• Dzień Rodziny w klasach III a i III b

  dodano dnia: 8 sierpnia 2023 / 21:57
  Czytaj więcej
 • Warsztaty kulinarne

  dodano dnia: 2 sierpnia 2023 / 11:48

  16 czerwca  2023r klasy 1a i 1b wzięły udział w warsztatach kulinarnych zorganizowanych w Domu Ludowym przez Koło Gospodyń Wiejskich z Bukowiny Tatrzańskiej. Dzieci z wielkim zapałem wałkowały ciasto, lepiły pierogi, robiły moskole i kruche ciasteczka. Najlepszą nagrodą dla uczestników warsztatów była możliwość skosztowania przygotowanych wspólnie potraw. Dziękujemy za zaproszenie i wspólnie spędzony czas.

   

  Uczniowie klasy 1a i 1b z wychowawczyniami

  Czytaj więcej
 • Dzień Rodziny w klasie 1b

  dodano dnia: 2 sierpnia 2023 / 11:52

  14 czerwca 2023 r. odbył się w klasie 1b Dzień Rodziny. Dzień Rodziny to przede wszystkim połączenie dwóch ważnych świąt – Dnia Matki i Dnia Ojca. 

  Dzieci, aby podziękować swoim rodzicom za to, że są obecni w ich życiu, przygotowały spektakl pt. „Czerwony Kapturek”, a także piękny montaż słowno-muzyczny. Zaprezentowały również swoje umiejętności taneczne. Obecni rodzice nie kryli zachwytu i radości. Nie zabrakło samodzielnie wykonanych upominków oraz słodkiego poczęstunku. Była to również okazja, aby wychowawca mógł podziękować Rodzicom za aktywny udział w różnorodnych formach współpracy, za pomoc i zaangażowanie w życie klasy.  To było szczególnie miłe, radosne i rodzinne spotkanie.  

   

   

  Elżbieta Lichaj

  Czytaj więcej
 • Gotowanie w Domu Ludowym

  dodano dnia: 2 sierpnia 2023 / 11:49

  W dniu 13 czerwca 2023r. uczniowie klasy 2a uczestniczyli w warsztatach kulinarnych zorganizowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich w Bukowinie Tatrzańskiej. Podczas warsztatów poznali tajniki wykonywania niektórych potraw typowych dla regionu Podhala: moskoli i klusek scykanych.

  Chłopcy spisali się na medal przy obieraniu ziemniaków. Na deser dzieci wykonały ciasteczka, na które wcześniej zrobiły kruche ciasto. Wszyscy byli zachwyceni warsztatami. W ramach podziękowania zaśpiewali dla Pań Gospodyń piosenki po góralsku.

   

  Lucyna Gera

  Czytaj więcej
 • Dzień Rodziny w klasie 1a

  dodano dnia: 2 sierpnia 2023 / 11:32

  6 czerwca 2023r. świętowaliśmy w naszej klasie Dzień Mamy i Taty. Na uroczystość licznie przybyli rodzice i rodzeństwo. Uczniowie recytowali wiersze, śpiewali piosenki, przygotowali skecze, gdzie wcielili się w rolę rodziców oraz tańczyli. Humorystyczne scenki i żartobliwe teksty powodowały śmiech wśród gości. Po części artystycznej uczniowie złożyli rodzicom najserdeczniejsze życzenia i wręczyli własnoręcznie wykonane upominki. Następnie był czas na słodki poczęstunek przygotowany przez mamy.

  Wszystkim rodzicom życzymy wielu lat w zdrowiu i pomyślności.

   

  Uczniowie klasy 1a z wychowawczynią

  Czytaj więcej
 • Zajęcia w Sali Odkryć TPN

  dodano dnia: 16 stycznia 2023 / 22:9

  10 stycznia 2023 roku uczniowie klasy 1a wzięli udział w zajęciach edukacyjnych „Jak zwierzęta przygotowują się do zimy?” organizowanych przez Tatrzański Park Narodowy w ramach programu „Bliżej Tatr”. Po warsztatach udaliśmy się do Sali Odkryć CEP, gdzie znajdują się gry komputerowe, stoliki interaktywne, a na stanowiskach stereoskopowych można oglądać trójwymiarowe zdjęcia przyrody. Dzieci mogły pobiegać po lesie jak jeleń, poskakać jak kozica, rozpoznawać odgłosy zwierząt. Wyjazd był bardzo udany i już umówiliśmy się na zajęcia w klasie drugiej.

  Iwona Hełdak

  Czytaj więcej
 • „Ratujemy i uczymy ratować”

  dodano dnia: 27 listopada 2022 / 23:7

  Klasa 1a pod kierunkiem wychowawczyni, pani Iwony Hełdak, przystąpiła do realizacji programu edukacyjnego „Ratujemy i uczymy ratować”. Program ten skierowany jest do klas I-III w szkołach podstawowych. Celem zajęć jest zdobycie wiadomości i umiejętności w zakresie podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy. Dzieci oswajają się z tak ważnymi zagadnieniami i kształtują właściwe nawyki. Pierwsza pomoc staje się dla nich czymś naturalnym.

  Czytaj więcej
 • Wycieczka klas drugich

  dodano dnia: 25 października 2022 / 21:13

  19.10.2022 roku uczniowie klasy 2a i 2b wyruszyli na wycieczkę do Tyńca i Krakowa dofinansowaną przez Przedsięwzięcie Ministra Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę”. Naszą podróż rozpoczęliśmy z przewodnikiem od zwiedzania Tyńca, gdzie znajduje się klasztor benedyktynów, który zaprasza do zagłębienia się w świat dawnych i współczesnych mnichów oraz ich życia. Na dziedzińcu zobaczyliśmy drewnianą altanę, będącą ochroną dla studni, którą według legendy miał wykuć w skale rycerz Jaśko Topór. Zwiedziliśmy kościół św. Piotra i Pawła, a w nim obejrzeliśmy obraz, na którym święci oddają cześć Trójcy Świętej. Podziwialiśmy znajdujące się w podziemiach muzeum i obejrzeliśmy pamiątki z dawnych dziejów klasztoru. Wśród muzealnych zabytków znajdują się rękopisy, obiekty archeologiczne i przedmioty liturgiczne. Później dzieci brały udział w warsztatach „Od tabliczki po e-booki, czyli historia książki”. Tematem zajęć była historia książki i pisma. Jest to wiedza bardzo rozległa, dlatego zostały przybliżone dzieciom najważniejsze i zarazem najciekawsze wiadomości o malowidłach naskalnych, egipskich hieroglifach czy średniowiecznych skrybach. W czasie warsztatów dzieci poznały dzieje książki, a następnie z gęsim piórem w dłoni mogły spróbować swych sił w kaligrafii. Na zakończenie zajęć uczniowie otrzymali imienne certyfikaty.

  M. Stachoń, L. Gera

  Czytaj więcej
 • Zasady zdrowego odżywiania w klasie II a

  dodano dnia: 25 października 2022 / 21:13

  Uczniowie z klasy 2a poznali zasady zdrowego odżywiania i w dniu 6 października przygotowali w grupach kanapki - alternatywę dla drożdżówek, chrupek, batoników i innych bezwartościowych przekąsek. Wszystkie wyglądały wspaniale i tak samo smakowały, a co najważniejsze, były zdrowe, to znaczy pełne składników zawierających witaminy, białko, wapń oraz węglowodany w postaci pełnoziarnistego pieczywa. Kanapki smakowały tym bardziej, że ich wykonawcy mogli się nimi podzielić z innymi dziećmi, nauczycielami i pracownikami szkoły.

  Lucyna Gera

  Czytaj więcej
 • Magiczny dywan

  dodano dnia: 16 października 2022 / 22:5

              Magiczny Dywan to innowacyjna, interaktywna pomoc dydaktyczna do ćwiczeń, gier i zabaw ruchowych. Ta pomoc jest już w naszej szkole! Interaktywny dywan to zintegrowany system czujników ruchu, który zawiera w sobie projektor, komputer oraz tablicę interaktywną. Obraz wyświetlany ze specjalnie zaprojektowanego rzutnika tworzy „wirtualny, magiczny dywan”, na którym dzieci przeżywają wspaniałe przygody, począwszy od gier i zabaw ruchowych po edukację poznawczą ze wszystkich dziedzin wiedzy.

  Czytaj więcej
 • Jemy zdrowo i kolorowo

  dodano dnia: 10 października 2022 / 11:19

  W naszej szkole propagujemy zdrowe żywienie. Zachęcamy dzieci do spożywania jak największej ilości warzyw i owoców, a na jednej z lekcji techniki wykonaliśmy własne kanapki. Smakowały, jak nigdy!

  M. Stachoń

  Czytaj więcej
 • „Iris i Tęczowe Drzewo”- spektakl teatralny

  dodano dnia: 12 października 2022 / 22:31

  W poniedziałek, 26 września 2022 roku, uczniowie z klas 0 – III wraz z wychowawczyniami uczestniczyli w spektaklu Teatru Figurki w ramach Festiwalu Kreatywności organizowanego w Bukowiańskim Centrum Kultury. 

  Spektakl opowiadał o życiu tęczowych elfów, które mieszkały na tęczowym drzewie i zajmowały się zbieraniem kolorów dla tęczy, pięknymi strojami oraz muzyką. Któregoś dnia drzewo zaczęło tracić kolory. Główna bohaterka, Iris, postanowiła sprawdzić, co jest tego przyczyną i udała się do ciemnego lasu pełnego trolli. 

  Dzieci mogły zobaczyć grę aktora, który wcielał się w różne role.

  Czytaj więcej
 • Akcja ekologiczna

  dodano dnia: 9 sierpnia 2022 / 11:44

  Nasza szkoła wzięła udział w Akcji Ekologicznej Kleju Amos „Wymień puste na pełne”. Dzieci zbierały puste tubki po kleju Amos i wrzucały je do specjalnych pojemników. Na koniec roku szkolnego nasza szkoła otrzymała certyfikat oraz darmowe kleje. Koordynatorem akcji była pani Małgorzata Matys.

  Czytaj więcej
 • Program edukacyjny FAST Heroes

  dodano dnia: 9 sierpnia 2022 / 11:44

  W czerwcu w naszej szkole klasy: 0a, 2a, 2b i 3b realizowały program edukacyjny FAST Heroes. Jest on skierowany do dzieci w wieku 5 - 9 lat, a jego celem jest nauczenie najmłodszych rozpoznawania najbardziej charakterystycznych objawów udaru mózgu u osób starszych oraz odpowiedniego reagowania w przypadku ich wystąpienia, tj. wybrania numeru alarmowego 112 i wezwania karetki.

  Czytaj więcej
 • Spotkanie autorskie

  dodano dnia: 6 lipca 2022 / 23:21

  7 czerwca 2022 r. w szkolnej bibliotece odbyło się trzecie spotkanie autorskie z pisarką, panią Katarzyną Targosz. W spotkaniu brały udział klasy trzecie. Pani Kasia w ciekawy i wyjątkowy sposób zainteresowała dzieci czytelnictwem, zaprezentowała swoje publikacje, opowiedziała uczniom, jak przebiegała jej droga do pisarstwa. Nie zabrakło również stałego momentu, w którym autorka przeczytała fragment książki.

  Czytaj więcej
 • Projekt edukacyjny pt. „Szlakiem UNESCO”

  dodano dnia: 13 czerwca 2022 / 22:53

  W maju uczniowie kl.3b realizowali projekt edukacyjny pt. „Szlakiem UNESCO”. Jego głównym celem było zapoznanie uczniów z organizacją UNESCO, a także z miejscami wpisanymi na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Lista ta jest katalogiem arcydzieł sztuki i mapą najcenniejszych miejsc na świecie. O wpisaniu na nią decyduje międzynarodowy komitet, który corocznie rozpatruje nominacje zgłaszane przez poszczególne kraje. Obecnie na liście znajduje się 17 miejsc (15 dziedzictwa kulturowego oraz 2 dziedzictwa przyrodniczego). Na liście oczekujących na nominację znajduje się zaś 5 obiektów.

  Czytaj więcej
 • Dzień Rodziny w klasie 3b

  dodano dnia: 13 czerwca 2022 / 22:53

  W poniedziałkowe popołudnie uczniowie klasy 3b spędzili miło czas w Niebieskiej Dolinie. Rozpaliliśmy ognisko, by biesiadować i świętować Dzień Rodziny. Wspólnie z rodzicami i rodzeństwem piekliśmy kiełbaski oraz kosztowaliśmy słodkie  pyszności, upieczone przez mamy. Na świeżym powietrzu, w tak cudownych okolicznościach przyrody, wszystko smakowało przepysznie. Kiedy rodzice wymieniali się doświadczeniami, dzieci oddawały się wspólnej zabawie. Atrakcją były gry i zabawy, śpiewy i tańce. Nie obyło się bez konkursów zręcznościowych dla dzieci, a także dla rodziców.

   

  Wspólnie spędzony czas sprzyjał kształtowaniu pozytywnych relacji w grupie i rodzinie. 

   

  Elżbieta Lichaj

  Czytaj więcej
 • Ogólnopolskim Konkursie „Orzeł Edukacji Wczesnoszkolnej”

  dodano dnia: 13 czerwca 2022 / 22:53

  12 maja 2022 r. chętni uczniowie klas 1-3 wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie „Orzeł Edukacji Wczesnoszkolnej”.  Konkurs miał na celu urozmaicenie i rozszerzenie programu nauczania, a jednocześnie popularyzację nauki przez zabawę. 

  Czytaj więcej