• Zajęcia w Sali Odkryć TPN

  dodano dnia: 16 stycznia 2023 / 22:9

  10 stycznia 2023 roku uczniowie klasy 1a wzięli udział w zajęciach edukacyjnych „Jak zwierzęta przygotowują się do zimy?” organizowanych przez Tatrzański Park Narodowy w ramach programu „Bliżej Tatr”. Po warsztatach udaliśmy się do Sali Odkryć CEP, gdzie znajdują się gry komputerowe, stoliki interaktywne, a na stanowiskach stereoskopowych można oglądać trójwymiarowe zdjęcia przyrody. Dzieci mogły pobiegać po lesie jak jeleń, poskakać jak kozica, rozpoznawać odgłosy zwierząt. Wyjazd był bardzo udany i już umówiliśmy się na zajęcia w klasie drugiej.

  Iwona Hełdak

  Czytaj więcej
 • „Ratujemy i uczymy ratować”

  dodano dnia: 27 listopada 2022 / 23:7

  Klasa 1a pod kierunkiem wychowawczyni, pani Iwony Hełdak, przystąpiła do realizacji programu edukacyjnego „Ratujemy i uczymy ratować”. Program ten skierowany jest do klas I-III w szkołach podstawowych. Celem zajęć jest zdobycie wiadomości i umiejętności w zakresie podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy. Dzieci oswajają się z tak ważnymi zagadnieniami i kształtują właściwe nawyki. Pierwsza pomoc staje się dla nich czymś naturalnym.

  Czytaj więcej
 • Wycieczka klas drugich

  dodano dnia: 25 października 2022 / 21:13

  19.10.2022 roku uczniowie klasy 2a i 2b wyruszyli na wycieczkę do Tyńca i Krakowa dofinansowaną przez Przedsięwzięcie Ministra Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę”. Naszą podróż rozpoczęliśmy z przewodnikiem od zwiedzania Tyńca, gdzie znajduje się klasztor benedyktynów, który zaprasza do zagłębienia się w świat dawnych i współczesnych mnichów oraz ich życia. Na dziedzińcu zobaczyliśmy drewnianą altanę, będącą ochroną dla studni, którą według legendy miał wykuć w skale rycerz Jaśko Topór. Zwiedziliśmy kościół św. Piotra i Pawła, a w nim obejrzeliśmy obraz, na którym święci oddają cześć Trójcy Świętej. Podziwialiśmy znajdujące się w podziemiach muzeum i obejrzeliśmy pamiątki z dawnych dziejów klasztoru. Wśród muzealnych zabytków znajdują się rękopisy, obiekty archeologiczne i przedmioty liturgiczne. Później dzieci brały udział w warsztatach „Od tabliczki po e-booki, czyli historia książki”. Tematem zajęć była historia książki i pisma. Jest to wiedza bardzo rozległa, dlatego zostały przybliżone dzieciom najważniejsze i zarazem najciekawsze wiadomości o malowidłach naskalnych, egipskich hieroglifach czy średniowiecznych skrybach. W czasie warsztatów dzieci poznały dzieje książki, a następnie z gęsim piórem w dłoni mogły spróbować swych sił w kaligrafii. Na zakończenie zajęć uczniowie otrzymali imienne certyfikaty.

  M. Stachoń, L. Gera

  Czytaj więcej
 • Zasady zdrowego odżywiania w klasie II a

  dodano dnia: 25 października 2022 / 21:13

  Uczniowie z klasy 2a poznali zasady zdrowego odżywiania i w dniu 6 października przygotowali w grupach kanapki - alternatywę dla drożdżówek, chrupek, batoników i innych bezwartościowych przekąsek. Wszystkie wyglądały wspaniale i tak samo smakowały, a co najważniejsze, były zdrowe, to znaczy pełne składników zawierających witaminy, białko, wapń oraz węglowodany w postaci pełnoziarnistego pieczywa. Kanapki smakowały tym bardziej, że ich wykonawcy mogli się nimi podzielić z innymi dziećmi, nauczycielami i pracownikami szkoły.

  Lucyna Gera

  Czytaj więcej
 • Magiczny dywan

  dodano dnia: 16 października 2022 / 22:5

              Magiczny Dywan to innowacyjna, interaktywna pomoc dydaktyczna do ćwiczeń, gier i zabaw ruchowych. Ta pomoc jest już w naszej szkole! Interaktywny dywan to zintegrowany system czujników ruchu, który zawiera w sobie projektor, komputer oraz tablicę interaktywną. Obraz wyświetlany ze specjalnie zaprojektowanego rzutnika tworzy „wirtualny, magiczny dywan”, na którym dzieci przeżywają wspaniałe przygody, począwszy od gier i zabaw ruchowych po edukację poznawczą ze wszystkich dziedzin wiedzy.

  Czytaj więcej
 • Jemy zdrowo i kolorowo

  dodano dnia: 10 października 2022 / 11:19

  W naszej szkole propagujemy zdrowe żywienie. Zachęcamy dzieci do spożywania jak największej ilości warzyw i owoców, a na jednej z lekcji techniki wykonaliśmy własne kanapki. Smakowały, jak nigdy!

  M. Stachoń

  Czytaj więcej
 • „Iris i Tęczowe Drzewo”- spektakl teatralny

  dodano dnia: 12 października 2022 / 22:31

  W poniedziałek, 26 września 2022 roku, uczniowie z klas 0 – III wraz z wychowawczyniami uczestniczyli w spektaklu Teatru Figurki w ramach Festiwalu Kreatywności organizowanego w Bukowiańskim Centrum Kultury. 

  Spektakl opowiadał o życiu tęczowych elfów, które mieszkały na tęczowym drzewie i zajmowały się zbieraniem kolorów dla tęczy, pięknymi strojami oraz muzyką. Któregoś dnia drzewo zaczęło tracić kolory. Główna bohaterka, Iris, postanowiła sprawdzić, co jest tego przyczyną i udała się do ciemnego lasu pełnego trolli. 

  Dzieci mogły zobaczyć grę aktora, który wcielał się w różne role.

  Czytaj więcej
 • Akcja ekologiczna

  dodano dnia: 9 sierpnia 2022 / 11:44

  Nasza szkoła wzięła udział w Akcji Ekologicznej Kleju Amos „Wymień puste na pełne”. Dzieci zbierały puste tubki po kleju Amos i wrzucały je do specjalnych pojemników. Na koniec roku szkolnego nasza szkoła otrzymała certyfikat oraz darmowe kleje. Koordynatorem akcji była pani Małgorzata Matys.

  Czytaj więcej
 • Program edukacyjny FAST Heroes

  dodano dnia: 9 sierpnia 2022 / 11:44

  W czerwcu w naszej szkole klasy: 0a, 2a, 2b i 3b realizowały program edukacyjny FAST Heroes. Jest on skierowany do dzieci w wieku 5 - 9 lat, a jego celem jest nauczenie najmłodszych rozpoznawania najbardziej charakterystycznych objawów udaru mózgu u osób starszych oraz odpowiedniego reagowania w przypadku ich wystąpienia, tj. wybrania numeru alarmowego 112 i wezwania karetki.

  Czytaj więcej
 • Spotkanie autorskie

  dodano dnia: 6 lipca 2022 / 23:21

  7 czerwca 2022 r. w szkolnej bibliotece odbyło się trzecie spotkanie autorskie z pisarką, panią Katarzyną Targosz. W spotkaniu brały udział klasy trzecie. Pani Kasia w ciekawy i wyjątkowy sposób zainteresowała dzieci czytelnictwem, zaprezentowała swoje publikacje, opowiedziała uczniom, jak przebiegała jej droga do pisarstwa. Nie zabrakło również stałego momentu, w którym autorka przeczytała fragment książki.

  Czytaj więcej
 • Projekt edukacyjny pt. „Szlakiem UNESCO”

  dodano dnia: 13 czerwca 2022 / 22:53

  W maju uczniowie kl.3b realizowali projekt edukacyjny pt. „Szlakiem UNESCO”. Jego głównym celem było zapoznanie uczniów z organizacją UNESCO, a także z miejscami wpisanymi na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Lista ta jest katalogiem arcydzieł sztuki i mapą najcenniejszych miejsc na świecie. O wpisaniu na nią decyduje międzynarodowy komitet, który corocznie rozpatruje nominacje zgłaszane przez poszczególne kraje. Obecnie na liście znajduje się 17 miejsc (15 dziedzictwa kulturowego oraz 2 dziedzictwa przyrodniczego). Na liście oczekujących na nominację znajduje się zaś 5 obiektów.

  Czytaj więcej
 • Dzień Rodziny w klasie 3b

  dodano dnia: 13 czerwca 2022 / 22:53

  W poniedziałkowe popołudnie uczniowie klasy 3b spędzili miło czas w Niebieskiej Dolinie. Rozpaliliśmy ognisko, by biesiadować i świętować Dzień Rodziny. Wspólnie z rodzicami i rodzeństwem piekliśmy kiełbaski oraz kosztowaliśmy słodkie  pyszności, upieczone przez mamy. Na świeżym powietrzu, w tak cudownych okolicznościach przyrody, wszystko smakowało przepysznie. Kiedy rodzice wymieniali się doświadczeniami, dzieci oddawały się wspólnej zabawie. Atrakcją były gry i zabawy, śpiewy i tańce. Nie obyło się bez konkursów zręcznościowych dla dzieci, a także dla rodziców.

   

  Wspólnie spędzony czas sprzyjał kształtowaniu pozytywnych relacji w grupie i rodzinie. 

   

  Elżbieta Lichaj

  Czytaj więcej
 • Ogólnopolskim Konkursie „Orzeł Edukacji Wczesnoszkolnej”

  dodano dnia: 13 czerwca 2022 / 22:53

  12 maja 2022 r. chętni uczniowie klas 1-3 wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie „Orzeł Edukacji Wczesnoszkolnej”.  Konkurs miał na celu urozmaicenie i rozszerzenie programu nauczania, a jednocześnie popularyzację nauki przez zabawę. 

  Czytaj więcej
 • Wycieczka klasy 3a

  dodano dnia: 10 czerwca 2022 / 6:28

  Dnia 3 czerwca 2022r. kl. 3a uczestniczyła w wyjeździe do Niedzicy. Wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzania zamku i wozowni. Kolejnym etapem był godzinny rejs statkiem wycieczkowym "Harnaś". Następnie spacerkiem przeszliśmy się na zaporę. Z korony zapory podziwialiśmy piękne widoki na zamki w Niedzicy i Czorsztynie, jezioro i Pieniny. Nie mogło zabraknąć czasu na zakup pamiątek. Zadowoleni udaliśmy się na pyszny obiad do restauracji "Hajduk". W dobrych nastrojach, ze śpiewem na ustach, wróciliśmy do domu. Dziękujemy tacie Karolinki Bukowskiej za pomoc w organizacji wycieczki.

  Kl. 3a z wychowawczynią

  Czytaj więcej
 • Święto Dzieci Gminy Bukowina Tatrzańska

  dodano dnia: 2 czerwca 2022 / 7:37

  1 i 2 czerwca 2022 roku Pan Wójt zorganizował dla przedszkolaków i najmłodszych uczniów Dzień Dziecka – Święto Dzieci Gminy Bukowina Tatrzańska.

   

  Czytaj więcej
 • Sukces klasy 1b – Akademia Bezpiecznego Puchatka

  dodano dnia: 29 maja 2022 / 21:38

  W bieżącym roku szkolnym klasa 1b wzięła udział w Akademii Bezpiecznego Puchatka. Jest to ogólnopolski program edukacyjny skierowany do uczniów klas I szkół podstawowych, obejmujący tematykę związaną z bezpieczeństwem dzieci w czterech sferach: na drodze, w domu, w szkole oraz w internecie. W Programie każdego roku uczestniczy ponad 200 000 dzieci i niemal 13 000 nauczycieli z prawie 10 000 szkół podstawowych. Po przeprowadzeniu zajęć, na podstawie otrzymanych materiałów, zdobytą przez dzieci wiedzę weryfikuje Ogólnopolski Test Bezpieczeństwa. 

  Czytaj więcej
 • Gminny Konkurs Ortograficzny

  dodano dnia: 13 maja 2022 / 20:38

  Uczeń kl. 3a zajął 1. miejsce w Gminnym Konkursie Ortograficznym w Leśnicy. Do konkursu przygotowywała go wychowawczyni p. Iwona Hełdak.

  Serdecznie gratulujemy.

  Czytaj więcej
 • Konkurs plastyczny „Wielkanocna pisanka”

  dodano dnia: 13 maja 2022 / 20:52

  W kwietniu odbył się konkurs plastyczny „Wielkanocna pisanka”. Wzięli w nim udział uczniowie klas 0-III. Prace należało wykonać różnorodną techniką, wykorzystując ciekawe materiały, takie jak np. ryż, makaron, śrubki, guziki itp. Dzieci przygotowały piękne pisanki, więc nagrodzono w sumie aż 41 uczniów.

  Czytaj więcej
 • Wycieczka klas pierwszych do Inwałdu

  dodano dnia: 13 czerwca 2022 / 22:53

  W maju klasy 1a i 1b były na wycieczce w Inwałdzie. W Parku Miniatur rozpoznawaliśmy budowle, o jakich uczyliśmy się na lekcjach. Największym zainteresowaniem cieszyła się Wieża Eiffla, ale odnaleźliśmy także budowle charakterystyczne dla Zakopanego: Willę "Pod Jedlami", zabytkowy drewniany Kościół na Pęksowym Brzyzku, Kościółek na Jaszczurówce projektu Witkacego i wiele innych budowli, które są symbolami różnych krajów na świecie. Po zwiedzaniu przeżyliśmy chwile grozy w kinie 5D i oddaliśmy się szaleństwu na karuzelach i wirujących filiżankach, a także oglądaniu widoków z bardzo dużej wysokości na ogromnym kole z gondolami. Spotkaliśmy się z uroczą smoczycą ziejącą ogniem i widzieliśmy przerażające narzędzia tortur. Poznaliśmy dwa nietypowe zawody. Braliśmy udział w wykonywaniu powrozów i wyginaniu metalowych prętów w kuźni. Pełni wrażeń wróciliśmy do rodzinnych domów z nadzieją, że jeszcze kiedyś odwiedzimy Inwałd.

  Wychowawczynie: Lucyna Gera, Małgorzata Stachoń

  Czytaj więcej
 • "Nie pal przy mnie, proszę"

  dodano dnia: 21 czerwca 2022 / 7:21

  Na przełomie maja i czerwca 2022 roku w klasach III realizowany był program edukacyjny "Nie pal przy mnie, proszę" pod patronatem Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Ma on charakter profilaktyczny, a jego celem jest wykształcenie u dzieci umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, w których inne osoby palą przy nich papierosy. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach realizowanych metodami aktywizującymi. Tematykę dotyczącą biernego palenia przybliżała dzieciom postać wiewiórki Wiki, która wprowadzała ich w kolejne tematy. Na zakończenie programu dzieci pracowały w grupach nad plakatami promującymi zdrowy styl życia i ostrzegającymi przed skutkami palenia tytoniu.

  Czytaj więcej