• XII Gminny Konkurs Gawędy i Recytacji im. Hanki Nowobielskiej

  dodano dnia: 5 listopada 2022 / 21:36

  W niedzielę, 16 października 2022 roku, w Białce Tatrzańskiej odbył się XII Gminny Konkurs Gawędy i Recytacji im. Hanki Nowobielskiej. Aby upamiętnić poetkę, złożono kwiaty na jej grobie, a po uroczystej Mszy Św. zebrano się w sali widowiskowej białczańskiej „Wikarówki”, gdzie uczestnicy konkursu zaprezentowali utwory podhalańskich i spiskich autorów. Wśród 60 młodych recytatorów i gawędziarzy  Bukowinę Tatrzańską reprezentowało 12 uczestników, a ich występy zostały docenione przez jury konkursu.

   

  Czytaj więcej
 • Góralska Kartka Wielkanocna

  dodano dnia: 14 kwietnia 2022 / 22:23

  Na początku kwietnia uczniowie z klas IV – VI wzięli udział w gminnym konkursie zorganizowanym przez BCK. Dzieci miały zaprojektować „Góralską kartkę wielkanocną”. Spośród 50 nadesłanych prac nasza szkoła otrzymała 5 wyróżnień: Iwona Cikowska - kl. 4a; Wanda Dziedzic - kl. 4b; Karolina Łacniak - kl. 4b; Marysia Witkowska - kl. 5a; Zuzia Bucka - kl. 6, a kartka Michała Tomali z klasy VI została wykorzystana w projekcie dyplomu uczestnictwa w 40. Przeglądzie Palm Wielkanocnych.

  Nauczyciele: Dorota Sztokfisz

  Czytaj więcej
 • Wojewódzki Konkurs Plastyczny "TATRY - moja miłość"

  dodano dnia: 10 czerwca 2022 / 6:29

  Helena Bryja, uczennica klasy 8a, zajęła I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym "TATRY-moja miłość". Helenie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, nie tylko plastycznych.

  Opiekun: Karolina Styczeń

  Czytaj więcej
 • IV Gminny Konkurs Plastyczno - Literacki „Baśnie, wiersze i bajeczki malowane przez dziateczki”

  dodano dnia: 13 czerwca 2022 / 22:53

  W naszej szkole po raz czwarty odbył się Gminny Konkurs Plastyczno - Literacki „Baśnie, wiersze i bajeczki malowane przez dziateczki”. W tym roku dzieci wykonały ilustrację do wiersza Władysława Broniewskiego „W parku” lub utworu Jana Kasperkowiaka „Mali strażnicy przyrody”. Na konkurs dostarczono 71 prac z przedszkoli oraz szkół podstawowych z  terenu Gminy Bukowina Tatrzańska. Placówki, które wzięły udział w konkursie to: Przedszkole Samorządowe z Jurgowa, SP z Rzepisk, SP z Brzegów, SP nr 1 z Czarnej Góry (Zagóry), SP nr 2 z Czarnej Góry, SP z Leśnicy – Gronia, SP z Bukowiny Tatrzańskiej.

  Czytaj więcej
 • „Moje korzenie – moje marzenie”- konkurs plastyczny

  dodano dnia: 13 maja 2022 / 20:55

  Pod takim hasłem w kwietniu odbył się konkurs plastyczny zorganizowany przez BCK „Dom Ludowy”. Adresowany on był do uczniów w wieku 6-15 lat uczęszczających do szkół i innych placówek na terenie Gminy Bukowina Tatrzańska. Główną jego ideą było uwrażliwienie młodych ludzi na szacunek dla przeszłości i tradycji, a także na piękno rodzimej ziemi.

  Czytaj więcej
 • Gminny Konkurs Plastyczny „Dwa oblicza Bronisławy Dziadoń-Koniecznej”

  dodano dnia: 9 grudnia 2021 / 1:9

  5 grudnia w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej odbyło się ogłoszenie wyników Gminnego Konkursu Plastycznego „Dwa oblicza Bronisławy Dziadoń-Koniecznej”. Wśród laureatów byli uczniowie naszej szkoły, którzy przygotowali swoje prace pod okiem pani Doroty Sztokfisz i pani Małgorzaty Matys.

  Czytaj więcej
 • „Wędrowali ku Wolnej Ojczyźnie”

  dodano dnia: 20 listopada 2021 / 12:59

  W poniedziałek, 8 listopada 2021 roku, w Szkole Podstawowej im. Legionów Polskich w Poroninie odbyła się XVII edycja Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego „Wędrowali ku Wolnej Ojczyźnie”. Naszą szkołę na tym konkursie reprezentowali: Władysław Kossek z klasy Ia, Aleksandra Kuźmicz
  z klasy Va oraz Katarzyna Rozmus i Monika Głód z klasy VIIIb. Uczniów do konkursu przygotowały: pani Lucyna Gera i pani Beata Koszut. Władysław Kossek zajął II miejsce, natomiast Katarzyna Rozmus otrzymała wyróżnienie.

  Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

  Czytaj więcej
 • Konkurs plastyczny "Służby Ratownicze Podhala, Orawy, Spisza i Pienin".

  dodano dnia: 2 czerwca 2020 / 17:20

  Amelia Kuruc  z klasy IIIb zwyciężczynią konkursu plastycznego.

                 180 uczestników startowało w konkursie plastycznym “Służby Ratownicze Podhala, Orawy, Spisza i Pienin” organizowanym przez gazetę Góral Info i portal ratowniczy “Podhale na Sygnale.

  Czytaj więcej