• Uczniowie klasy VIa uczą się przedsiębiorczości i poznają swoje talenty

  dodano dnia: 30 marca 2024 / 0:19

  W marcu uczniowie klasy VIa wzięli udział w lekcji na temat przedsiębiorczości i oszczędzania w ramach programu TalentowiSKO. Na początku zajęć każdy uczeń miał wypisać i przedstawić za pomocą symbolu graficznego swoje talenty i umiejętności, z których jest dumny. Następnie szóstoklasiści zamienili się swoimi kartkami z kolegami i koleżankami, którzy dopisali jeszcze inne zdolności danej osoby. W ten sposób powstała spora lista przeróżnych umiejętności, które uczniowie zaprezentowali na forum klasy. Każdy musiał także powiedzieć, jak mógłby wykorzystać swoje talenty
  w przyszłości, kim chciałby zostać, jakie zdolności i cechy charakteru są potrzebne do wykonywania danego zawodu.

  Czytaj więcej
 • Uczniowie klasy IIa poznają strategię oszczędnościową

  dodano dnia: 30 marca 2024 / 0:20

  Na zajęciach pt. „Mądre triki – 3 słoiki – i świat się zmienia!” uczniowie klasy IIa zapoznali się ze strategią trzech słoików: wydawania, oszczędzania i pomagania. Dzięki uczestnictwu w tych zajęciach dzieci starały się mądrze zarządzić swoim budżetem, uwzględniając bieżące wydawanie, odkładanie pieniędzy na realizację marzenie oraz dzielenie się z innymi. Uczniowie wykonali piękne prace plastyczne przedstawiające ich sposób na oszczędzanie, pomaganie i wydawanie.

   

  Iwona Hełdak

  Czytaj więcej
 • „Drugie życie odpadów” – Konkurs Ekologiczny SKO

  dodano dnia: 30 marca 2024 / 0:19

  Na początku marca Szkolna Kasa Oszczędności zorganizowała Konkurs Ekologiczny, który polegał na wykonaniu czegoś użytecznego z rzeczy już niepotrzebnych.

  Czytaj więcej
 • Lekcje oszczędzania w klasie IIb

  dodano dnia: 30 marca 2024 / 0:19

  Uczniowie klasy IIb uczestniczyli w zajęciach w ramach programu TalentowiSKO. Jest to program edukacyjny Banków Spółdzielczych z Grupy BPS, który łączy naukę o przedsiębiorczości z misją rozwoju talentów dzieci i młodzieży. Uczy pozytywnego myślenia o pieniądzu. Promuje dobre nawyki oszczędzania i zaradność życiową. Rozwija przedsiębiorczość.

  Czytaj więcej
 • „Co to jest bank spółdzielczy?” – zajęcia w klasie IIa

  dodano dnia: 30 marca 2024 / 0:19

  W klasie IIa zostały przeprowadzone zajęcia,  na których dzieci dowiedziały się, czym jest i jak działa bank, co to znaczy, że bank jest spółdzielczy oraz jak wpływa na nasze otoczenie. Wprowadzeniem do zajęć była pogadanka oraz animacja programu TalentowiSKO pt. „Bank Spółdzielczy”. Następne zadanie dzieci polegało na narysowaniu, jak dawniej wyglądał bank spółdzielczy. Na zakończenie uczniowie jednogłośnie stwierdzili, że bank oraz oszczędzanie są bardzo potrzebne w życiu każdego człowieka.

   

  I. Hełdak

  Czytaj więcej
 • W SKO oszczędzamy, więc wywiady przeprowadzamy

  dodano dnia: 26 marca 2024 / 21:22

  Nasza szkoła bierze udział w Programie TalentowiSKO i konkursie „ Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”. Jednym z zadań konkursowych jest przeprowadzenie wywiadów z dorosłymi na temat oszczędzania. Nasi SKO-wicze podjęli się tego wyzwania i przeprowadzili szereg wywiadów z rodzicami, dziadkami oraz nauczycielami. Dzięki temu doskonalili swoje umiejętności dziennikarskie i mogli dowiedzieć się, w jaki sposób można oszczędzać. Wszystkim dziękujemy za zaangażowanie oraz udział w podjętym przedsięwzięciu.

   

  M. Matys, M. Bryja

  Czytaj więcej
 • Z wizytą w Banku Spółdzielczym Ziem Górskich KARPATIA

  dodano dnia: 26 marca 2024 / 18:47

  W marcu dzieci z klasy 0a wybrały się w odwiedziny do pobliskiego banku. Podczas spotkania pani Elżbieta Hodorowicz – Salach, Dyrektor I Oddziału, oprowadziła nas po banku oraz opowiedziała, na czym polega praca w nim, co to jest konto bankowe i kto może je założyć, a także jakie produkty oferuje bank swoim klientom.

  Czytaj więcej
 • Konkurs Literacki SKO

  dodano dnia: 3 stycznia 2024 / 22:53

  W listopadzie odbył się w naszej szkole Konkurs Literacki zorganizowany przez opiekunów SKO. Zadaniem uczniów było napisanie wiersza na temat oszczędzania i 145-lecia Banku Spółdzielczego Ziem Górskich KARPATIA.

  Czytaj więcej
 • Konkurs Plastyczny SKO

  dodano dnia: 3 stycznia 2024 / 22:53

  W listopadzie odbył się w naszej szkole Konkurs Plastyczny SKO. Był on przeznaczony dla uczniów klas 0-III. W konkursie związanym ze 145-leciem Banku Spółdzielczego Ziem Górskich Karpatia wzięło udział 52 uczestników.

  Czytaj więcej
 • Nowi członkowie SKO

  dodano dnia: 25 października 2023 / 22:20

  2 października 2023 roku uczniowie klas pierwszych zostali przyjęci do grona członków Szkolnej Kasy Oszczędności. SKO uczy dobrych nawyków oszczędzania oraz systematyczności. Wszyscy nowi członkowie SKO otrzymali książeczki oszczędnościowe, naklejki oraz breloczki.  

  Zachęcamy do systematycznego oszczędzania i do udziału w konkursach organizowanych przez Szkolną Kasę Oszczędności.

   

  Opiekunowie SKO

  Czytaj więcej
 • Wyjazd do Warszawy na finał programu TalentowiSKO

  dodano dnia: 31 lipca 2023 / 11:17

  Miło nam poinformować, że nasza Szkolna Kasa Oszczędności zajęła I miejsce w etapie regionalnym konkursu „Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym” w ramach programu TalentowiSKO. Otrzymaliśmy nagrodę pieniężna na rozwój SKO, a ponadto mogliśmy wziąć udział w uroczystej gali wręczenia nagród w Warszawie.

  Czytaj więcej
 • Wręczenie nagród w konkursie „Ekoskarbonka”

  dodano dnia: 6 kwietnia 2023 / 9:38

  W Szkolnym Konkursie „Ekoskarbonka” wzięło udział 47 dzieci. Wykonali oni przepiękne skarbonki z materiałów wtórnych. 

  Czytaj więcej
 • Konkurs SKO – „Ekoskarbonka”

  dodano dnia: 28 marca 2023 / 22:39

  Dzieci z klas I-III oraz przedszkolaki wzięły udział w konkursie SKO – „Ekoskarbonka”. Ich zadaniem było wykonanie skarbonki z różnych niepotrzebnych przedmiotów, np. pudełek, butelek, korków, opakowań. Uczniowie wykazali się ogromną pomysłowością i powstało mnóstwo ciekawych prac.

  Czytaj więcej
 • Konkurs SKO – prezentacja multimedialna

  dodano dnia: 23 marca 2023 / 11:41

  Uczniowie klas IV-VIII wzięli udział w konkursie SKO. Ich zadaniem było wykonanie prezentacji multimedialnej dotyczącej oszczędzania. Uczniowie wykazali się kreatywnością i zaprezentowali mnóstwo różnych sposobów oszczędzania. Ponadto wzbogacili swoje prace ciekawymi animacjami i grafikami.

  Czytaj więcej
 • SKO - ważna sprawa

  dodano dnia: 4 października 2022 / 21:4

  We wrześniu naszą szkołę odwiedzili przedstawiciele Banku Spółdzielczego Ziem Górskich KARPATIA. Swoją obecnością zaszczycili nas: pan Edward Tybor – prezes banku oraz pani Elżbieta Hodorowicz - Salach – dyrektor oddziału.

  Celem wizyty były dwie okazje. Po pierwsze na spotkaniu byli obecni uczniowie klas pierwszych, którzy otrzymali swoje pierwsze książeczki oszczędnościowe i tym samym zostali włączeni w poczet członków Szkolnej Kasy Oszczędnościowej działającej w naszej szkole. Uczniowie dowiedzieli się, jakie są korzyści płynące z oszczędzania już od najmłodszych lat.

  Ponadto miło nam poinformować, iż nasza szkoła zajęła III miejsce w etapie regionalnym Ogólnopolskiego Konkursu TalentowiSKO „Oszczędzanie w SKO procentuje
  w Banku Spółdzielczym”. W związku z tym pan prezes wyraził słowa uznania dla Szkolnej Kasy Oszczędnościowej działającej w naszej szkole i wręczył nagrody zarówno pani dyrektor Barbarze Kujawskiej, jak również opiekunkom SKO – pani Małgorzacie Matys i pani Marii Bryi. Cieszymy się z naszego wspólnego sukcesu i dziękujemy wszystkim, którzy wspierają działalność SKO w naszej szkole.

  Czytaj więcej
 • Konkurs SKO "Ekopomysły"

  dodano dnia: 9 kwietnia 2022 / 23:37

  W marcu odbył się w naszej szkole konkurs SKO pt. „Eko pomysły”. Zadaniem uczniów było wykorzystanie starych, zniszczonych przedmiotów lub pustych opakowań po różnych produktach i stworzenie z nich czegoś zupełnie nowego, użytecznego. Uczniowie wykazali się niezwykłą kreatywnością, a przy okazji nauczyli się, że można zaoszczędzić  pieniądze, własnoręcznie wykonując przydatne przedmioty.

  Czytaj więcej
 • SKO: Po co nam oszczędności?

  dodano dnia: 3 kwietnia 2022 / 23:37

  W marcu członkowie SKO przeprowadzili szereg wywiadów na temat oszczędzania. Było to jedno z zadań w ramach programu TalentowiSKO. Uczniowie doskonale wczuli się w rolę dziennikarzy, rozmawiali z dorosłymi, głównie z rodzicami i nauczycielami. Dowiedzieli się wielu ciekawych informacji na temat sposobów oszczędzania.

  Dzięki temu przekonali się, że warto oszczędzać już od najmłodszych lat.

  Opiekunowie SKO: Maria Bryja, Małgorzata Matys

  Czytaj więcej
 • Zarządzanie własnym budżetem - zajęcia SKO w klasie 3b.

  dodano dnia: 3 kwietnia 2022 / 23:30

  W klasie 3b zostały przeprowadzone zajęcia pt. „Mądre triki – 3 słoiki – i świat się zmienia!”.  Na zajęciach uczniowie poznali podstawową strategię oszczędnościową, zostali wprowadzeni do idei zarządzania budżetem oraz wykonali piękne prace przestawiające ich własne sposoby na wydawanie, oszczędzanie i pomaganie.  

  Czytaj więcej
 • Z wizytą w banku Karpatia

  dodano dnia: 3 kwietnia 2022 / 23:20

  W marcu najmłodsi uczniowie naszej szkoły z klasy 0a odwiedzili Bank Spółdzielczy KARPATIA. Ich przewodnikiem była pani Elżbieta Hodorowicz – Salach, Dyrektor I Oddziału. Uczniowie mogli zobaczyć, jak wygląda praca w banku, zwiedzić pomieszczenia, zapoznać się ze sprzętem służącym do liczenia banknotów, zobaczyć różne waluty, a także zadać kilka pytań. Najwięcej radości sprawiła możliwość samodzielnego przeliczania pieniędzy z wykorzystaniem liczarki do banknotów. Na zakończenie dzieci dostały bankowe gadżety, smycze i długopisy, nie zabrakło również słodkości - bankowych krówek. Z uśmiechem na twarzy oraz z przekonaniem, iż pieniądze w banku są bezpieczne, dzieci wróciły do szkoły.

   

  Małgorzata Matys, Maria Bryja

  Czytaj więcej
 • Mistrzowie oszczędzania

  dodano dnia: 3 kwietnia 2022 / 23:37

  Od września klasy I – III systematycznie oszczędzają. Konkurs ten rozstrzygnięty zostanie w czerwcu. O wynikach w poszczególnych miesiącach uczniowie mogą dowiedzieć się, śledząc informacje na gazetce SKO.

  Czytaj więcej