• Wręczenie nagród w konkursie „Ekoskarbonka”

  dodano dnia: 6 kwietnia 2023 / 9:38

  W Szkolnym Konkursie „Ekoskarbonka” wzięło udział 47 dzieci. Wykonali oni przepiękne skarbonki z materiałów wtórnych. 

  Czytaj więcej
 • Konkurs SKO – „Ekoskarbonka”

  dodano dnia: 28 marca 2023 / 22:39

  Dzieci z klas I-III oraz przedszkolaki wzięły udział w konkursie SKO – „Ekoskarbonka”. Ich zadaniem było wykonanie skarbonki z różnych niepotrzebnych przedmiotów, np. pudełek, butelek, korków, opakowań. Uczniowie wykazali się ogromną pomysłowością i powstało mnóstwo ciekawych prac.

  Czytaj więcej
 • Konkurs SKO – prezentacja multimedialna

  dodano dnia: 23 marca 2023 / 11:41

  Uczniowie klas IV-VIII wzięli udział w konkursie SKO. Ich zadaniem było wykonanie prezentacji multimedialnej dotyczącej oszczędzania. Uczniowie wykazali się kreatywnością i zaprezentowali mnóstwo różnych sposobów oszczędzania. Ponadto wzbogacili swoje prace ciekawymi animacjami i grafikami.

  Czytaj więcej
 • SKO - ważna sprawa

  dodano dnia: 4 października 2022 / 21:4

  We wrześniu naszą szkołę odwiedzili przedstawiciele Banku Spółdzielczego Ziem Górskich KARPATIA. Swoją obecnością zaszczycili nas: pan Edward Tybor – prezes banku oraz pani Elżbieta Hodorowicz - Salach – dyrektor oddziału.

  Celem wizyty były dwie okazje. Po pierwsze na spotkaniu byli obecni uczniowie klas pierwszych, którzy otrzymali swoje pierwsze książeczki oszczędnościowe i tym samym zostali włączeni w poczet członków Szkolnej Kasy Oszczędnościowej działającej w naszej szkole. Uczniowie dowiedzieli się, jakie są korzyści płynące z oszczędzania już od najmłodszych lat.

  Ponadto miło nam poinformować, iż nasza szkoła zajęła III miejsce w etapie regionalnym Ogólnopolskiego Konkursu TalentowiSKO „Oszczędzanie w SKO procentuje
  w Banku Spółdzielczym”. W związku z tym pan prezes wyraził słowa uznania dla Szkolnej Kasy Oszczędnościowej działającej w naszej szkole i wręczył nagrody zarówno pani dyrektor Barbarze Kujawskiej, jak również opiekunkom SKO – pani Małgorzacie Matys i pani Marii Bryi. Cieszymy się z naszego wspólnego sukcesu i dziękujemy wszystkim, którzy wspierają działalność SKO w naszej szkole.

  Czytaj więcej
 • Konkurs SKO "Ekopomysły"

  dodano dnia: 9 kwietnia 2022 / 23:37

  W marcu odbył się w naszej szkole konkurs SKO pt. „Eko pomysły”. Zadaniem uczniów było wykorzystanie starych, zniszczonych przedmiotów lub pustych opakowań po różnych produktach i stworzenie z nich czegoś zupełnie nowego, użytecznego. Uczniowie wykazali się niezwykłą kreatywnością, a przy okazji nauczyli się, że można zaoszczędzić  pieniądze, własnoręcznie wykonując przydatne przedmioty.

  Czytaj więcej
 • SKO: Po co nam oszczędności?

  dodano dnia: 3 kwietnia 2022 / 23:37

  W marcu członkowie SKO przeprowadzili szereg wywiadów na temat oszczędzania. Było to jedno z zadań w ramach programu TalentowiSKO. Uczniowie doskonale wczuli się w rolę dziennikarzy, rozmawiali z dorosłymi, głównie z rodzicami i nauczycielami. Dowiedzieli się wielu ciekawych informacji na temat sposobów oszczędzania.

  Dzięki temu przekonali się, że warto oszczędzać już od najmłodszych lat.

  Opiekunowie SKO: Maria Bryja, Małgorzata Matys

  Czytaj więcej
 • Zarządzanie własnym budżetem - zajęcia SKO w klasie 3b.

  dodano dnia: 3 kwietnia 2022 / 23:30

  W klasie 3b zostały przeprowadzone zajęcia pt. „Mądre triki – 3 słoiki – i świat się zmienia!”.  Na zajęciach uczniowie poznali podstawową strategię oszczędnościową, zostali wprowadzeni do idei zarządzania budżetem oraz wykonali piękne prace przestawiające ich własne sposoby na wydawanie, oszczędzanie i pomaganie.  

  Czytaj więcej
 • Z wizytą w banku Karpatia

  dodano dnia: 3 kwietnia 2022 / 23:20

  W marcu najmłodsi uczniowie naszej szkoły z klasy 0a odwiedzili Bank Spółdzielczy KARPATIA. Ich przewodnikiem była pani Elżbieta Hodorowicz – Salach, Dyrektor I Oddziału. Uczniowie mogli zobaczyć, jak wygląda praca w banku, zwiedzić pomieszczenia, zapoznać się ze sprzętem służącym do liczenia banknotów, zobaczyć różne waluty, a także zadać kilka pytań. Najwięcej radości sprawiła możliwość samodzielnego przeliczania pieniędzy z wykorzystaniem liczarki do banknotów. Na zakończenie dzieci dostały bankowe gadżety, smycze i długopisy, nie zabrakło również słodkości - bankowych krówek. Z uśmiechem na twarzy oraz z przekonaniem, iż pieniądze w banku są bezpieczne, dzieci wróciły do szkoły.

   

  Małgorzata Matys, Maria Bryja

  Czytaj więcej
 • Mistrzowie oszczędzania

  dodano dnia: 3 kwietnia 2022 / 23:37

  Od września klasy I – III systematycznie oszczędzają. Konkurs ten rozstrzygnięty zostanie w czerwcu. O wynikach w poszczególnych miesiącach uczniowie mogą dowiedzieć się, śledząc informacje na gazetce SKO.

  Czytaj więcej
 • Konkurs plastyczny SKO

  dodano dnia: 12 listopada 2021 / 23:32

  W październiku odbył się konkurs plastyczny na plakat z hasłem zachęcającym do oszczędzania dla klas I - VIII organizowany przez Szkolną Kasę Oszczędności.
  Wzięło w nim udział 26 uczniów.

  Czytaj więcej
 • Gazetka SKO

  dodano dnia: 3 kwietnia 2022 / 23:37

  W roku szkolnym 2021/2022 na korytarzu naszej szkoły pojawiła się gazetka SKO. Dzięki niej uczniowie zapoznają się z ciekawostkami o oszczędzaniu, aktualnymi konkursami i ich wynikami oraz rankingiem klas konkurujących w systematycznym oszczędzaniu.

  Czytaj więcej
 • Szkolna Kasa Oszczędnościowa

  dodano dnia: 15 kwietnia 2020 / 18:28

  Szkolna Kasa Oszczędności działa przy Szkole Podstawowej im. Bohaterów Warszawy w Bukowinie Tatrzańskiej. Opiekunami są Małgorzata Matys i Maria Bryja.
  SKO współpracuje z Karpatią Bankiem Spółdzielczym z siedzibą w Bukowinie Tatrzańskiej.

  Czytaj więcej
 • Rozdanie nagród

  dodano dnia: 15 kwietnia 2020 / 18:24

  W marcu odbyło się rozdanie nagród z konkursu plastycznego „Spełniaj marzenia, oszczędzając w SKO”, na które zaprosiliśmy przedstawiciela Tatrzańskiego Banku Spółdzielczego ...

  Czytaj więcej
 • Konkurs plastyczny "Spełniaj marzenia oszczędzając w SKO"

  dodano dnia: 15 kwietnia 2020 / 18:19

  Jednym z konkursów w ramach programu Talentowisko był konkurs plastyczny. Zadaniem dzieci było wykonanie ...

  Czytaj więcej
 • Przedstawienie o oszczędzaniu

  dodano dnia: 15 kwietnia 2020 / 18:14

  W ramach działalności SKO zostało zorganizowane przedstawienie o oszczędzaniu przygotowane przez uczniów klasy 5. Miało ono na celu uświadomienie uczniom, że ...

  Czytaj więcej
 • Konkurs wiedzy na temat oszczędzania

  dodano dnia: 15 kwietnia 2020 / 18:6

  Jednym z konkursów zorganizowanych przez opiekunów SKO był konkurs wiedzy na temat oszczędzania. Pytania dotyczyły ...

  Czytaj więcej
 • Wizyta w Banku

  dodano dnia: 14 kwietnia 2020 / 21:3
  Czytaj więcej