domowe, a panie chętnie im w tym pomagają.

  Joanna Krzysztofiak

   

  Czytaj więcej
 • Aktualności ze świetlicy szkolnej

  dodano dnia: 28 września 2023 / 1:25

  Korzystając z pięknej pogody, spędzamy jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu. Uczniowie mający jeszcze siłę i energię konstruują z klocków, bawią się na placu zabaw lub grają w gry. Ci bardziej zmęczeni relaksują się w naszej mobilnej strefie relaksu.

  Czytaj więcej
 • Zajęcia świetlicowe w ramach Małopolskiej Tarczy Humanitarnej

  dodano dnia: 2 sierpnia 2023 / 0:59

  Od kwietnia w naszej szkole odbywały się zajęcia świetlicowe o charakterze integracyjno-artystycznym w ramach projektu Małopolska Tarcza Humanitarna - Fundusze Europejskie dla Ukrainy - Pakiet Edukacyjny. Głównym celem była przede wszystkim wspaniała zabawa i integracja grupy. Dzieci rozwijały się artystycznie, tanecznie, muzycznie, plastycznie, ruchowo. Przez tych kilka miesięcy funkcjonowania świetlicy dzieci nawiązały wiele nowych przyjaźni, również tych polsko-ukraińskich, a bariera językowa niemal nie istniała. Było wiele radości, mnóstwo wzruszeń. Dzieci odkrywały swoje pasje i talenty. Udało się zrealizować najważniejsze z założeń całego programu, którym było zintegrowanie dzieci z Polski i Ukrainy.

   

   Iwona Hełdak,  Małgorzata Stachoń

  Czytaj więcej
 • Zajęcia świetlicowe

  dodano dnia: 28 października 2021 / 5:56

  Podczas zajęć świetlicowych dzieci ćwiczą logiczne myślenie, wypowiadanie się, rozwijają fantazję i wyobraźnię twórczą oraz swoje zainteresowania.

  Czytaj więcej
 • Jesień

  dodano dnia: 11 kwietnia 2020 / 18:7

    Kalendarzowa jesień rozpoczęła się 23 września. Za oknami ...

  Czytaj więcej
 • Gramy w kółko i krzyżyk

  dodano dnia: 11 kwietnia 2020 / 18:0

  Podczas zajęć w świetlicy gramy w różne gry np. w kółko i krzyżyk.

  Czytaj więcej